En iyi ücretsiz WordPress Eklentileri 2018

en-iyi-ücretsiz-wordpress-eklentileri-2018

En iyi ücretsiz WordPress Eklentileri 2018

En iyi ücretsiz WordPress Eklentileri 2018 adlı yazımda 2018 yılına girmeden yüklemeniz gereken eklentiler hakkında bir şeyler karalamak istedim. Eklentinin linkleri yazının an altında yer almakta… WordPress eklentileri malumunuz wordpressi vazgeçilmez kılan olaylardan birisi. Fakat şöyle de bir detay var, ne kadar fazla eklenti kurarsanız, o kadar fazla yavaşlama durumu söz konusu. Eklentiler arasında iletişim formu eklentisi ve jetpack eklentisini bilerek eklemedim. Jetpack eklentisi için yazım zaten aşağıda yer almakta. İsteyenler göz atabilirler. Onun dışında alternatifleri olan eklentileri yazmak istedim.

WordPress Jetpack Eklentisi

en iyi ücretsiz wordpress eklentileri
en iyi ücretsiz wordpress eklentileri

# Yoast Seo Eklentisi

Yoast soe eklentisi isminden de anlaşılacağı gibi, bir seo yani arama motoru optimizasyonu eklentisidir. Yazdığınız yazılarda sizlere belli başlı kriterler sunarak, yazılarınızın Google kriterlerine uyumluluğu konusunda sizlere yardımcı olur ve destek sağlar. Bu eklenti aracılığıyla sizlere belli başlı kriterler sunuyor. Görsellerden tutun da yazı içerikleri ve anahtar kelime optimizasyonuna kadar bütün kriterleri göz önünde bulunduran bir eklenti. SEO uyumlu makale konusunda yazma konusundaki yazıma da aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Seo Uyumlu Makale

# Social Locker Eklentisi 

Social locker eklentisi yazılarınızın içine eklediğiniz linklere sosyal paylaşım sitelerinde paylaşma zorunluluğu koyarak, web sitenizin sosyal medya sitelerinde daha fazla paylaşılır hale gelmesini sağlayan bir eklenti. Özellikle güncel backlink listesi adlı yazımda bu eklenti benim işime yaradı. Eklenti sayesinde, sosyal medya sitelerinden backlink alarak, web sitemin sosyal medya link inşasına yardımcı oldu. Sorularınız olursa, aşağıdaki yorum formundanda da yazabilirsiniz.

# AMP Eklentileri 

Bu eklenti sayesinde Google’ın gerçekleştirdiği amp yani bir diğer adıyla, accelerated mobile pages anlamına gelen mobil sayfaları web sitenize entegre etmiş oluyorsunuz. Amp web sayfaları normal mobil sayfalardan farklı olarak biraz daha hızlı açılır. Sebebi fark ettiğim kadarıyla, google’ın web sitesini uzaktan çağırıp, kendi sunucusu üzerinde çalıştırmış olması.

# Really Simple Eklentisi

Really simple eklentisi sayesinde, wordpress sitenize kurduğunuz ssl sertifikasına herhangi bir uzmanlık gerektirmeden kurulum işlemini entegre yapabiliyorsunuz. SSL eklentileri olan web sitelerin Google arama standartlarına göre daha fazla ön planda olacağı bilgisi, geçtiğimiz güncellemeyle yayınlandı. Bu sebepten kaynaklı wordpress sitelerinize ssl eklentisi kurmanızı da öneriririm açıkçası.

En iyi ücretsiz wordpress eklentileri dediğimden kast ettiğim bunlardı işte. Eklentileri eklediğiniz zaman web sitenizin ihtiyacı olan eklentileri eklemeniz sizlerin yararına olacaktır. Sizlerin web sitenizde kullandığı eklentiler hangileri? Paylaşmak ister misiniz?

 

Bir önceki yazımız olan WordPress Kurulum Hizmeti başlıklı makalemizde wordpress kurulum hizmeti, wordpress kurulumunu nasıl yapabilirim ve wordpress ücretli işler hakkında bilgiler verilmektedir.

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir