Twitter takipçi arttırma yöntemleri

twitter-takipçi-arttırma-yöntemleri

Twitter takipçi arttırma yöntemleri adlı bir makale paylaşmak uzun süredir aklımda olan bir şeydi. Nasip bugüne imiş. Öncelikle şunu söylememde yarar var. Çok fazla takipçisi olan ve yüz binlerce kişiye hitap eden bir kitlem yok. Karınca kararınca bir şeyler karalamak istedim. Umarım beğenirsiniz.

– Karşılıklı Takip Yöntemi

twitter-takipçi-arttırma-yöntemleri
twitter-takipçi-arttırma-yöntemleri

Takip edilen kullanıcıların da sizlere takip etmesi yoluyla edinilen takip yöntemidir. Organiktir. Dez avantajlarından birisi, sürekli takipten çıkanlar için bir analiz uygulaması kullanma gerekliliği. Kullanıcıların tamamına yakını organiktir. Benimkilerin yüzde 99.8’i öyle en azından. Twitter günlük 400 kullanıcı takip izni veriyor. Fakat agresif takip yaptığınızda bu kullanıcı sayısı düşüyor ve 3 günlük engellenebiliyorsunuz.

– Takipçi Satın Alma Yöntemi

Piyasada 1k (her bin kullanıcı 1k eşitidir) yaklaşık 30 liraya satılıyor. Takipçilerin büyük bir çoğunluğu da fake veya inaktif. Fakat anlaşmaya göre fiyat değişkenlik gösteriyor. Bot takipçi satan siteler de var. Fakat bu sefer, hesabınızın tamamen silinme durumu mevcut. Hiçbir şekilde önermediğim bir yöntemdir. Ama yine de ben bu yöntemi istiyorum derseniz, benimle iletişime geçin, hallederiz.

– Parodi Hesap Yöntemi

Ünlülerin veya komik insanların, sahte hesaplarını oluşturup, onların sözlerini veya komik videolarını paylaşarak yüksek takipçi kazanabiliyorsunuz. Çok ama çok fazla kullanılan yöntemlerden birisidir. Başarı oranı, retweet ve etkileşim oranına göre değişiyor. Yalnız tutulursanız, yürüyorsunuz bildiğiniz.

– Deck, Grup Yöntemi

Bir havuz düşünün, attığınız twit o havuza düştüğünden görülme oranı çok fazla oluyor. Çok fazla kişinin görmesi neticesinde takipçi kazanıyorsunuz. Bir deck sisteminde toplam takipçi sayısı 30k ise, paylaşılan twitin, 30k kişiye göründüğünü düşünün.

twitter-takipçi-arttırma-yöntemleri
twitter-takipçi-arttırma-yöntemleri

Gruplara dahil olarak da takipçi arttırmanız mümkün. Ama genelde gruplar belli bir zaman sonra sohbet, muhabbet yeri oluyor.

– Absürt Yanıtlama Yöntemi

Örneğin ünlülerden bir tanesi bir şeyler paylaşmış. Siz de altına, çok komik, absürt ya da nasıl desem, dikkat çekici bir yanıt paylaştınız. Paylaştığınız bu yanıt, birkaç büyük sosyal medya sayfasına düşünce hesap uçuyor. Genelde tutan görüş sahiplerinin whatsapp grupları filan var. ReTweet edilerek görüşün dikkat çekmesi ve hesabın kasılması sağlanıyor.

twitter-takipçi-arttırma-yöntemleri-3
twitter-takipçi-arttırma-yöntemleri-3

Genelde marka gönderilerinin altında sıkça karşılaşabilirsiniz.

– Reklam Verme Yöntemi

Twitter’a reklam vererek ya da büyük sayfalara reklam vererek de organik olarak takipçi edinmek de, twitter takipçi arttırma yöntemleri arasından en meşhur olanı. Paylaştığınız gönderi, genelde bir şeylere teşvik edici olmalı.

– Çekiliş Yöntemi

En fazla kullanılan twitter takipçi arttırma yöntemleri de bu başlık altında. Bir çekiliş düzenleyip, beni takip eden 3 kullanıcıya şu hediye tarzında gönderilerden bahsediyorum. Bunu yapanlar genelde bireysel kullanıcılar değil de twitter aleminde ismini duyurmak isteyen büyük markalar yapıyor. Twitter büyük bir mecra ve artık insanlar birbirleriyle tweetleşerek haberleşiyor.

Bu arada bu söylediklerimin hepsi, aktif olmanız ve twitter mecrasında yer edinmenize bağlı olarak değişebiliyor. Dikkat çekici profil fotoğrafı, paylaşılan gönderilerin gündemle ilgili olması gibi etkenler de var. Yani twitter’da aktif olmadığınız zaman, çoğu zaman yazdıklarınızı kimse görmüyor 🙂

Elimden geldiğince twitter takipçi arttırma yöntemleri konusunda bir şeyler paylaşmaya çalıştım. Sosyal medya uzmanı filan değilim. Ama elimden geldiğince bir şeylere çabalıyoruz. Bu arada, twitter kullanıcı adım: @sezaiacima Beklerim 🙂

 

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya Etkileşimi Nasıl Artar? başlıklı makalemizde facebook etkileşim arttırma, instagram etkileşim arttırma ve sosyal medya etkileşimi hakkında bilgiler verilmektedir.

“Twitter takipçi arttırma yöntemleri” için 5 cevap

  1. twitter ı artık düzenli kullanmıyorum ancak kullanan epey insan var bilgiler için teşekkürler yine de

  2. Gazeteler için facebook, İnsanları takip etmek için instagram, Halktan haber almak için twitter kullanır olduk. En çok kullandığımız twitter ama twitter bana göre organik olarak en zor takipçi alınan yerlerden biri zaten bizi takip etmeye de korkuyorlar ayrı konu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir