Ana sayfa Yazılar Urfa Sokak Yazıları

Urfa Sokak Yazıları

3
Urfa sokak yazıları İbrahim Tekpınar
Urfa sokak yazıları İbrahim Tekpınar

Urfa Sokak Yazıları

Son zamanlarda hızlıca gelişen fotoğrafçılık sektörü bizlere görsel açıdan zenginlik sunuyor. Bu zenginlikten elbette biz fotoğraf severler nasibini alıyor. Fotoğrafçılık sektörü yeni yeni kullanıcılara sahip oldukça haliyle fotoğraflar da farklılaşıyor, zevkler ve renkler yerini farklı zevk ve renklere bırakıyor. Yorumhane’yi duyan arkadaşlarımız olmuştur. Web site sahibi zaten çok sevdiğim bir arkadaşım. Sitenin içindeki yazılar ise, sizlere bir şeyler kazandırmak, bilginize bilgi katmak amacı güdülerek yazılmış. Web site yazılarının hemen hemen hepsi emek kokuyor. Çünkü geçmişten bu yana 3’üncü senesini doldurdu. Benim blog yazarlığına girmeme de bir nevi vesile olan kardeşimiz geçen günlerde Urfa Sokak Yazıları adlı bir nevi bir elektronik fotoğraf kitapçığı yayınladı. İçinde neler var diye soracak olursanız, memleketim olan Şanlıurfa’daki sokak yazıları size verecek cevabımdır.

Sokak yazılarını bir çoğunuz bilir, kimin yazdığı belli olmadığı için; herkes dilediğini dilediği şekilde yazar. Bunu gören İbrahim de fotoğrafları herhangi bir oynama yapmadan bizlere direkt olarak aktarmış, akabinde düşünce özgürlüğünün sadece facebook, twitter gibi sanal ortamlarda olmadığını bizlere göstermiş.

Sadece düşünce özgürlüğü de değil, içinde takımları üzerine iltifatlar (Aşk yaştan anlamaz ki GFB/ Hunharca ultraslan) da mevcut. Yalnız şunu belirtmekte bir fayda var; bu fotoğrafları gördükten sonra artık sokak yazılarına daha bir dikkat eder oldum. Çünkü televizyonlarda gördüğümüz ilan-ı aşklar var ya hani, onlardan çok ama çok güzel bir şekli de Urfa sokak yazıları adlı elektronik kitapta görmek mümkün.

Bir de şöyle bir husus var. Söz konusu Şanlıurfa olduğu için, duvar yazılarının arasında Kürtçe kelimeler de görmek mümkün. Şehirde Kürt ve Arap nüfus çoğunlukta.

Küçük bir uyarı: İçerisinde küfürlü fotoğraflar da var bunu da belirtmek lazım.

Dilerseniz elektronik kitabın içeriğinden bahsedelim. Urfa Sokak Yazıları adlı elektronik kitap dolu dolu 22 sayfa. Fotoğrafların bazılarında İbrahim’in yorumları da mevcut. Tam da Yorumhane’ye yakışır bir davranış olduğunu ayrıca belirtelim.

Şimdi dilerseniz aşağıdaki linkten hem online okuyabilir, hem de indirip sevdiğiniz arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Urfa’da sokak yazıları adlı makalemiz hakkında düşünce ve önerilinizi aşağıdaki yorum formundan yazarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Adobe CS2 Serisi Ücretsiz Oldu! başlıklı makalemizde adobe, adobe cs2 ve photoshop full indir hakkında bilgiler verilmektedir.

3 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here