Ana sayfa Webmaster Seo Yorumların SEO Faydası

Yorumların SEO Faydası

29
yorumların-seo-faydası
yorumların-seo-faydası

Yorumların SEO Faydası

Merhaba arkadaşlar bu yazıda Yorumların Seo Faydası adlı konuyu ele alacağız Son zamanlarda Google sürekli güncellemeler yaparak farklı izleme politikaları izlediğini duyurmaya devam ediyor. Yorumların SEO faydası oldukça fazladır. Bunu kendi web sitemden gördüklerimden yola çıkarak maddeler halinde açıklayacağım.

– Sitelerde yorum yapıldığı zaman hemen çıkma süresi azaldı.

Bir şahıs yazdığım bir makaleye yorum yaptığı sırada farkında olmadan sitede bir süre kalıyor. Bu da sitedeki kalma oranını arttırıyor. Diyelim ki ilgi çekici bir konu yazdınız. Bu konuyu inceleyen kullanıcı o paylaştığınız makale ilgi çekici olduğundan okuyacaktır. Okuduğu için de web sitede normalde kaldığından biraz daha uzun süreli kalacaktır.

– Yazılarımı ne yönde oluşturmalıyım, karar vermemde yardımcı oluyor.

Bir makaleme çok fazla yorum yapılıyorsa ve o makaleden bana çok fazla hit geliyorsa ben kullanıcılarımın hangi tarz konuları sevdiğini gözlemleyebiliyorum.  Bu da benim sabit kullanıcı kazanmama yardımcı oluyor. Bu sayede kendi kitlemi oluşturarak, kullanıcılarımın siteye bağlılıklarını arttırıyorum. Yani; şu konuyu nerden bulabilirim dedikleri zaman benim sitemi gösterebiliyorlar. Benim makalemi okudukları zaman “Bu konuyu buradan bulabilirim, bir göz atayım.” diyebiliyorlar.

-Makalelerimde eleştiri alıyorsam düzeltmem gerekenleri öğreniyorum.

Bir makale yayınladım. Bu makalede bir eleştiri geldi. Bu eleştiriye nazik bir şekilde yanıt verip, bir daha o konuda yazı yazarken biraz daha dikkatli olmaya çalıştım. Böylelikle kullanıcılarım, tartışmaktan çok bilgileniyor. Ben ise eleştiri aldığım için kendime biraz daha bilgi katıp, o konuda dikkatli davranıyorum.

­-Yorum alıyorum, Alexa değerim düşüyor.

Yorumlar hem seo açısından hem arama motorları açısından gerçek anlamda fayda sağlar. Henüz yeni yayınlanan yazımız olan Alexa düşürme yöntemleri adlı yazımızı inceleyip yorumların Alexa açısından ne kadar önemli olduğunu detaylıca belirttim. Dilerseniz tıklayıp Alexa düşürme yöntemleri hakkında daha fazla detay öğrenebilirsiniz.

-Yorumların SEO faydası: En önemlisi güncellik.

Bir web siteye giriyorsunuz, o web sitede kullanıcılar yorum yaptığını görüyorsunuz. Bu kullanıcılar o siteye girerken aynı zamanda sitenin güncelliği hakkında da bilgi ediniyor. Yani yazının altına bir güncelleme yazarak konunun ne yönde değiştiği hakkında da fikir verip kullanıcılara değer verdiğinizi gösterebiliyorsunuz. Bu kullanıcıların hoşuna gider.

­-Yorum almıyorsam nedenini öğrenip ona göre hareket ediyorum.

Bazı yazılarım sıfır yoruma sahip. Görüntülenme sayısına da bakıyorum. O yazıyı düzelterek kullanıcılara daha kaliteli içerik sunuyorum. Böylelikle tabiri caizse: “Alan kullanıcı mutlu-Yorum yapan kullanıcı mutlu.”

Bugünkü yazımız, Yorumların SEO faydası idi. Umarım size faydalı bir paylaşım yapabilmişimdir. Eğer eklememizi istediğiniz veya yanlış bulduğunuz bir husus varsa lütfen bize aşağıdaki yorum formundan bildirin. // Sezai.

Bir önceki yazımız olan Alexa Düşürme Yöntemleri başlıklı makalemizde alexa düşürme, alexa düşürme yöntemleri ve alexa kolay düşürme hakkında bilgiler verilmektedir.

29 YORUMLAR

  1. Bende sizin gibi blog yorumlarına çok önem veren birisiyim. Hatta özellikle bu konuyu işleyen (bu makaleye benzer) bir yazı da işledim

  2. ende sizin gibi blog yorumlarına çok önem veren birisiyim. Yorumların siteye büyük bir artısı var.

  3. seo yapma adına önüne gelen siteye yorum bırakanların web sitelerine istemeden verdikleri zarara değinebilir misiniz?

    • Değerli yorumunuz için teşekkür ederim hocam. Bu tarz yaptığınız yorumlar sayesinde site kullanıcılarımızın nasıl yorumlar istediğini öğrenip ona göre yazılar yayınlıyoruz. Saygılarımla.

  4. siteye yapılan her yorum siteye bir takım artılar kazandırır google gözünde. ayrıca sitenize gelen ziyaretçier de bu yorumlardan etkilenerek siteyi daha çok gezebilir

  5. Oldukça güzel ve anlaşılır yazmışsın sezai tebrik ederim. Yalnız yorumlar seoda linki bozuyor

  6. Yorumların belki de en önemli artısı, insana moral depolamasıdır. Gerçekten insan mutlu oluyor 🙂

  7. Yaptığınız işin karşılığında insanların size aslında bir teşekkür etme biçimidir 1 yorum atarak fikrini sunmak. Teşekkürler Sezai

  8. başarılı bir yazı. sadece şunu ekleyeceğim; yorum yaparken ilgili ilgisiz içerikler çok iyi analiz edilmeli. amaç yorumlanan yere mi yorum yapan yere mi fayda sağlamak? bu konu çok iyi analiz edilmeli ve ona uygun bir stratej izlenmeli.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here