vodafone-net-iptali-nasil-yapilir-anlatimi

 Vodafone Net iptali Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar. Bilmeyenler için söyleyelim; vodafone net, Türkiye’de hizmet veren, Türkiye’nin en iyi internet servis sağlayıcılarından bir tanesidir. Kullanıcı sayısı bakımından hızla yükselişe geçmiştir. Türkiye’de pazar bakımından en büyük üçüncü internet servis sağlayıcısıdır. Pazar verilerine btk aracılığıyla bakabilirsiniz. Linki aşağıya bırakıyorum. İsteyenler göz atabilir.

https://www.btk.gov.tr/pazar-verileri

vodafone-net-iptali-nasil-yapilir-anlatimi
vodafone-net-iptali-nasil-yapilir-anlatimi

Kısa bir açıklama sonrasında hemen vodafone net iptali nasıl yapılır konusuna gelelim. Diyelim ki mevcut sağlayıcınız vodafone. Fakat birkaç problem yaşadınız ve vodafone net iptali nasıl yapılır konusunu araştırmaya başladınız. Eğer buraya denk geldiyseniz, en yalın halde vodafone net iptali nasıl yapılır adım adım anlatmaya başlayacağım. Haydi başlayalım.

Gerekenler

Vodafone net iptali vodafone bayileri aracılığıyla yapılabilmektedir. Fakat bazı bayiler, vodafone net hat iptali yapmaya da biliyor. Nedenini ben de bilmiyorum.

Aşağıdaki linkte, vodafone net’in kendi web sitesinde anlatımı mevcut.

https://www.vodafone.com.tr/yardim/tr/soru.php/vodafone-evde/vodafone-evde-internet/musteri-islemleri/231448/492

Öncelikle yapmanız gerekenler, bir vodafone net iptal talep formunu doldurmanız.

Vodafone net iptali gerçekleştirilirken, iptal formunda ilk alan çok önemli. Eğer müşteri numaranız ve iptal zamanı yazılmazsa dikkate alınmaz. Müşteri numarası yerine isterseniz, iptal xdsl numarasını da yazabilirsiniz. Eğer sadece telefon hattı kullanıyor olsanız dahi mutlaka müşteri numarası bulunmalı.

vodafone-net-iptali-nasil-yapilir
vodafone-net-iptali-nasil-yapilir

İptal sebebini mutlaka seçmelisiniz, Aksi takdirde gönderdiğiniz belge dikkate alınmayabilir. Eğer iptal sebebiniz, taşınma kaynaklıysa (düşük hız, alt yapı olmaması vs.) bu durumda mutlaka taşınma seçeneği seçilmelidir. Vefat durumunda belirtmeniz yararınıza olacaktır. Abone / vekil kısmını da doldurup, imza da atmalısınız.

vodafone-net-iptali-nasil-yapilir-2
vodafone-net-iptali-nasil-yapilir-2

Vodafone net iptali nasıl yapılır konusunda sık karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de iptal formunun yanındaki belgeler. Eğer iptal sebebiniz, taşınma kaynaklıysa iptal formu, ikametgah belgesi ve kimlik fotokopiniz bulunmalı. İptal sebebiniz eğer taşınma dışındaysa, iptal formu ve kimlik göndermeniz yeterlidir.

İsterseniz iptal formunun haricinde, güncel tarih, iptal sebebi imzalı bir dilekçe de fakslayabilirsiniz. Bu aktardığım bilgiler, vodafone netin kendi web sitesinde yer alan bilgilerdir. Değişiklik olması durumunda yorum formunda belirtirseniz, ben de buradan düzeltebilirim. Vodafone net iptal formu linki aşağıda yer almaktadır. İsterseniz bayi aracılığıyla, isterseniz çıktı aracılığıyla edinebilirsiniz.

Vodafone net iptali sağlanılabilmesi için 0 216 556 31 73 veya 0 216 556 31 77 numaralarından birine faks göndermeniz yeterlidir. Faks işleme alındıktan sonra sms veya arama yoluyla bilgilendiriliyorsunuz. Faksı gönderdiğiniz andan itibaren müşteri hizmetlerinden faksın durumuyla ilgili bilgi almanız mümkün.

Modem kiralık ise ya da fesih sürecindeyseniz, modemi mng kargoya 541 koduyla iade edebilirsiniz. Modem gönderimi için herhangi bir ek ücret ödemenize gerek yok. Size modemin alındığına dair bir form veriyorlar.

Vodafone net iptal formu için buraya tıklayın

Vodafone net iptal açıklama linki için buraya tıklayabilirsiniz. 

Son olarak vodafone net iptali işlemlerini sağlatmaya çalışırken hattınızın aktif (dondurulmuş, borç kaynaklı kapalı vs.) olmasına dikkat edin. 

GÜNCELLEME

Covid 19 sebepli, iptal işlemleri artık iptaltalep@vodafone.com adresinden de yapılabilmektedir. Yani faks ile uğraşmanıza gerek yok 🙂

Vodafone net iptali nasıl yapılır sorusuna elimizden geldiğince yanıt vermeye çalıştık. Umarım faydalı olabilmişimdir. Aklınıza takılan soruları mutlaka sorun. Amaç yardımcı olmak. Sevgiler.
Yorumlar

 1. abone vekil kısmı vekili nerden bulcm ben 🙂

 2. Başıma bela olmuştu bunlar, tam olarak aradığım yazıyı buldum. Teşekkür ederim.

 3. Bu vodafone net başa bela, kurtulmak isteyenler için güzel ve açıklayıcı olmuş…

  • Sezai Acıma ( Author )

   Aslında o kadar kötü bir firma değil, ama yaşanmışlıklar önemli bu noktada…

 4. Faydalı bilgi teşekkürler 🙂

 5. Turk Telekom kullanıyorum ve açıkçası iki operatör arasında bir fark göremiyorum. Yine de iptal etmek isteyenler için faydalı bir paylaşım.

 6. Teşekkürler işime yarar güzel bir bilgi.

 7. Yeni geçmeme rağmen çarktan hiçbir şey vermeyen vodafone işte bu vodafone :()

 8. Bayiden iptal verdim fakat anlamsız sekilde olmadı, yazınızda ki adımları takip edeceğim, form ve ek belgeleri hazırladım , bu sefer elimden kaçamazlar

  cengiz

  • Sezai Acıma ( Author )

   Merhabalar, bayi aslında iptal işlemini gerçekleştirebiliyor. Gerçekleştirdikten sonra müşteri hizmetlerinden de durum teyidi yapmanız sağlıklı olacaktır.

   • Sözleşme süresi bittiği halde net’in kapatılması için forum doldurup faks çektiğini ama 3 aydır kapatılmadığını birde parayı ödemek zorunda bırakıldığından şikayet edenler var..Forum doldurmaktansa dilekçe yazılmasını tavsiye edenler var . Sözleşmem bitiyor..Dilekce verme konusunda ne dersiniz ?… 4 yıl önce 49 lira olarak sözleşme yaptık .2 yıl sonra sözleşme sonunda telefondan aradılar daha yüksek bedelle devam etmemi istediler ,kabul etmedim net’i kapayın dedim. Ayni şertlarda devam etmemi istediler kabul ettim ama 3 ay sonraki gönderikleri fatura 75 lira’ydı.. Telefonla arayıp itiraz ettim fiyatı 49 lira olarak anlaşmıştık ,anlaşmaya uyun veya net’i kapayın dedim .Tekrar 49 lira’ya döndüler ama vodafone güvenim kalmadı.

    • Sezai Acıma ( Author )

     bu durumu yaşamanız beni gerçekten üzdü. olayı detaylıca anlatmanız, diğer kullanıcıların da bu duruma dikkat etmesini sağlayacağı için çok çok değerli… herhangi bir problem yaşamanız durumunda benimle iletişime geçerseniz, elimden geleni yaparım.

     • Sayın Sezai ACIMA,Size diye bir alt kağıda yazdım bir okuyup yardımcı olunuz;saygılarımla…

 9. Arkadaşım ne yaptıysam vodafone net iptalini yaptıramamıştım sayenizde işlemimi kısa sürede hallettim 🙂 Teşekkürler.

  • Merhaba sayın kardeşim,ben Gaziantep’ten niyazi sakar bulunduğum yerde vodafone net iyi çekmiyordu.Başka oparetöre geçtik cihazlarını mng ile 541 gönderdik.Ne bayi iptal ediyor ne de müşteri hizmetleri… Ben eşini kaybetmiş uçan kuşa borçlu insanım,giydiklerim etrafın vediği elbiselerdir.3 çocuğum üniversite öğrencisi ve 1 kuruş burs vermediler..lütfen vodafone net iptali için yardım edin…

 10. iptal formunu mail adresine atamıyormuyuz

  • Sezai Acıma ( Author )

   Pandemi süreci kaynaklı mail ile de iptal akışı başlatıldı diye duydum. Müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz

 11. Vodafonet neti kapatmak istiyorum bide sürekli erteliyorlar ne yapmam gerekiyor

 12. Vodafone net sakın bulaşmayın abonelik basit ama abonelik iptal imkansız olan bir kürüm. Hem hizmetleri berbat hem bağlantı berbat hem müşteri hizmetleri berbat hemde bulaştıysanız iptal etmeniz neredeyse imkansız. Müşteri hizmetleri defalarca telefonu yüzümüze kapattı. Tam bir rezaletler. 5 aydır iptal talebimizi karşılamayıp fatura kesiyorlar ve telefonlara yanıt vermiyorlar verseler bile yüzümüze kapatıyorlar. Kimse kullanmasın bunların ürünlerini.

  • Sezai Acıma ( Author )

   elimden geldiği kadar yardımcı olmayı çok isterim. hangi konuda takıldınız, yazarsanız yardımcı olurum memnuniyetle.

 13. internet için mail adresi iptaltalep@vodafone.com mu acaba teşekkürler

 14. Sezai bey ben sadece başvuru yaptım imza falan alındı ama gelip takılmadi 10 gündür ses yok. Kapıya gelindiğinde iptal işlemini yaptırabilir miyim taktırmayarak.

  • Sezai Acıma ( Author )

   Sözleşme iptali yapmanız için, bayiye gidip iptal işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bazen aktivasyon modem kurulumu yapılmadan yapılabiliyor. Aklınızda bulunsun. Aman dikkat 🙂

 15. Vodafone net iptali için bayiye gittim fakat sistem çalışmıyor dedi. iki saat bekledim sistem çalışmıyor, iptal sayfasına giremiyorum dedi görevli. Çağrı merkezini arayın oradan mail adresi versinler dedi, çağrı merkezine ulaşıyorum iptal için aktarıyor dakikalarca bekliyorum ama kapanıyor. Taahhüt 24 Ağustos tarihinde bitiyor. Bilerek zorluk çıkarıyorlar. Ne yapmalı?

  • Sezai Acıma ( Author )

   merhabalar, iptaltalep@vodafone.com mail adresine belgelerinizi gönderin, halletsinler.

   • Merhaba sayın kardeşim,ben Gaziantep’ten niyazi sakar bulunduğum yerde vodafone net iyi çekmiyordu.Başka oparetöre geçtik cihazlarını mng ile 541 gönderdik.Ne bayi iptal ediyor ne de müşteri hizmetleri… Ben eşini kaybetmiş uçan kuşa borçlu insanım,giydiklerim etrafın vediği elbiselerdir.3 çocuğum üniversite öğrencisi ve 1 kuruş burs vermediler..lütfen vodafone net iptali için yardım edin…cep: xxx

 16. Adres değiştirdim yeni adresimin altyapısı desteklemedi iptal için dilekçe , form , ikamet adresi , kimlik fotokopisi hepsini faxladim. Modemi de iade ettim hala donus yok hala iptal yok 2 ay oldu. Ben arıyorum musteri hizmetlerine asla baglanamiyrm tam 40 dk bekledim yinede baglanmadi. Lütfen biri yardım etsin nasıl iptal ettircem. Delirttiler artık beni tüketici Mah. De başvuru yaptım .

  • Sezai Acıma ( Author )

   olanağınız varsa sabah çok erken saatlerde arama sağlayın ya da gece çok geç saatlerde. diğer durumda onlara ulaşmak çok zor.

 17. 2 aydır Vodafone net iptal ettiremiyorum. İptal formu doldurdum iptaltalep@vodafone.com adresine yolladım fakat mail gitmedi diye hata maili geldi. Müşteri hizmetlerinden sürekli ulaşmaya çalışıyorum en az 40 dk bekliyorum bazen şeş kaza müşteri temsilcisine bağlanıyorum iptal işlemini anlattığımda her seferinde o da diğer arkadaşa yönlendireyim diyor ve ben 50 dk da bu şekilde bekliyorum.
  Allah belasını versin böyle firmanın 3 aydır boş yere 90 lira fatura ödettiriyorlar haram zıkkım olsun. Sanırım en son tüketici hakem heyetine başvuracağım herşeyi denedim hiç bir şekilde ulaşamıyorum. Yardım eder misiniz

  • Sezai Acıma ( Author )

   tüketici haklarından sonuçlar 6 ayda filan sonuçlanıyor. o da ayrı bir problem. bayiye gidin oradan çözmeye çalışın. eğer yine yardımcı olunmazsa tekrar yazın, ben yardımcı olmaya çalışayım

 18. Hocam merhabalar
  Bugün vodafone net iptalim gerçekleşti. Modemi mng kargoyla 542 ye göndermem söylendi Modemi söktüm yalnız, modemin yanı sıra arkasında ufak bir parça kutucuk çıktı üstünde vodafone yazan. Bu kutucuk gidecek mi ve göndermem gereken kablolar hangisi. Bür sürü kablo var çıkamadım içinden 🙂

  • Sezai Acıma ( Author )

   bahsettiğiniz kutucuğun tam adını söylerseniz, yardımcı olurum. bu arada 542 değil, 541 koduyla göndermeniz lazım. aman dikkat 🙂

 19. Merhabalar hocam ben şuan’ki Corona sürecinden dolayı iptaltalep@vodafone.com ‘ a Tc kimlik ön ve arka resmi ve Vodafone net iptal talep formunu doldurup resmini atacağım demi?

 20. Merhabalar hocam ben şuan’ki Corona sürecinden dolayı iptaltalep@vodafone.com ‘ a Tc kimlik ön ve arka resmi ve Vodafone net iptal talep formunu doldurup resmini atacağım demi?

 21. Merhabalar hocam ben şuan’ki Corona sürecinden dolayı iptaltalep@vodafone.com ‘ a Tc kimlik ön ve arka resmi ve Vodafone net iptal talep formunu doldurup resmini atacağım demi?

 22. mail gitmedi diye hata veriyor napıcaz

 23. XDSL NUMARASINI NEREDE YAZIYOR

  • Sezai Acıma ( Author )

   İsterseniz faturada müşteri numarasının hemen üzerinde görebilirsiniz.

   • faturamız yoksa

    • Sezai Acıma ( Author )

     Fatura yoksa ankastre kutunuzdaki bağlantı kablosunu kontrol edebilirsiniz. Ya da müşteri hizmetlerinden fatura talep edebilirsiniz. Ya da jetfatura sisteminden fatura edinebilirsiniz.

 24. Ali Kemal Bilenler

  Vodafone net evde internet aboneliğimi yeni tasindigim adreste alt yapı bulunmadığından iptal ettirmek istedim ve bunun için iptal talep formu nüfus cüzdan fotokopisi ve ikametgah belgesi Vodafone nün ilgi e mail adresine gönderdim.Ayrica modemi de kargo aracılığı ile ilgili adrese gönderdim.Ancak bir türlü abone iptali yapılmadı.Musteri temsilcisini aradığımda belgeleri aynı e posta ile göndermeniz gerekir dendi.Ben 55 yaşındayım ve elektronik ortamda mail atmakta zorlanyorum..Bir komsumuzdan yardım aldım ve istenen belgeleri aynı mailde yolladık.su an acaba iptali sağlanacak mi ve belgeler ilgili yere ulaştı mı diye teyit etmek için müşteri temsilcisini arıyorum .hiç bir sekilde ulaşamıyorum.Artik sinirlerim bozuldu. Bu konuda bana lütfen yardımcı olunuz.

 25. Mail olarak formun fotoğrafını mi gönderiyoruz nasıl oluyor acaba

  • Sezai Acıma ( Author )

   merhabalar, isterseniz fotoğrafını atabilirsiniz, isterseniz camscanner uygulaması ile taratıp, pdf olarak da gönderebilirsiniz.

 26. Yaklaşık 2 aydır bu durumla uğraşıyorum. Kaç defa müsteri hizmetlerini aradım artık unuttum. 2 aydır kullanmadığım internetin faturasını ödüyorum 95lira. İptal için faks gönderdim hiçbir şekilde geri dönüş alamayıp kendim aradım. O zaman işleminiz başlatıldı dendi ama o zamandan beri ne kadar ararsam arayayım geri dönüş alamıyorum. Bir daha asla bu firmayı kullanmam. Herkese de ne yaşadığımı anlatacağım. Vodafone Net pişmanlıktır.

 27. Modem için bir geri ödeme yapıyor mu acaba?

  • Sezai Acıma ( Author )

   Modem eğer fiber modemse iptal sonrasında 10 günlük sürede iade ederseniz faturaya yansımıyor. Diğer durumda zaten modem bedel faturası size yansıtılıyor.

 28. Merhabalar sezai bey bn taşınma nedeniyle interneti iptal etmek istiyorum ama mail attım vodafone ve mailim iletilmedi düyor ne yapmm lazım

  • Sezai Acıma ( Author )

   merhabalar, tekrar denemenizi öneririm. Sistemde kayıtlı e-mail üzerinden göndermeniz gerekiyor. Diğer durumda hata verebilir.

 29. Sezaı bey merhaba,
  Öncelikle yardımınız için teşekkürler. Ben 9 ağustos itibari ile il değişikliği yaptım Tabiki nakil işlemi başlattım o günden bu yana hala internet hizmeti alamıyorum, buna rağmen faturam kesiliyor ve bir kaç gün içinde mahkemelik olacağız. Şimdi ben bugün iptal talebi doldurdum ve mail attım doğal olarak faturalar ve cayma bedelini bana yansıyacaklar bende bununla ilgili tüketici hakem heyetine başvuru yapacağım bununla ilgili sizden bilgi istiyorum mümkünse hangi belgeler lazım ne yapmam lazım teşekkür ediyorum şimdiden

  • Sezai Acıma ( Author )

   Faturalarınızı isteyin, kullanıp kullanmadığınız belli olur. Nakil esnasında fatura çıkartılmaması lazım aslında ama ona da dikkat edin lütfen. Müşteri hizmetlerini son kez arayın, çözülmezse o şekilde deneyin bence. Altyapınız yoksa cayma ücreti alınamz bu arada.

 30. Modemi hangi adrese yollayacağız bilgisi olan var mı?

 31. Sezai bey lütfen beni ara ve yardımcı ol…

 32. Merhabalar. Babam vefat etti ve üzerine Vodafonenet aboneliği mevcuttu. Ben bunu iptal etmek istiyorum. İptal formu dışında gerekli belgeler nedir ve nereye göndermem gerekiyor?

Add Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: