Google’den ucuz akıllı telefon

android

Google’den ucuz akıllı telefon

Geçtiğimiz günler büyük bir teknoloji etkinliği olan Google İ/O yeni bir telefon tanıtıldı. Herkes Nexus serisinin devamı geleceğini düşünürken birden bire bizleri Android One karşıladı. İsmine Android One verdikleri telefon açıklamalara göre 100 dolar altında satılacakmış. Ucuz olmasıyla birlikte her yerde karşımıza çıkacağını düşünüyorum. 100 dolar altı demek çok büyük bir pazar payı demek. Ülkemiz de uygulanan büyük vergiler sayesinde 300 tl altında almak pekte mümkün olmayacak gibi. Şayet Nokia X‘de de olduğu gibi fiyatının 400-500 tl civarında olmasını bekliyorum. Telefonun tüm özellikleri bilinmese de bazı bir kaç önemli noktaları aktarmak isterim. 4,3″ inçlik ekrana sahip olacak bu telefonda çoğu akıllı telefonda olmayan FM Radyo özelliği de bulunacak. Bunun yanı sıra SD kart girişi ve çift sim özelliklerine sahip olacak Android One, görsel alanda yenilenen android işletim sistemiyle birlikte bizlerle olacak. Telefon bu senenin son çeyreğinde başta Hindistan’da olmak üzere satışa sunulacak.

Android One
android-one

Yenilenen android demişken sizlere bu etkinlikte dikkat çeken bir kaç noktadan da bahsetmek istiyorum.  Android’in görsel alanda iyileştirilmesini herkes gibi bende bekliyordum. Sonunda birşeyler yaptılar bu konu ile ilgili.
Bkz:
yeni-android-gorsel

Bazı hafif dokunuşlarla daha estetik görünüme sahip olması gayet hoş olmuş. Bu görsele sahip android sürümün ismi ise Android L. Şuan sadece geliştiriciler için sunulan bu sürüm yakın zamanda herkesin ulaşabileceği bir sürüm olacak. Acaba hangi telefonlar alır bu yeni görsel iyileştirme taşıyan sürümünü zamanla göreceğiz.

Meraklısına bir iki bilgi verip huzurlarınızdan ayrılmak istiyorum. Aylık aktif android kullanıcısı 1 milyarı geçmiş durumda. Android pazarın %62’sini ele geçirmiş durumda. Hergün 20 milyar sms atılmakta ve her gün 93 milyon selfie resim çekilmekte. Son olarak ise kullanıcılar telefonlarını günde 100 milyar kez kontrol etmekteler. Yazımı bıkmadan, usanmadan okuyanlara teşekkür ederim. Mutlu günler.

Bir önceki yazımız olan Facebook Messenger Arama Özelliği başlıklı makalemizde arama, facebook ve facebook mesaj özellik hakkında bilgiler verilmektedir.

Google’den ucuz akıllı telefon” için 19 yorum

  1. Merhaba hocam. Sizi bir süredir takip ediyorum. Gerçekten ama gerçekten oldukça kaliteli paylaşımlar sunuyorsunuz. İnternet aleminde başarılarınızın devamını dilerim. Anlatımlarınız tamamen harika bir üslupla hazırlanmış. Mutlaka sizi arkadaşlarıma da tavsiye edeceğim. Hatta bir wm forumunda takip etmek için blog arayan bir kardeşimize tavsiyede bulundum. Özenle seçilmiş ve tamamen okuyucunun anlamasına yararlanmasına yönelik paylaşımlar. Bir web sitesinin kalitesi sadece görünümüyle olmuyor maalesef sizin gibi değerli paylaşımlar sunmasıda çok önemli. Sizden tek ricam teknoloji siteleri için yapılması gereken uygulamalar üzerinde de durabilirseniz benim gibi teknoloji sitesine sahip olanlar daha çok yararlanacaktır. Sevgi ile kalın hocam. İyi Yayınlar.

    1. Değerli yorumunuz için teşekkürlerimi sunarım. Siz ve sizin gibi kullanıcılar sitemizin gidişatını belirledikleri için çok mutluyuz. Umarım sırf bir şeyler yazmış olmak için değil, gerçekten fikrinizi belirten sizin gibi kullanıcılarımız bol olur. Kendinize çok iyi davranın. Yakın zamanda yeni yazılar ekleyerek sitemizi güncelleyeceğiz. Hoşçakalın. Kendinize iyi bakın.

    2. Yalnız anlamadığım yorum kısmındaki site kısmını ya kaldırın yada editlemeyin:) Türk web siteleri bu yüzden gelişmiyor diye düşünüyorum

  2. google tamamen bir dev olsa da her şeyde de başarılı olamaz bence. google+ ne demek bilmeyen bissürü insan var mesela

  3. google sunduğu telefondan daha iyisi reklam olmasın ama turkcel daha iyisini sunuyor.fakat google çıkartırsa daha kullanışlı olacagı kanısındayım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir