Wordpress yorum formu link kısmını kaldırma

WordPress Yorum Formu Link Kısmını Kaldırma

Merhaba arkadaşlar. Bu yazıda genelde bir çok arkadaşın, eskiden benim de sırf backlink kasmak için yorum yapmasının önüne geçmesini engelleme amaçlı WordPress Yorum Formundaki Link kısmını kaldırmayı anlatacağım. Bunun faydaları nelerdir diyecekseniz, sitenizde daha az link çıkışı olur. Sitenizde sırf backlink kasmak için yorum yapan (istisnai durumlar hariç) şahıslar yerine gerçekten bir konu hakkındaki fikrini dile getiren çevre edinebilirsiniz. Bunu biraz araştırmam sonunda çok fazla zor bir olay olmadığını, küçük basit bir function.php eklemesi ile yapılabileceğini öğrendim. Bu durumdan şikayetçi bir sürü arkadaş olacaktır eminim. Eğer pagerankınız yüksekse sayfalarınıza yorum haddinden biraz daha fazla yapılacaktır. Bunda amaç site backlink sayısını arttırmaktır. Aşağıdaki kodu function.php kısmına ekliyoruz. Yalnız şöyle bir durum var. Öncelikle kesinlikle yedeğinizi almanızda fayda var. Kodu yanlış yapmanız durumunda temanızın görselliği bozulabilir, istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Ben bunun önüne geçebilmek için php kodunun bitim göstergesi olan ?> ‘dan önceki } işaretinden sonra ekledim. Herhangi bir problemle de karşılaşmadım.Evet; hazırsanız hemen buyrun.

 

function remove_comment_fields($fields) {
unset($fields[‘url’]);
return $fields;
}
add_filter(‘comment_form_default_fields’,’remove_comment_fields’);

 

Bir önceki yazımız olan Galatasaray Fenerbahçe Derbisi başlıklı makalemizde derbi, fenerbahçe ve futbol terörü hakkında bilgiler verilmektedir.
Yorumlar

 1. 2gündür aradığım kod burdan çıktı hemde çalışıyor çok teşekkürler

 2. merhaba jetpack yorumu kullanırken de bu site kısmını kaldırabiliyor muyuz?

  • Sezai Acıma ( Author )

   Jetpack’in yorum kısmından site kısmını kaldırmanızı önermiyorum. Ama kodlarla yapabiliyorsunuz diye biliyorum. Bence kaldırılmaması daha güzel olur. Çünkü zaten Jetpack eklentisinin entegre hizmetleri güzel yapıyor olayı.

 3. çoğu kişinin aradığı bir şeydir belki de. backlink bırakanları tek tek ayıklama işinden kurtardınız bizleri

 4. Dediğiniz gibi uyguladım fakat oLmadı 😛

 5. çalışmadı benim temadan dolayı mı acaba

  • Sezai Acıma ( Author )

   Temanın fonksiyon veya css dosyalarından kaynaklı olabilir. Dilersen mail yoluyla ulaş, bizzat yardımcı olayım.

 6. Merhaba Sezai bey, benim sitemde bir sayfamda 250 den fazla yorum var. Yorumlarda ise bu sitede olduğu gibi ………diyor ki altında tarih var o da bir link ve 250 tane link olmuş oluyor benim amacım o tarihe tıklanmadan sadece tarihin gözükmesidir.

 7. mobilde nasıl kaldırıyor

 8. Merhaba sevgili hocam sizin yazılarınızı okudum ve çok yararlı bilgi sizi çok yakından herzaman takip ediyorum Teşekkürler…

 9. Çok yararlı bir konuya değinmişiniz ne zamandır böyle bir çözüm arıyordum teşekkürler.

 10. Bu güzel bilgi için teşekkürler en azından sacma sapan bilgi veren diğer siteler gibi sadece post kasmak için yazılmış değil.

 11. İşime yaradı açıkçası. Teşekkürler ediyorum 🙂

 12. Tam bir eziyetti eskiden… Biliyorsun spam linklerden kurtulmak için link silmem lazımdı, işime yaradı ama teşekkürler.

 13. Sonunda adam akıllı bir anlatım yapan yere denk geldim, herkes bir yerlerden almış…

 14. Arkadaşların söylediğine katılıyorum, adam akıllı anlatan bi sen varsın kardeşim…

 15. Sonunda aradığımı buldum ya…

 16. Bu siteyi herkese önereceğim, önereceğim ki en kısa ve öz anlatım nasıl oluyor görsünler.

 17. sağolun sitemdeki yorum url yi kaldrdım

Add Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: