Vodafone Net iptali Nasıl Yapılır ?

vodafone-net-iptali-nasil-yapilir-anlatimi

 Vodafone Net iptali Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar. Bilmeyenler için söyleyelim; vodafone net, Türkiye’de hizmet veren, Türkiye’nin en iyi internet servis sağlayıcılarından bir tanesidir. Kullanıcı sayısı bakımından hızla yükselişe geçmiştir. Türkiye’de pazar bakımından en büyük üçüncü internet servis sağlayıcısıdır. Pazar verilerine btk aracılığıyla bakabilirsiniz. Linki aşağıya bırakıyorum. İsteyenler göz atabilir.

https://www.btk.gov.tr/pazar-verileri

vodafone-net-iptali-nasil-yapilir-anlatimi
vodafone-net-iptali-nasil-yapilir-anlatimi

Kısa bir açıklama sonrasında hemen vodafone net iptali nasıl yapılır konusuna gelelim. Diyelim ki mevcut sağlayıcınız vodafone. Fakat birkaç problem yaşadınız ve vodafone net iptali nasıl yapılır konusunu araştırmaya başladınız. Eğer buraya denk geldiyseniz, en yalın halde vodafone net iptali nasıl yapılır adım adım anlatmaya başlayacağım. Haydi başlayalım.

Gerekenler

Vodafone net iptali vodafone bayileri aracılığıyla yapılabilmektedir. Fakat bazı bayiler, vodafone net hat iptali yapmaya da biliyor. Nedenini ben de bilmiyorum.

Aşağıdaki linkte, vodafone net’in kendi web sitesinde anlatımı mevcut.

https://www.vodafone.com.tr/yardim/tr/soru.php/vodafone-evde/vodafone-evde-internet/musteri-islemleri/231448/492

Öncelikle yapmanız gerekenler, bir vodafone net iptal talep formunu doldurmanız.

Vodafone net iptali gerçekleştirilirken, iptal formunda ilk alan çok önemli. Eğer müşteri numaranız ve iptal zamanı yazılmazsa dikkate alınmaz. Müşteri numarası yerine isterseniz, iptal xdsl numarasını da yazabilirsiniz. Eğer sadece telefon hattı kullanıyor olsanız dahi mutlaka müşteri numarası bulunmalı.

vodafone-net-iptali-nasil-yapilir
vodafone-net-iptali-nasil-yapilir

İptal sebebini mutlaka seçmelisiniz, Aksi takdirde gönderdiğiniz belge dikkate alınmayabilir. Eğer iptal sebebiniz, taşınma kaynaklıysa (düşük hız, alt yapı olmaması vs.) bu durumda mutlaka taşınma seçeneği seçilmelidir. Vefat durumunda belirtmeniz yararınıza olacaktır. Abone / vekil kısmını da doldurup, imza da atmalısınız.

vodafone-net-iptali-nasil-yapilir-2
vodafone-net-iptali-nasil-yapilir-2

Vodafone net iptali nasıl yapılır konusunda sık karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de iptal formunun yanındaki belgeler. Eğer iptal sebebiniz, taşınma kaynaklıysa iptal formu, ikametgah belgesi ve kimlik fotokopiniz bulunmalı. İptal sebebiniz eğer taşınma dışındaysa, iptal formu ve kimlik göndermeniz yeterlidir.

İsterseniz iptal formunun haricinde, güncel tarih, iptal sebebi imzalı bir dilekçe de fakslayabilirsiniz. Bu aktardığım bilgiler, vodafone netin kendi web sitesinde yer alan bilgilerdir. Değişiklik olması durumunda yorum formunda belirtirseniz, ben de buradan düzeltebilirim. Vodafone net iptal formu linki aşağıda yer almaktadır. İsterseniz bayi aracılığıyla, isterseniz çıktı aracılığıyla edinebilirsiniz.

Vodafone net iptali sağlanılabilmesi için 0 216 556 31 73 veya 0 216 556 31 77 numaralarından birine faks göndermeniz yeterlidir. Faks işleme alındıktan sonra sms veya arama yoluyla bilgilendiriliyorsunuz. Faksı gönderdiğiniz andan itibaren müşteri hizmetlerinden faksın durumuyla ilgili bilgi almanız mümkün.

Modem kiralık ise ya da fesih sürecindeyseniz, modemi mng kargoya 541 koduyla iade edebilirsiniz. Modem gönderimi için herhangi bir ek ücret ödemenize gerek yok. Size modemin alındığına dair bir form veriyorlar.

Vodafone net iptal formu için buraya tıklayın

Vodafone net iptal açıklama linki için buraya tıklayabilirsiniz. 

Son olarak vodafone net iptali işlemlerini sağlatmaya çalışırken hattınızın aktif (dondurulmuş, borç kaynaklı kapalı vs.) olmasına dikkat edin. 

GÜNCELLEME

Covid 19 sebepli, iptal işlemleri artık iptaltalep@vodafone.com adresinden de yapılabilmektedir. Yani faks ile uğraşmanıza gerek yok 🙂

Vodafone net iptali nasıl yapılır sorusuna elimizden geldiğince yanıt vermeye çalıştık. Umarım faydalı olabilmişimdir. Aklınıza takılan soruları mutlaka sorun. Amaç yardımcı olmak. Sevgiler.

71 Yorum

 1. Turk Telekom kullanıyorum ve açıkçası iki operatör arasında bir fark göremiyorum. Yine de iptal etmek isteyenler için faydalı bir paylaşım.

 2. Bayiden iptal verdim fakat anlamsız sekilde olmadı, yazınızda ki adımları takip edeceğim, form ve ek belgeleri hazırladım , bu sefer elimden kaçamazlar

  cengiz

  1. Merhabalar, bayi aslında iptal işlemini gerçekleştirebiliyor. Gerçekleştirdikten sonra müşteri hizmetlerinden de durum teyidi yapmanız sağlıklı olacaktır.

   1. Sözleşme süresi bittiği halde net’in kapatılması için forum doldurup faks çektiğini ama 3 aydır kapatılmadığını birde parayı ödemek zorunda bırakıldığından şikayet edenler var..Forum doldurmaktansa dilekçe yazılmasını tavsiye edenler var . Sözleşmem bitiyor..Dilekce verme konusunda ne dersiniz ?… 4 yıl önce 49 lira olarak sözleşme yaptık .2 yıl sonra sözleşme sonunda telefondan aradılar daha yüksek bedelle devam etmemi istediler ,kabul etmedim net’i kapayın dedim. Ayni şertlarda devam etmemi istediler kabul ettim ama 3 ay sonraki gönderikleri fatura 75 lira’ydı.. Telefonla arayıp itiraz ettim fiyatı 49 lira olarak anlaşmıştık ,anlaşmaya uyun veya net’i kapayın dedim .Tekrar 49 lira’ya döndüler ama vodafone güvenim kalmadı.

    1. bu durumu yaşamanız beni gerçekten üzdü. olayı detaylıca anlatmanız, diğer kullanıcıların da bu duruma dikkat etmesini sağlayacağı için çok çok değerli… herhangi bir problem yaşamanız durumunda benimle iletişime geçerseniz, elimden geleni yaparım.

     1. Sayın Sezai ACIMA,Size diye bir alt kağıda yazdım bir okuyup yardımcı olunuz;saygılarımla…

 3. Arkadaşım ne yaptıysam vodafone net iptalini yaptıramamıştım sayenizde işlemimi kısa sürede hallettim 🙂 Teşekkürler.

  1. Merhaba sayın kardeşim,ben Gaziantep’ten niyazi sakar bulunduğum yerde vodafone net iyi çekmiyordu.Başka oparetöre geçtik cihazlarını mng ile 541 gönderdik.Ne bayi iptal ediyor ne de müşteri hizmetleri… Ben eşini kaybetmiş uçan kuşa borçlu insanım,giydiklerim etrafın vediği elbiselerdir.3 çocuğum üniversite öğrencisi ve 1 kuruş burs vermediler..lütfen vodafone net iptali için yardım edin…

 4. Vodafone net sakın bulaşmayın abonelik basit ama abonelik iptal imkansız olan bir kürüm. Hem hizmetleri berbat hem bağlantı berbat hem müşteri hizmetleri berbat hemde bulaştıysanız iptal etmeniz neredeyse imkansız. Müşteri hizmetleri defalarca telefonu yüzümüze kapattı. Tam bir rezaletler. 5 aydır iptal talebimizi karşılamayıp fatura kesiyorlar ve telefonlara yanıt vermiyorlar verseler bile yüzümüze kapatıyorlar. Kimse kullanmasın bunların ürünlerini.

 5. Sezai bey ben sadece başvuru yaptım imza falan alındı ama gelip takılmadi 10 gündür ses yok. Kapıya gelindiğinde iptal işlemini yaptırabilir miyim taktırmayarak.

  1. Sözleşme iptali yapmanız için, bayiye gidip iptal işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bazen aktivasyon modem kurulumu yapılmadan yapılabiliyor. Aklınızda bulunsun. Aman dikkat 🙂

 6. Vodafone net iptali için bayiye gittim fakat sistem çalışmıyor dedi. iki saat bekledim sistem çalışmıyor, iptal sayfasına giremiyorum dedi görevli. Çağrı merkezini arayın oradan mail adresi versinler dedi, çağrı merkezine ulaşıyorum iptal için aktarıyor dakikalarca bekliyorum ama kapanıyor. Taahhüt 24 Ağustos tarihinde bitiyor. Bilerek zorluk çıkarıyorlar. Ne yapmalı?

   1. Merhaba sayın kardeşim,ben Gaziantep’ten niyazi sakar bulunduğum yerde vodafone net iyi çekmiyordu.Başka oparetöre geçtik cihazlarını mng ile 541 gönderdik.Ne bayi iptal ediyor ne de müşteri hizmetleri… Ben eşini kaybetmiş uçan kuşa borçlu insanım,giydiklerim etrafın vediği elbiselerdir.3 çocuğum üniversite öğrencisi ve 1 kuruş burs vermediler..lütfen vodafone net iptali için yardım edin…cep: xxx

 7. Adres değiştirdim yeni adresimin altyapısı desteklemedi iptal için dilekçe , form , ikamet adresi , kimlik fotokopisi hepsini faxladim. Modemi de iade ettim hala donus yok hala iptal yok 2 ay oldu. Ben arıyorum musteri hizmetlerine asla baglanamiyrm tam 40 dk bekledim yinede baglanmadi. Lütfen biri yardım etsin nasıl iptal ettircem. Delirttiler artık beni tüketici Mah. De başvuru yaptım .

 8. 2 aydır Vodafone net iptal ettiremiyorum. İptal formu doldurdum iptaltalep@vodafone.com adresine yolladım fakat mail gitmedi diye hata maili geldi. Müşteri hizmetlerinden sürekli ulaşmaya çalışıyorum en az 40 dk bekliyorum bazen şeş kaza müşteri temsilcisine bağlanıyorum iptal işlemini anlattığımda her seferinde o da diğer arkadaşa yönlendireyim diyor ve ben 50 dk da bu şekilde bekliyorum.
  Allah belasını versin böyle firmanın 3 aydır boş yere 90 lira fatura ödettiriyorlar haram zıkkım olsun. Sanırım en son tüketici hakem heyetine başvuracağım herşeyi denedim hiç bir şekilde ulaşamıyorum. Yardım eder misiniz

  1. tüketici haklarından sonuçlar 6 ayda filan sonuçlanıyor. o da ayrı bir problem. bayiye gidin oradan çözmeye çalışın. eğer yine yardımcı olunmazsa tekrar yazın, ben yardımcı olmaya çalışayım

 9. Hocam merhabalar
  Bugün vodafone net iptalim gerçekleşti. Modemi mng kargoyla 542 ye göndermem söylendi Modemi söktüm yalnız, modemin yanı sıra arkasında ufak bir parça kutucuk çıktı üstünde vodafone yazan. Bu kutucuk gidecek mi ve göndermem gereken kablolar hangisi. Bür sürü kablo var çıkamadım içinden 🙂

    1. Fatura yoksa ankastre kutunuzdaki bağlantı kablosunu kontrol edebilirsiniz. Ya da müşteri hizmetlerinden fatura talep edebilirsiniz. Ya da jetfatura sisteminden fatura edinebilirsiniz.

 10. Vodafone net evde internet aboneliğimi yeni tasindigim adreste alt yapı bulunmadığından iptal ettirmek istedim ve bunun için iptal talep formu nüfus cüzdan fotokopisi ve ikametgah belgesi Vodafone nün ilgi e mail adresine gönderdim.Ayrica modemi de kargo aracılığı ile ilgili adrese gönderdim.Ancak bir türlü abone iptali yapılmadı.Musteri temsilcisini aradığımda belgeleri aynı e posta ile göndermeniz gerekir dendi.Ben 55 yaşındayım ve elektronik ortamda mail atmakta zorlanyorum..Bir komsumuzdan yardım aldım ve istenen belgeleri aynı mailde yolladık.su an acaba iptali sağlanacak mi ve belgeler ilgili yere ulaştı mı diye teyit etmek için müşteri temsilcisini arıyorum .hiç bir sekilde ulaşamıyorum.Artik sinirlerim bozuldu. Bu konuda bana lütfen yardımcı olunuz.

 11. Yaklaşık 2 aydır bu durumla uğraşıyorum. Kaç defa müsteri hizmetlerini aradım artık unuttum. 2 aydır kullanmadığım internetin faturasını ödüyorum 95lira. İptal için faks gönderdim hiçbir şekilde geri dönüş alamayıp kendim aradım. O zaman işleminiz başlatıldı dendi ama o zamandan beri ne kadar ararsam arayayım geri dönüş alamıyorum. Bir daha asla bu firmayı kullanmam. Herkese de ne yaşadığımı anlatacağım. Vodafone Net pişmanlıktır.

  1. Modem eğer fiber modemse iptal sonrasında 10 günlük sürede iade ederseniz faturaya yansımıyor. Diğer durumda zaten modem bedel faturası size yansıtılıyor.

 12. Merhabalar sezai bey bn taşınma nedeniyle interneti iptal etmek istiyorum ama mail attım vodafone ve mailim iletilmedi düyor ne yapmm lazım

 13. Sezaı bey merhaba,
  Öncelikle yardımınız için teşekkürler. Ben 9 ağustos itibari ile il değişikliği yaptım Tabiki nakil işlemi başlattım o günden bu yana hala internet hizmeti alamıyorum, buna rağmen faturam kesiliyor ve bir kaç gün içinde mahkemelik olacağız. Şimdi ben bugün iptal talebi doldurdum ve mail attım doğal olarak faturalar ve cayma bedelini bana yansıyacaklar bende bununla ilgili tüketici hakem heyetine başvuru yapacağım bununla ilgili sizden bilgi istiyorum mümkünse hangi belgeler lazım ne yapmam lazım teşekkür ediyorum şimdiden

  1. Faturalarınızı isteyin, kullanıp kullanmadığınız belli olur. Nakil esnasında fatura çıkartılmaması lazım aslında ama ona da dikkat edin lütfen. Müşteri hizmetlerini son kez arayın, çözülmezse o şekilde deneyin bence. Altyapınız yoksa cayma ücreti alınamz bu arada.

 14. Merhabalar. Babam vefat etti ve üzerine Vodafonenet aboneliği mevcuttu. Ben bunu iptal etmek istiyorum. İptal formu dışında gerekli belgeler nedir ve nereye göndermem gerekiyor?

 15. Merhaba. Ben de bir Vodafone iptal sorusu sormak istiyordum. Acaba bütün işlemlerimizi hiç böyle faks ile, kargo ile falan uğraşmadan Vodafone bayisinden halletmemiz mümkün mü acaba? Mesela modemi şehrimdeki bir Vodafone bayisine götürsem olmaz mı? Benim gittiğim Vodafone bayii 1kaç soru sordum 1.5 senedir ve topu hep müşteri hizmetlerine atıyorlar sadece fatura borcu ile alakalılar. Müşteri hizmetlerinden de memnun değilim ve iptal işlemimi bu şekilde kolaycana yapamayacağımı düşünüyorum. Ayrıcana burayı erken bırakacağım için ceza ödeyeceğim acaba bu ödediğim erken bırakma ceza borcunu belgesini veriyorlar mı bunu superonline götürüp oraya kaydolmak istiyorum

  1. vodafone bayisinin yardımcı olması lazım. eğer olmuyorsa müşteri hizmetlerini arayın, yönlendirsinler. En kötü ihtimalle e devlet üzerinden iptalinizi sağlayabilirsiniz.

 16. 3 haftadır nakil için bekliyoruz. 50 defa aradım sürekli sizi arayacaklar deniyor ama hiç aranmadık. Cayma bedelsiz iptal ettirebilirmiyim .

  1. Çağrı merkezinden bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır Ebru hanım. Altyapı yoksa veya bulunduğunuz bölgede daha düşük bir hız varsa cayma bedelsiz iptal sağlayabilirsiniz. Ama diğer durumlar için internet hizmeti aldığınız firmayla görüşmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir