üniversitelerde e-kayıt nasıl yapılır

Üniversitelerde E-Kayıt Nasıl Yapılır?

Üniversitelerde E-Kayıt Nasıl Yapılır adlı yazımıza hoş geldiniz. Burada E-kayıt sisteminin işleyişi, sistme hakkında bilgiler ve neden sistemin bu şekilde olduğuna dair bilgiler yer alacak. Ayrıca üniversitelerde e-kayıt sisteminin avantajlarından da bahsederek teknolojinin nimetlerinden yararlandığımızı açıklamış olacağız.

  • Üniversitelerde E-Kayıt Nedir?

Üniversitelerde e-kayıt üniversite kayıtlarının üniversiteye gidilmeden kazanılan yüksek öğrenim birimine kayıt yapılmasına olanak sağlar.

  • Üniversitelerde E Kayıt nasıl yapılır?

Üniversitelerde e-kayıt öğrencilerin varsa e-devlet şifreleri aracılığıyla turkiye.gov.tr e-devlet sitesinden yapılması ile gerçekleşir. Arama kısmına YÖK (Yüksek Öğretim Kurulu) yazarak erişim sağlayabilirsiniz.

  • Üniversitelerde E-Kayıt yaparsam okula gitmem gerekir mi?

Hayır, üniversite e-kayıt yaptıktan sonra üniversiteye gitmenize gerek yok. Yalnız benden size bir öneri; kayıt olduğunuza dair belgenizi mutlaka yazıcıdan çıkartın.

  • Üniversite öğrencisinin E-Kayıt yerine okula gidip kayıt yaptırabilmesi mümkün müdür?

Evet, kazandığınız üniversiteye kayıt olmak için alternatif olarak üniversiteye gidip de kayıt olmanız mümkün. Benim önerim de bu şekilde. En azından üniversite yerleşkesini görüp, fakültenizin yerini öğrenip yabancılık çekmezsiniz.

  • E-Kayıt sistemini barındıran üniversiteler hangileridir?

Güncelleme: E Kayıt sistemi bütün üniersitelerde geçerlidir. Önceki makalede geçen yılların paylaşımını okuduğum için, yanlış bilgi verdiğimi fark ettim. Beni uyaran ve yardımcı olan herkes için teşekkürler ederim.  Üniversitelerde E-Kayıt Nasıl Yapılır? devam etmek için makaleyi okumaya devam edebilirsiniz.

Bu üniversitelerde üniversite e-kayıt nasıl yapılır üniversite isimlerine tıklayarak da öğrenebilirsiniz. Üniversitelerin web siteleri için aşağıdaki linki kullanmanız mümkün.

http://www.livedat.com/universiteler.html

  • Üniversitelerde E-Kayıt yapamazsam ne yapmam gerekiyor?

Bu durumda dilerseniz teknik sorunun kaynağını öğrenmek için üniversiteyi arayabilir, dilerseniz de üniversitenin bulunduğu şehre gidip kayıt işlemini yapabilirsiniz.

  • Üniversite E-Kayıt  tarihleri ne zaman yapılacaktır?

Elektronik kayıt işlemi 2015-2016 öğretim dönemi için kayıt olan öğrencilere ÖSYM YÖKSİS sistemi üzerinden tarihler duyurulacak ve kayıt yaptırılabilecektir.

  • Kayıtlı bilgileri nereden öğrenebilirim?

Kayıt olanlara ait bilgiler YÖKSİS üzerinden erişilebilecektir. Yöksis Web sitesi için buraya tıklayın.

Dilerseniz Üniversitelerde Ön Kayıt İşlemi için linke tıklayın. Ön kayıt hakkında da bilgi edinebilmek için.

Üniversitelerde E-kayıt nasıl yapılır adlı yazımızın sonuna gelmiş olmaktayız. Yazının hemen altından görüşlerinizi bize bildirerek etkileşimin artmasına ve bilgilenmenize yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Üniversitelerde Ön Kayıt İşlemi başlıklı makalemizde kmu ön kayıt, nasıl yapılır ve ön kayıt işlemi nedir hakkında bilgiler verilmektedir.
Add Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: