E-devlet Üzerinden Abonelik iptali Nasıl Yapılır ?

e-devlet-üzerinden-abonelik-iptali

E-devlet üzerinden abonelik iptali yapılacağı geçenlerde duyurulmuştu. Ama ben bu rüyanın gerçek olacağına dair birazcık ümitsiz olduğumdan, bununla ilgili yazı yazmayı ret etmiştim. Fakat görünen o ki hayaller gerçek oldu ve e-devlet üzerinden abonelik iptal işlemleri başlatılmış oldu. Bunun gerçek olacağına dair ümitsizlik sebebim, bu konularda biraz hantal çalışan bir sistemimizin olması.

e-devlet-üzerinden-abonelik-iptali
e-devlet-üzerinden-abonelik-iptali

Yani olur ama biraz zaman alır diye düşündüm. Neyse, şimdi gelelim kuru fasulyenin faydalarına. Artık e-devlet üzerinden abonelik iptali mümkün hale geldi. Gereksiniminden tutun da, nasıl yapılır kısmının hepsini açıklayacağım. Birçok kurum pandemi sebepli, iptal için e-mail sistemine geçti. Fakat öncesinde kurumların birçoğu satış kanalı ya da faks yoluyla iptal işlemlerini gerçekleştiriyordu. Muhtemelen çok fazla şikayet gelmesi sebepli, e-devlet üzerinden abonelik iptali sistemine geçildi.

Vodafone Net iptali Nasıl Yapılır ?

Dikkat etmeniz gerekenler aşağıda.

  • Öncelikle bu işlemi yapabilmek için, e devlet üzerinden mobil onayı yaptırmanız, e imzanızın veya mobil imzanızın olması ya da banka hesabınızla giriş yapmış olmanız gerekiyor. Bunlar tamamen güvenlik sebepli.
  • Giriş yaptıktan sonra atıyorum, abc firması fesihi diye arama kısmında aratıyorsunuz, örneğin sezaiacima fesih diye arattığınız zaman kurum zaten direkt olarak çıkıyor. Eğer o firmada aboneliğiniz bulunmuyorsa, boş bir sekme çıkıyor aboneliğiniz olmadığından dolayı.
  • abc firmasında aboneliğiniz var. Fesih kısmına da geldiniz, Yeni başvuru diye bir sekme var. Oraya tüm bilgilerinizi girdikten ve onayladıktan sonra 24 saat içerisinde abonelik fesih işleminiz otomatik olarak başlıyor. Ardından da firmaya bildirim gidiyor. Maksimum 7 gün içerisinde de aboneliğiniz iptal ediliyor. Fakat siz her ihtimale karşın, ulaşabilirseniz, aboneliğinizin durumuyla ilgili çağrı merkezi veya satış kanalı aracılığıyla bir teyit ettirin, ne olur ne olmaz. Sağlama almakta yarar var.
  • İptali gerçekleştirmeye başlamadan önce, taahhüt durumunuza, iptal sonrasındaki yükümlülüklerinize bakmanızda yarar var. Bu siz ile karşı firma sorumluluğunda olan bir durum. Yani taahhüt şartları gibi şartlar, aynı şekilde işliyor.

E-devlet şifrenizi almak için, PTT şubelerinden yardım alabilirsiniz. Aldıktan hemen sonra, mobil cihazınızı eklerseniz, en azından olur da şifre unutma durumu olursa, şifrenizi hemen yenileyebilesiniz.

E devlet üzerinden abonelik iptal işlemini elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. Umarım faydalı olabilmişimdir. Yaşadığınız bir sorun olursa, yazı altından yorum paylaşımı yaparsanız, yardımcı olmaya çalışırım.

 

Bir önceki yazımız olan Digiturk üyeliği nasıl iptal edilir ? başlıklı makalemizde bein media abonelik iptali, digiturk abonelik iptali nasıl yapılır ve digiturk abonelik iptali problem yaşıyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

9 Yorum

  1. Merhaba, öncelikle böyle bir bilgi paylaştığınız için teşekkür ederim. Ben bu işlemi dsmart aboneliği için yapmak istiyorum. Şöyle bir olay yaşadım önce onu anlatıyım. Abonelik başvurusunda bulundum fiyat sabit 89 tl dediler alırken. Sonradan gelen faturalar 100ün altına hiç düşmedi vergi v.s modem parası falan. Telefon görüşmemde sabit 89tl herşey içinde dendiği halde böyle birşey yaşadım. Bu işlemi nasıl yapabilirim bilgi verebilirmisiniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir