Yeni Bloggerlar için Tavsiyeler

yeni bloggerlar için tavsiyeler

Yeni Bloggerlar için tavsiyeler …

Yeni bloggerler için tavsiyeler vermeye çalışacağım. Bazı kardeşlerimiz,  kişisel blog dünyasına yeni yeni giriş yapacaklarından dolayı, vereceğim öneriler kendilerinin işine yarayacaktır mutlaka.

Yenin bloggerlar için tavsiyeler arasında en önemlisi: İçerik

İçeriklerinizi sürekli olarak güncel tutmaya, yazarken de sırf yazıyor olmak için değil, faydalı olmak veya birine bir yarar sağlamak için yazın. Mecbur değilsiniz içerik üretmeye. Zaten eğer ki, web sitenize dikkatli ve özenli içerik eklerseniz, meyvesini en yakın zamanda alırsınız. Kendinizi kasmayın. Web siteye içerik eklemezem, geri planda kalırım demeyin. Az içerik ekleyebilirsiniz, ama öz içerik eklemeye dikkat edin.

yeni bloggerlar için tavsiyeler
yeni bloggerlar için tavsiyeler

Sitenize girenleri iyi analiz edin

Web sitenize giren kişiler, web sitenizin kimliğini oluşturur. Google araçlarıyla, web sitenize giren kişilerin yaş aralıkları, ülke, hangi kelimeyle geldikleri gibi kıstasları bulmanız mümkün. Bir link paylaşıyorsanız eğer, o linki takibini yapabileceğiniz bir url kısaltma sitesiyle paylaşın. Böylelikle linklere tıklayan kişilerin nereden tıkladıklarını da görebilir, buna göre ağırlığı dengeleyebilirsiniz.

Vazgeçilmez kıstas: SEO

İçeriklerinizi Google Arama Motoru Optimizasyonu adı altında geçen SEO‘ya uygun halde yazın. Böylelikle arama motoru sayfalarında daha fazla görünür, kullanıcılar arama yaptıklarında web sitenize erişebilir. Böylelikle tanınırlığınız artar.

Seo uyumlu makale yazmak için, aşağıdaki yazımıza tıklayabilirsin.

Seo Uyumlu Makale

Sırf yazmış olmak için yazmayın, çizginiz olsun

Hadi bir şeyler yazayım da, ne olursa olsun, hit gelsin de ne olursa olsun şeklinde bir düşünceye kapılmayın. Bu blogunuzun kalitesini düşürmekle kalmaz, aynı zamanda çizgisini oluşturmanızı da zorlaştırır. Örneğin A sitesinde, x yazısını gördünüz, sırf o yazdığında hit geliyor diye yazmayın. Kendinize has bir sınırınız olsun. Ben örneğin, web sitemde kesinlikle siyasi içerik paylaşmama kararı aldım. Ya da bilmediğim ve hakim olmadığım bir konuda kesinlikle yazmama kararı aldım.

Böyle bir karar verme sebebim malumunuz…

Sosyal Medyanın Gücünden yararlanın

Sosyal medya içerik pazarlama ve içeriklerinizi birinin görmesi gerçekten harika bir mecra. İçeriklerinizi arkadaşlarınız veya yakınlarınızla paylaşabilirsiniz. Asla çekinmeyin. İçerikleriniz hele hele arkadaş ortamında konuşulan bir konuyla ilgili ise yeme de yanında hesabı var ya, o şekilde oluyor. Benim tarayıcı virüslerini temizleme adlı yazım da zaten o şekilde oluşturuldu. O sıralar gündem olan bir konuyla ilgili bir şeyler yazmak istedim ve yazdım da. Sonuç itibariyle bana sorduklarında direkt web sitemi referans olarak gösterdim.

yeni bloggerlar için tavsiyeler
yeni bloggerlar için tavsiyeler

Birincil amacınız kazanç olmasın

Birincil amacınız kazanç elde etmek olmasın, kazanç bir şekilde gelir. Önemli olan içerik üretip, bu içerikleri pazarlayabilmek. İçeriklerinizi pazarlayabildikten sonrası çok kolay. Kazanç gelmiyorsa ve masrafınız da çoksa, benimle iletişime geçin, ben size sponsor olurum. Siz yazın, ben her daim yanınızdayım.

Yeni bloggerlara tavsiyeler arasında en önemli olanı

Kendiniz için yazın, kendiniz için karalayın bir şeyler. Çevrenizdeki insanlar sizinle alay dahi etse, sizinle “bunu yapıyorsun da, sana kazancı var mı?” deme kısmını kafanıza takmayın. Bir şeyler üretin, sonrasında arama motorlarında size ait olan kişisel blog adresinize tıkladıklarında kendileri şaşırsın.

Son olarak

Yeni bloggerlar için tavsiyeler adlı yazımı okudunuz. Bu yazıdaki amacım yeni bloggerlar için tavsiyeler yazmak, onlara bir nevi ön ayak olmak. Aklınıza takılan herhangi bir soru varsa, aşağıdaki yorum formundan benimle iletişime geçerek size destek olmamı sağlayabilirsiniz. Kendinize iyi bakın.

 

Bir önceki yazımız olan Çiftlik Bank Nasıl Oldu da Dolandırabildi? başlıklı makalemizde çiftlik bank haberleri, çiftlik bank nasıl oldu ve çiftlik bank nasıl oldu da dolandırabildi hakkında bilgiler verilmektedir.

7 Yorum

  1. Gelir için yazılan yazılardan zaten pek fayda görülmüyor. İnsanların ilgisini çeken ve çoğu kişi tarafından aranan içerikler üretmek faydalı…

  2. Web siteniz çok güzel. Birçok içeriğinizi takip ediyoruz, emeğinize sağlık. Biz ev tadilat fiyatları olarak, sizi takip ve tavsiye etmeye devam edeceğiz. Çok teşekkürler.

  3. Web siteniz çok güzel. Birçok içeriğinizi takip ediyoruz, emeğinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir