Ana sayfa Yazılar Nasıl Yapılır? Vodafone Net iptali Nasıl Yapılır ?

Vodafone Net iptali Nasıl Yapılır ?

21
vodafone-net-iptali-nasil-yapilir-anlatimi
vodafone-net-iptali-nasil-yapilir-anlatimi

 Vodafone Net iptali Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar. Bilmeyenler için söyleyelim; vodafone net, Türkiye’de hizmet veren, Türkiye’nin en iyi internet servis sağlayıcılarından bir tanesidir. Kullanıcı sayısı bakımından hızla yükselişe geçmiştir. Türkiye’de pazar bakımından en büyük üçüncü internet servis sağlayıcısıdır. Pazar verilerine btk aracılığıyla bakabilirsiniz. Linki aşağıya bırakıyorum. İsteyenler göz atabilir.

https://www.btk.gov.tr/pazar-verileri

vodafone-net-iptali-nasil-yapilir-anlatimi
vodafone-net-iptali-nasil-yapilir-anlatimi

Kısa bir açıklama sonrasında hemen vodafone net iptali nasıl yapılır konusuna gelelim. Diyelim ki mevcut sağlayıcınız vodafone. Fakat birkaç problem yaşadınız ve vodafone net iptali nasıl yapılır konusunu araştırmaya başladınız. Eğer buraya denk geldiyseniz, en yalın halde vodafone net iptali nasıl yapılır adım adım anlatmaya başlayacağım. Haydi başlayalım.

Gerekenler

Vodafone net iptali vodafone bayileri aracılığıyla yapılabilmektedir. Fakat bazı bayiler, vodafone net hat iptali yapmaya da biliyor. Nedenini ben de bilmiyorum.

Aşağıdaki linkte, vodafone net’in kendi web sitesinde anlatımı mevcut.

https://www.vodafone.com.tr/yardim/tr/soru.php/vodafone-evde/vodafone-evde-internet/musteri-islemleri/231448/492

Öncelikle yapmanız gerekenler, bir vodafone net iptal talep formunu doldurmanız.

Vodafone net iptali gerçekleştirilirken, iptal formunda ilk alan çok önemli. Eğer müşteri numaranız ve iptal zamanı yazılmazsa dikkate alınmaz. Müşteri numarası yerine isterseniz, iptal xdsl numarasını da yazabilirsiniz. Eğer sadece telefon hattı kullanıyor olsanız dahi mutlaka müşteri numarası bulunmalı.

vodafone-net-iptali-nasil-yapilir
vodafone-net-iptali-nasil-yapilir

İptal sebebini mutlaka seçmelisiniz, Aksi takdirde gönderdiğiniz belge dikkate alınmayabilir. Eğer iptal sebebiniz, taşınma kaynaklıysa (düşük hız, alt yapı olmaması vs.) bu durumda mutlaka taşınma seçeneği seçilmelidir. Vefat durumunda belirtmeniz yararınıza olacaktır. Abone / vekil kısmını da doldurup, imza da atmalısınız.

vodafone-net-iptali-nasil-yapilir-2
vodafone-net-iptali-nasil-yapilir-2

Vodafone net iptali nasıl yapılır konusunda sık karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de iptal formunun yanındaki belgeler. Eğer iptal sebebiniz, taşınma kaynaklıysa iptal formu, ikametgah belgesi ve kimlik fotokopiniz bulunmalı. İptal sebebiniz eğer taşınma dışındaysa, iptal formu ve kimlik göndermeniz yeterlidir.

İsterseniz iptal formunun haricinde, güncel tarih, iptal sebebi imzalı bir dilekçe de fakslayabilirsiniz. Bu aktardığım bilgiler, vodafone netin kendi web sitesinde yer alan bilgilerdir. Değişiklik olması durumunda yorum formunda belirtirseniz, ben de buradan düzeltebilirim. Vodafone net iptal formu linki aşağıda yer almaktadır. İsterseniz bayi aracılığıyla, isterseniz çıktı aracılığıyla edinebilirsiniz.

Vodafone net iptali sağlanılabilmesi için 0 216 556 31 73 veya 0 216 556 31 77 numaralarından birine faks göndermeniz yeterlidir. Faks işleme alındıktan sonra sms veya arama yoluyla bilgilendiriliyorsunuz. Faksı gönderdiğiniz andan itibaren müşteri hizmetlerinden faksın durumuyla ilgili bilgi almanız mümkün.

Modem kiralık ise ya da fesih sürecindeyseniz, modemi mng kargoya 541 koduyla iade edebilirsiniz. Modem gönderimi için herhangi bir ek ücret ödemenize gerek yok. Size modemin alındığına dair bir form veriyorlar.

Vodafone net iptal formu için buraya tıklayın

Vodafone net iptal açıklama linki için buraya tıklayabilirsiniz. 

Son olarak vodafone net iptali işlemlerini sağlatmaya çalışırken hattınızın aktif (dondurulmuş, borç kaynaklı kapalı vs.) olmasına dikkat edin. 

Vodafone net iptali nasıl yapılır sorusuna elimizden geldiğince yanıt vermeye çalıştık. Umarım faydalı olabilmişimdir. Aklınıza takılan soruları mutlaka sorun. Amaç yardımcı olmak. Sevgiler.

21 YORUMLAR

 1. Bayiden iptal verdim fakat anlamsız sekilde olmadı, yazınızda ki adımları takip edeceğim, form ve ek belgeleri hazırladım , bu sefer elimden kaçamazlar

  cengiz

  • Merhabalar, bayi aslında iptal işlemini gerçekleştirebiliyor. Gerçekleştirdikten sonra müşteri hizmetlerinden de durum teyidi yapmanız sağlıklı olacaktır.

   • Sözleşme süresi bittiği halde net’in kapatılması için forum doldurup faks çektiğini ama 3 aydır kapatılmadığını birde parayı ödemek zorunda bırakıldığından şikayet edenler var..Forum doldurmaktansa dilekçe yazılmasını tavsiye edenler var . Sözleşmem bitiyor..Dilekce verme konusunda ne dersiniz ?… 4 yıl önce 49 lira olarak sözleşme yaptık .2 yıl sonra sözleşme sonunda telefondan aradılar daha yüksek bedelle devam etmemi istediler ,kabul etmedim net’i kapayın dedim. Ayni şertlarda devam etmemi istediler kabul ettim ama 3 ay sonraki gönderikleri fatura 75 lira’ydı.. Telefonla arayıp itiraz ettim fiyatı 49 lira olarak anlaşmıştık ,anlaşmaya uyun veya net’i kapayın dedim .Tekrar 49 lira’ya döndüler ama vodafone güvenim kalmadı.

    • bu durumu yaşamanız beni gerçekten üzdü. olayı detaylıca anlatmanız, diğer kullanıcıların da bu duruma dikkat etmesini sağlayacağı için çok çok değerli… herhangi bir problem yaşamanız durumunda benimle iletişime geçerseniz, elimden geleni yaparım.

 2. Arkadaşım ne yaptıysam vodafone net iptalini yaptıramamıştım sayenizde işlemimi kısa sürede hallettim 🙂 Teşekkürler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here