Twitter spam mesajları önleme

Twitter spam mesajları önleme hakkında yazılan konudasınız.

Merhabalar, bir tane arkadaşımın bana spam mesajı göndermesi üzerine böyle bir yazıyı yazmak durumunda kaldım. Twitter çok geniş bir blog sitesi. Haliyle uygulamaları da çok fazla. Bunun getirdiği faydalar var; yalnız bunun yanında bir de büyük sıkıntılar da yaşayabiliyoruz. Takip ettiğimiz birine haberimiz olmadan özel mesaj gönderen uygulamalardan tutun da, sizin adınıza spam mesajı atıp hesabınızın askıya alınmasına kadar tehlikeler mevcut. Peki bu uygulamaların hesabımızı bizden habersiz hareket gerçekleştirmelerini nasıl önleyeceğiz?
Öncelikle uygulamaların hangi izinler istediğine dikkat edelim. Örneğin

sezaiacima.com twitter spam mesajı önleme

Bu genel olarak istenen uygulama izinleridir. Yalnız dikkat etmemiz gereken “Takip ettiğin kişileri görmek ve yeni kişiler takip etmek” ibaresine dikkat. Sizden habersiz birilerini takip edebilir bu uygulama. “Profilini güncellemek” ibaresi sizin profilinizle ilgili değişiklik yapma hakkı olduğunu gösteriyor. “Senin adına Tweet göndermek” sanırım film burda kopuyor. Çünkü spam mesajları genelde buradan gönderiliyor.
Başka izin isteyen bir uygulama daha izni;

twitter spam mesajları önleme, sezaiacima.com

Bu uygulamanın herhangi bir zararı olmayabilir. Sadece görün diye gösteriyorum. Uygulama sizin adınıza mesaj gönderebilir bu uygulamada. Bu tarz uygulamaların çoğunda sizin haberiniz olmasına gerek yoktur. Çok zararlı grubuna giriyor.
Peki, diyelim ki böyle bir belaya bulaştınız. Bunu nasıl kaldıracağım diyorsanız çözüm hemen aşağıda

Öncelikle üstte yer alan Ayarlar ibaresine giriyoruz.
Girdikten sonra ayarların Uygulamalar kısmına giriyoruz.
Daha sonra bizim izin verdiğimiz uygulamaların listesi yer alacak. Erişimi kaldır dedikten sonra işlem tamamdır. Önlem olarak şifrenizi değiştirmenizde yarar var. İyi ve keyifli günler.

Bir önceki yazımız olan Her şey güzel giderken çıkan aksilikler başlıklı makalemizde Her şey güzel giderken çıkan aksilikler, sezai ve sezaiacima.com hakkında bilgiler verilmektedir.

“Twitter spam mesajları önleme” üzerine 3 yorum

  1. inşaallah böyle bir durumla karşılaşmam ama karşılaşırsak da artık nasıl engelleyeceğimizi biliyoruz teşekkürler

    Yanıtla
  2. spam çok kötü bir şey. ayrıca bazılarını bir bakmışım istemediğim halde takip ediyorum. bu tip şeyleri de engellemek lazım

    Yanıtla

Yorum yapın