Blog Danışmanlığı Hizmeti ile Blogunuz Canlansın

Kişisel blog danışmanlığı hizmeti

Blog Danışmanlığı Hizmeti ile Blogunuz Canlansın!

Blog danışmanlığı hizmeti neredeyse artık bir meslek halini almış durumda. Nedenlerini yine her zaman olduğu gibi madde madde olacak şekilde irdeleyeceğiz. Ama isterseniz, öncelikle kişisel blog sahibi olmanız için 8 nedeni aşağıda yer alan yazıda inceleyin. Ardından tekrar buraya dönüş sağlayalım ne dersiniz?

 

Kişisel Blog Sahibi Olmanız İçin 8 Neden

Biraz sayısal verilerle…

Eski adıyla Technorati, yeni ismiyle Snacor Inc‘in verilerine göre günde ortalama 50 Bin blog sayfası oluşturuluyor.  Fakat ne yazık ki Türkiye’de blog sadece reklam odaklı olduğundan dolayı büyük bir geçmişe sahip değil. İçerik üreticileri tarafından günde 3 Milyona yakın içerik giriliyor. Yani anlayacağınız, bloglar parlayan yıldız halini almış durumda.

Kişisel blog danışmanlığı hizmeti
Kişisel blog danışmanlığı hizmeti

Kişisel blog danışmanlığı nedir, ne işe yarar?

Kişisel blog danışmanlığı hizmeti sağlayan bir kişi, kurum sizlere kişisel blogunuzun eksiklerini söyler, neler yapmanız gerektiği yönünde sizlere bilgilendirmeler sağlar. Yani kişisel blog adresinizin daha fazla kişiye erişmesine olanak sağlar. Şimdi diyeceksiniz ki, kişisel blog danışmanlığı yapan kişinin işlerini ben kendim de yürütemez miyim? Yürütürsün. Ama bir fark var. Uzun süredir kişisel blog işinde yer alan ve nelerin eksik, nelerin fazla olduğunu bilen bir insan ile kişisel blog dünyasına yeni giren bir kişi asla bir olmaz. Yani aslında sizin yükünüzü hafifletir. Tabii eğer bir kişisel blog adresiniz varsa 🙂

Blog danışmanlığı yapan kişileri nereden bulabilirim?

Blog danışmanlığı yapan bir sürü firma ve kişi var aslında. Ama işin özü, kişisel blog, kurumsal blog kavramlarını bilen ve buna göre işlemler yapabilen kişiler. Hele hele eğer kurumsal bir adresiniz varsa, kullanıcılarınızın nabzına göre hareket edip, beklentileri ona göre karşılamak çok çok önemli. Tamam insanlar genel itibariyle anasayfada olan bitenleri göz önüne alıyor. Ama arama sonuçlarında genel itibariyle blog gönderileriniz yer almaktadır. Blog gönderileriniz ilgi çekici değilse, bu durumda kullanıcıların web siteyi ziyaret etmeden hemen çıkma olasılığı da yükselecektir.

Bu hizmeti benim de sağladığımı biliyor muydunuz? Benimle iletişim formundan iletişime geçin, sonrası bende ; )

Sizden blog danışmanlığı hizmeti satın almak istiyorum, ne yapmalıyım?

Benimle çalışmanız beni çok mutlu eder, öncelikle bunu belirtmek isterim. Eğer blog danışmanlığı hizmeti talep ediyorsanız, bu durumda hizmet@sezaiacima.com mail adresime mail gönderebilirsiniz, ya da isterseniz aşağıdaki yorum formuna talebinizi iletin, size en geç 48 saat içerisinde mutlaka dönüş sağlarım. Hizmet talep etseniz de etmeseniz de bir arkadaş edinmiş olursunuz.

Ya da iletişim formu aracılığıyla da bana ulaşabilirsiniz. Üstelik iletişim formunda bütün sosyal medya hesaplarımın linki de yer almakta.

Blog danışmanlığı hizmeti alırken, nelere dikkat etmeliyim?

Maddeler halinde ilerlememiz bu noktada daha sağlıklı olacaktır.

  • Hizmeti veren kişinin blog sayfası
  • Daha önce blog yönetip, yönetmediği
  • Blog sayfasının SEO uyumlu olup olmadığı
  • Deneyimleriyle ilgili kendinden emin davranabilmesi
  • Neyi, ne için yaptığını bilmesi
  • Kurumsallık kavramıyla ilgili deneyimlerinin bulunması
  • Daha önce bu işi yapıp yapmadığı.

Tabi bunlar, benim gözüme takılan kriterler. Şimdiye dek blog danışmanlığımı kendim yaptım. 5 Yıldan bahsediyoruz. Bu süre zarfında internet dünyasından o kadar fazla araştırma yaptım ki, tabiri caizse blogging ile ilgili bütün kavramlara hakimim.

Sonuç olarak…

Blog danışmanlığı hizmeti, yeni iş alanlarından. Bu da sizlere kendi gelirinizi oluşturmanıza da olanak sağlar. Bu yüzden blog danışmanlığı hizmeti alırken, yukarıdaki kıstaslara önem vermenizi rica ediyorum. Kendinize iyi bakın. Görüşmek üzere 🙂

Bir önceki yazımız olan Yeni Bloggerlar için Tavsiyeler başlıklı makalemizde blogger nedir, bloggerlar ne yapmalı ve bloggerlik için ne yapabilirim hakkında bilgiler verilmektedir.

3 Yorum

  1. bizimle paylaştığınız iyi bilgiler, daha fazla paylaşmaya devam edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir