WordPress Bakım Modu

Wordpress Bakım Modu Eklentisi, Wordpress nasıl bakım moduna alınır?

WordPress Bakım Modu Eklentisi ile sitenizi bakım moduna alın.

Bugünkü Worpress konumuz WordPress Bakım Modu Eklentisi olacak. Diyelim ki bir web siteniz var. Web siteniz sık sık olmasa da arada sırada güncellenen bir site. Bu web sitenizde yaptığınız değişiklikler arada sırada da olsa sitenizde kesilmeler yaşanmasına yol açar. Bu da bir nevi ziyaretçilerin kaçmasına neden olabilir. Bu ve bu tarz olaylar, sitenizde hit kaybına yol açarken aynı zamanda ziyaretçilerin sıkılmalarına da yol açar.

Ama şöyle düşünün, web sitenizi bakım moduna alırken bu web sitesine çeşitli eklentiler, videolar kurabildiğinizi kullanıcılarınızın sıkılmaması için onlara türlü türlü şakalar yapabileceğiniz bir eklenti. Bunun sebebi kullanıcılarınızın web siteden kopmaması, kesintinin sürekli olmadığının açıklanmasına olanak sunmanız.

Vereceğimiz eklentinin özellikleri şöyle:

Html sayfası kullanabiliyorsunuz. Böylelikle yönlendirme yapmanız, video eklemeniz, yazılar yazmanız mümkün. Sayfada istediğiniz html taglarını kullanarak web sitenizde bir şeyler yazabilirsiniz.

Süre belirleyin, kullanıcılar ne kadar bekleyeceklerini bilsin.

Bundan daha güzel bir özellik olamazdı bence. Bu WordPress Bakım Modu eklentisi sayesinde sitenizde kullanıcıların ne kadar süre bekleyeceğini onlara söyleyerek, eğer isterlerse dönüp dönmemekte karar kılabilirler.

Üç farklı tema seçeneğiyle görsellikten taviz vermeyin.

Evet, bu eklenti sayesinde üç çeşit tema seçeneği var. Böylelikle istediğiniz tema ile sitenizin bakım modunda iken bile şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle siteniz bekleme modunda olmasına karşın, kendi seçimlerinizden vazgeçmeyin.

Yöneticiler sitenize girsin, yazılarını yazsın, işlemlerini gerçekleştirsin.

WordPress Bakım Modu Eklentisi sayesinde sitenizde yazılar yazması gereken şahıslar olabilir. Sitenizin paneline girmesi gereken kullanıcılarınız da olabilir. Bu durumda siteniz erişime kapalı olmayacak. Aksine yöneticiler girebilecek ve işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir. Siteniz bakım modunda olsa bile belirlediğiniz kullanıcılar siteye erişimlerini kaybetmeyeceklerdir.

Her ne kadar pek önemsenmese de web sitesi bakım modları gerçekten çok önemlidir. Arama motorları ne kadar önemser bilmiyorum ama bu durumun kullanıcılar tarafından çok önemli olduğunu biliyorum. Çünkü ben şahsen bir web sitesi ne zaman açılacak, ne kadar süre bekleyeceğimi bilmek isterim.

Şimdi gel gelelim eklentinin kurulumuna, eklentinin kurulumu çok basit. Öncelikle şu adresten eklentiyi inderelim.

Akabinde yan menüden eklentiler kısmına gelelim ve yeni ekle kısmından istediğimiz indirdiğimiz dosyayı göz at diyip yükleyelim. Sonra eklentiyi etkinleştirelim.

Kullanımı çok basit olan WordPress Maintenance Mode (WordPress Bakım Modu Eklentisi) eklentisine girin ve ayarlar kısmından ayarları kendinize göre ayarlayın.

Kendinize iyi bakın. Bir sonraki WordPressyazımızda görüşmek dileğiyle.

Bir önceki yazımız olan Özgün Yazmanın Faydaları başlıklı makalemizde özgün fayda, özgün seo ve özgün yaz seo hakkında bilgiler verilmektedir.

14 Responses

  1. Bakım moduna aldıktan sonra sitede her hangi bir yavaşlama yada sorun olurmu ?

    1. Hayır, herhangi bir yavaşlama söz konusu değil. Siteniz eskiden nasıl çalışıyorsa aynı şekilde çalışmaya devam ediyor. Admin panelinden yönetimini sağlayabiliyorsunuz.

  2. mantıklı güzel bir eklentiye benziyor. Bu eklentiyi ilk defa sizin sayenizde duydum teşekkürler

  3. Bir kere benim başıma geldi. Güncelleme de hata olursa d agirebilir.Şaşırmayın 10dk bekleyin geçiyor 🙂

  4. Bakım kodu çok önemli gerçekten her webmaserın kullanması gerek teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir