WordPress Kullanmak için 6 Sebep

Wordpress Kullanmak için 6 Sebep

WordPress kullanmak için 6 sebep adlı yazıyı görünce, “ulan acaba wordpress dışında cms mi yok?” sorusu aklınıza gelebilir. Evet, drupal de var, Joomla da var. Ama Neden WordPress kullanmalıyım sorusu habire gezinir durur. Haydi o zaman başlayalım?

  • Kurulumu basittir

Hostinginiz de destekliyorsa, wordpress kurmak çocuk oyuncağı. Softocalus adlı yazılım hostinginizde var ise, herhangi bir kurulum bilgisi bilmeden, sadece tek tık ile kurulumunuzu tamamlayabiliyorsunuz. Haydi diyelim ki hostinginiz Softaculous yazılımını desteklemiyor, bu durumda hostinginize dosyaları yükleyerek, birkaç basit adımla wordpress kurulumunuzu tamamlayabiliyorsunuz.

Haydi diyelim ki hostinge ftp aracılığıyla yükleyemiyorsunuz, açın cpanel’i, yükleyin winrar dosyasını, akabinde çıkartın dosyaları ve kurulumu o şekilde tamamlayın. Yani kısacası WordPress yüklemek gerçekten çok basit.

Wordpress Kullanmak için 6 Sebep
WordPress Kullanmak için 6 Sebep
  • Geniş eklenti ve tema desteği

WordPressin hem ücretli, hem de ücretsiz yüzlerce eklentisi ve teması bulunuyor. Açık kaynak kodlu temaları alıp, istediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz. Yapısı bozulmadan istediğiniz şekilde düzeltmeniz de mümkün. Daha ne olsun? Bu arada, ücretsiz temaların yanında ücretini ödeyip satın alabileceğiniz harika premium temalar da var. Bu premium temalar genelde şirket ürünü olduğundan, sorunlar yaşarsanız hızlıca çözüm de bulabiliyorsunuz.

  • Yardımsever kullanıcı dünyası

Kurulumu yaptınız, temanızı eklediniz ama bir baktınız bir problem. Bu problemi Google üzerinde arattırdığınızda; benzer bir problem yaşadığınızda, çok fazla geniş topluluk kullandığından sonuca ulaşmanız çok mümkün. Özellikle wmaracı, r10 benzeri sitelerde bu sorunun çözümüne dair yüzlerce sonuca ulaşabiliyorsunuz. WordPress kullanmak için 6 sebep başlığı altındaki en önemli sebeplerden birisi bu bence. Çünkü her şey her zaman stabil çalışamayabiliyor.

  • İçerik ekleme kolaylığı

WordPresste içerik üretmek sadece bir artı düğmesine bakıyor. İçerik ürettikten sonra bu içeriklerin görsel açıdan zenginleştirilmesi de çok basit. Şimdi ben bunları anlatıyorum, madem o kadar basit neden herkes wordpress kullanmıyor da diyebilirsiniz. Bu da farklı bir yazının konusu olsun.

  • Sürekli Güncel

Bilenler bilir, bir yazılımın güncel olması, web sitesinin diğer tehlikelere karşı daha fazla savunması olması anlamına gelir. Ben güncellemeyle uğraşamam diyenler için, otomatik güncelleştirme seçeneği sayesinde bununla uğraşmanıza da gerek yok. Siz otomatik güncelleştirmeleri aktif hale getirin, gerisi çorap söküğü gibi gelecektir 🙂

  • WordPress kullanmak için 6 Sebep konusunu beğendim ama…

Var olan web sitenizi wordpress altyapısına dahil etmek ya da wordpress sitenizle ilgili iyileştirmeye mi ihtiyacınız var? O zaman iletişim formu veya whatsapp üzerinden iletişime geçip, profesyonel destek alabilirsiniz. Diyelim ki, wordpress web sitenizle ilgili ayrı hizmete mi ihtiyacınız var, yine de görüşelim. En kötü ihtimalle tanışmış oluruz. Sevgiler! : )

 

Bir önceki yazımız olan WordPress Kurulum Hizmeti başlıklı makalemizde wordpress kurulum hizmeti, wordpress kurulumunu nasıl yapabilirim ve wordpress ücretli işler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir