Alexa Düşürme Yöntemleri alexa nedir

Alexa Düşürme Yöntemleri

Merhaba dostlar, bu yazıda sizlerle alexa düşürme yöntemleri adlı konuyu inceleyeceğiz. Wmaracı, Webmaster sitesi tarzı sitelerde gördüğüm kadarıyla bu web sitelerde alexa düşürme yöntemleri gerçekten bir problem. Kullanıcılar bir çok şey yapmakta ama alexa değerlerindeki düşüş çok yavaş olmaktadır. Bu yazacaklarım tamamen karşılığı görülmüş ve tecrübe ile sabittir.

Yorum yapılmasını sağlayın.

Web sitemde yorum yapıldıktan alexa değerim düşmeye başladı. Sanırım sitenin aktifliği ve siteye giren kişi sayısıyla ilgili bir durum. Sitenize yapılan yorumlar aynı zamanda hitinize de katkı sağladığından alexa değerinizde düşüşler olur.

Backlink alın.

Ne kadar fazla backlink alırsanız alexa değeriniz o derece hızlanır. 100 Backlink alan bir sitenin no follow ve ya dofollow hiç önemli değil, alexa değeri sürekli düşmektedir. Bu durum 100 binlere gelinceye kadardır. 100.000’lere geldiğiniz zaman rakipleriniz sıkı rakipler olacaktır. 100k’dan sonra artık farklı çalışmalar ile sitenizin kalitesini arttırmak için ilerde anlatacağım yöntemleri uygulayabilirsiniz. Backlink nedir nasıl sağlanır bilmiyorsanız, Backlink Sağlama Yöntemleri adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederim. Ayrıca sitemizde yayınladığımız Güncel Backlink Listesi de edinerek farklı sitelerden backlink alabilirsiniz.

Kullanıcılarınıza Alexa Toolbar önerin.

Alexa değerleri genel olarak Alexa Toolbar kullanıcılar kullanan arasından derlenen bir değerdir. Bu durumda yapmanız gereken en önemli şey olan Alexa Toolbar edinebilirsiniz.

Alexa Widget Kullanın.

Alexa widget her ne kadar benim önermediğim bir yöntem olsa da kullanıcılar ara sıra alexa widgetinize tıkladığında alexa toolbar kullanıcısı edinebileceğinizden yeni ve gelişmekte olan web siteler için öneririm. Sitenizin alexa değeri arttığı zaman onun yerine hemen aşağıda, farklı bir yöntem olan Alexa Meta Tag’ı kullanabilirsiniz.

Alexa Meta Tag Kodu kullanın.

Siteniz arttı, hiti yükselmeye başladı. Ama siteniz çok yüklü grafik olsun, video olsun, diğer js ve css dosyaları olsun artık alexa widget sitenizi yavaşlatmaya başladı. Bu durumda alexa widgeti kaldırıp yerine, Alexa meta tag değerini kullanabilirsiniz. Bunu yapmanız için size en çok beğendiğim Yoast SEO Eklentisini öneriyorum.

Kullanıcıları sitede gezmeyi teşvik edin.

Kullanıcılarınız web sitenizin içinde gezdiği zaman aynı zamanda alt sayfalarınız da gezilmiş olur. Böylelikle alt sayfalar da gezildiğinden sitenizde dolaşma süresi artar. Böylelikle alexa değeriniz düşmeye başlar.

Web sitenizin yüklenme süresini düşürün.

Alexa Avarage Load Time adlı bir ibare ekledi web sitelerde. Bu web sitenin yüklenme süresini göstermekte. Bunu düşürmek için yapmanız gerekenleri yakın bir zamanda (Sınavlarım bittikten sonra) detaylı bir şekilde açıklayacağım. Bu yazıda yapılan yorumlar ve sorulan sorulara bağlı olarak konunun devamı gelecektir emin olabilirsiniz.

İçerikleri aynı saat aralığında ekleyin.

Geldik alexa düşürme yöntemleri konumuzun en önemli yöntemlerinden birisine. Bir web sitesine düzenli olarak içerik eklemek hem arama motorlarının hem de Alexa’nın sevdiği bir durumdur. Örneğin kendi web sitemi örnek vereyim. Ben içerik eklediğim zaman saat 22.00’da içerik eklenmiş olur. Kardeşim olan Murat ise sabah 9’da yazııy zamanlar böylelikle yazılar aynı saat aralğında eklenir. Ben bu şekilde bir kaç gün yaptıktan sonra, yazıyı ekledikten kısa bir süre sonra Google Bot’un siteme hemen girdiğini görüyorum. Bu şekilde hem sitem daha çabuk güncelleniyor hem de Google Botlarına yardımcı olarak web sitemin Google nezdinde kaliteli site olmasını sağlıyorum.

Alexa Düşürme Yöntemleri adlı yazımızın sonuna geldik. Bu demek değildir ki yöntemler bundan ibaret. İlerde bunun üzerinde bir iki makale daha yayınlamayı düşünüp, siz değerli kullanıcılara daha fazla yardımcı olmaya çalışacağım. Unutmayın, web sitenizi ayakta tutan kullanıcılardır. Bu web sitenin herhangi bir kâr amacı yok. Umarım yararlı bir paylaşım olmuştur. Kendinize çok ama çok iyi davranın. Aklınıza takılan en ufak şeyi en geç bir iki gün içinde yanıtlayacağımızı unutmayın. İletişim sayfamızdan bize ulaşabilir varsa bizimle iletişim kurabilirsiniz. // Sezai.

Bir önceki yazımız olan Birazda Nostalji başlıklı makalemizde alpay, barış manço ve ferda anıl yarkın hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar Hakkında
Toplam 117 yazı
Sezai Acıma
Sezai Acıma
Can sıkıcılığı felsefe edinen insanlardan sıkılan adam.
Yorumlar (36 yorum)
2014 Yazı Sokak Modası
2014 Yazı Sokak Modası #
- 12:57

Gerçekten çok işime yaradı elinize sağlık bu öneriler ile alexamı sayenizde düşürebileceğim.

Mustafa
Mustafa #
- 17:10

Alexa düşürme yöntemlerini bir çok sitede okudum fakat siz daha açıklayıcı anlatmışsınız.Bir kaçını geçen hafta denemiştim.Alexa değerimde yaklaşık 60 binlik bir düşüş oldu sayenizde.Çok teşekkür ederim 🙂

  Sezai Acıma
  Sezai Acıma #
  - 17:36

  Böyle sonuçların yer alması çok mutlu etti beni.

sanalfaresi
sanalfaresi #
- 03:12

Gerçekten çok işime yaradı teşekkür ederim .

  Sezai Acıma
  Sezai Acıma #
  - 22:20

  Rica ederiz.

tryemek
tryemek #
- 22:02

2 gün çnce deneyeyim dedim sitem tr 150binden 40bine kadar indi teşekkürler çok faydalı

mahmut
mahmut #
- 10:30

Merhabalar. Benim şöyle bir sorum olacak. . Yayınlanan bir konuyu bir sure sonra gerek cumle yapısı ve gerekse yeni cümleler ile güncelledik. Bunun etkusi nedir ..

  Sezai Acıma
  Sezai Acıma #
  - 03:20

  Bunun etkisi aslına bakarsanız alexa açısından değil de google açısından iyidir. Güncellenen web siteler google nezdinde çok değerli olduğundan bu aynı zamanda alexa için de önemli bir kriterdir. Yani güncellerseniz faydasını her türlü göreceksinizdir.

Hepsinisec
Hepsinisec #
- 10:20

Sağlıklı Bir Paylaşım Tşkler.

ibrahim FİDANCAL
ibrahim FİDANCAL #
- 13:38

alexa başlangıçta 68000 deydim şimdi 75000 lere düştüm bu ciddi problem midir ? ne tavsiye edersiniz spesifik olarak

  Sezai Acıma
  Sezai Acıma #
  - 14:33

  Sitenizin bulunduğu sektöre göre değişir. Alexa o kadar da önemli bir kriter değil, eğer tanıtım yazısı vs yayınlamayacaksanız.

  sakaryadan haber
  sakaryadan haber #
  - 21:41

  Bu tür dalgalanmalar olur normal kabul ediniz.içerik düzenli olarak giriliyorsa sorun yok ama içerik girilmeyip düşüyorsa sorun var demektir.

Abdullah
Abdullah #
- 15:47

Bu yöntemleri deniyorum zaten şuan kişisel sitem alexada ilk 10k içerisinde. 🙂

süleyman
süleyman #
- 01:46

öncelikle eline sağlık bende bir site sahibi olarak her gün yeni şeyler öğreniyorum, alexa konusunda size harfiyen katılıyorum toolbar konusunu tüm site sahipleri denesin ve size yaptığım bir testi anlatayım; alexa toolbar eklentisi yüklüdür tarayıcımda kendime paravan olarak kullandığım sitemi sürekli açık tuttum, paravan olmasından mütevellit sürekli sayfa dolaşma ve sayfa görüntüleme dolayısı ile çok olmaya başladı, hiti 3-9 arası olmasına rağmen birde baktımki dünya sırası 700K kadar düştü ülke ise 9K ve bunun sebebi alexa toolbar
ayrıca son bir tavsiyem olaki bu yorumları okuyan yeni site açmış kardeşlerime acizane tavsiyem; acele etmeyin, aşırı derecede forumlarda satılan backlink paketlerine kanmayın, kimse 1 aylık siteyi uçuramaz, uçsa bile yavru kuşun yuvasından uçması gibi olur site uçuyor zannedersiniz ama aslında yere çakılma uçuşudur, sabırlı olum içerik girin ama özgün olacak ve insanların işine yarayacak içerik, derdine çare bulun, işini görün google arama motoruna insanların yazdığı soruları keşfedin ve başarının ilk basamağına basmış olursunuz
yanlışımız var ise affola..

  Sezai Acıma
  Sezai Acıma #
  - 16:15

  Değerli yorumunuz için teşekkürü bir borç bilirim. Teşekkürler, sağolun.

Hakan
Hakan #
- 22:55

İçerikleri aynı saat diliminde yüklemek garip geldi açıkçası. Ama sanırım en önemlisi sitede gezinti süresini arttırmak.

  Sezai Acıma
  Sezai Acıma #
  - 16:15

  Evet sitede gezinme süresi çok çok önemli.

burakhan maçin
burakhan maçin #
- 19:52

Alexa sıralama düşürme yöntemlerini çogunu uyguluyorum zaten sayende yenilerine öğrendim.Anlatım için teşekkürler

Çiçek Vitrini
Çiçek Vitrini #
- 17:00

alexa sıralama düşürmenin en iyi yollarından bir tanesi edu ve gov link almak yada bunlara yorum yapmak.

Ferhat
Ferhat #
- 14:19

Temiz bir içerik olmuş. Elinize sağlık doğru bildiğim bir kaç yanlışı sayenizde düzelttim.

ahmethakanbesel
ahmethakanbesel #
- 22:48

Sitem 20 binlerden 55 binlere düştü birden elmascaps.com sebebi ne olabilir hit geçen aylara göre az veya çok değil.

  Sezai Acıma
  Sezai Acıma #
  - 12:24

  Alexanın logaritmik planlarından kaynaklı olabilir.

Levent Yıkılmaz
Levent Yıkılmaz #
- 21:28

Toolbar ve özgün içerik girmekte Alexa’da düşmenizde çok yarar sağlar, emeğiniz için teşekkür ederim.

  Sezai Acıma
  Sezai Acıma #
  - 21:23

  Değerli yorumun için teşekkürler…

Şarkı sözleri
Şarkı sözleri #
- 03:06

Tesekkurler

Özgür
Özgür #
- 22:31

Çok faydalı bir yazı.alexamı düşürmek için hemen uygulamaya başlayacağım

finans para
finans para #
- 19:51

güzel olmuş

Bitcoin fiyatları
Bitcoin fiyatları #
- 18:47

güzelde bilinen yöntemler bunlar artık

  Sezai Acıma
  Sezai Acıma #
  - 09:12

  Yazının yazılış tarihinde herkes tarafından bilinen değilldi.

Samsun atakum çilingir
Samsun atakum çilingir #
- 03:55

Hocam cok guzel bir aciklama ve yazi olmus ama BEnde Burdan Bazi arkadaşlari uyarmak istiyorum hit Sitelerinden Hit almayın ücretsiz diye aldıgınız surf deninen sistemle kazanıp kazandııyorlar ya onlara inanmayin Cunki İlerde parali cevirdiklerinde sizlerde ordan surf ücretsizken ücretli cevirdiklerinde kesın almazsınız ozaman işte google fena bir düşüş yasıyorsunuz sonra google sizin ilagal iş cevirdinizi anliyor sonra ne mi oluyor Google ya spam yada başka cezalar Veriyor ve bu cezalarin cogu gozukmuyor uyarılmıyor Nasıl cezalarmi Misal hit eskisi gibi oldu ama attınız urun blok fazla ilerlemez yanı sizi geride birakir her zaman bi dunya görunmez cezalar var bunlardan uzak durun hit siteleri Hic bişey degildir sadece bi anlik hit Ve sonrasi ücretli yapıyorlar mileti soyuyorlar başka bişey degil

özcan
özcan #
- 09:44

tşkler

ramazan aydın
ramazan aydın #
- 19:12

yöntem güzel gerçekten işe yarıyor 1 haftada türkiye sıralamsın da 210 binden 57 bine düştüm

hd film izle
hd film izle #
- 11:24

yöntemler çok güzel hocam benimde kullandığım yöntem ise forum tanıtımı yapıyorum 1 haftada mesela 50 forum tanıtım yaparak alexa düşürüyorum. tavsiye ederim.

satılık ikinciel arabalar
satılık ikinciel arabalar #
- 23:23

Bilgilendiri bir yazı olmuş, teşekkür ederiz.

Samet Nakliyat
Samet Nakliyat #
- 16:38

güzelde bilinen yöntemler bunlar artık yinede tşkr

  Sezai Acıma
  Sezai Acıma #
  - 19:41

  4 Yıl öncesinde yayınlanan yazıya sanırım en komik görüş bu olsa gerek 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

×

Bir Şeyler Ara