Ana sayfa Genel Tv analiz.

Tv analiz.

1
Tv analiz
Tv analiz

Merhabalar, fark ettiniz mi bilmiyorum. Dışarda halkın bir sürü problemi var. Aman efendim bankaların tuzağı, aman efendim maddi imkansızlıklar, aman efendim ekonomide dövizin ani iniş çıkışları, öğrencilerin problemleri, yurtların kafalarına göre ücret arttırımı falan da filan. Şimdi eğer televizyonu açarsanız bunların hiç birinin konuşulmadığını göreceksiniz. Evet, şimdi televizyonlarda olan programları inceleyelim.

1.Yetenek Sizsiniz Türkiye; Bu programı bilmeyen yoktur. Bir kaç tane jüri üyesi, kendilerini her ne sanıyorlarsa kalkıp da oturdukları yerden kimin yetenekli kimin yeteneksiz olduğuna karar veriyor. A şahsı beatbox yapmış vay efendim, B şahsı dans etmiş vay efendim. Şu şahıs şöyle olsa daha iyiydi. Şimdi diyeceksin ki bunlardan sana ne? Haklı olarak bir soru ama benim kardeşlerim var. Bu programlardan olumlu olumsuz etkilenen de onlar. Araştırma gereği duydum. Bu program bence tamamen halkın ilgisini kendinde toplayıp sonrasında kafaları dağıtmak. Halkın ilgisini asıl ilgilenmesi gereken konular yerine şu şahsın yeteneğinin nasıl olduğuna karar vermek. Bu devam ettirilebilir ama vakit kısıtlı.

2.Şefkat Tepe; Evet arkadaşlar. Bu programdan tiksindiğim ve nefret ettiğim kadar hiç bir televizyon programından nefret etmedim. Bu program Samanyolu TV.nin bir programı. Bundan nefret etmemin sebebi, Kürt’lerin sanki hepsinin aynıymış ve sanki hepsinde birer ölüm makinası olarak gösterilmesi. Bir kaç komutan düşünün, Bunlar ülkede sanki kendilerinden başka hiç bir general ya da ne bileyim kendilerinden başka hiç bir askeri kuruluş yokmuş gibi ülkeyi kaostan kurtarmaya çalışıyorlar. Tüm dikkat bu komutanlarda. Bu program kadar beyin yıkayıcı ve insanları birbirine düşürmeye bu kadar müsait eden bi program var mıdır bilmiyorum. Canım sıkılıyor her izlediğimde. PKK var bunu kimse inkar edemez. Ama her Kürt bir PKK midir, ya da köyün tamamı işgal altında olunca bir kaç asker tarafından mı kurtarılır orasını bilemem.

3.Ben Bilmem Eşim Bilir; Bu programın amacı insanların terbiye ve ahlakını bozmak tamamen. Programda gösterilen davranışlar, içerik, yarışmada yapılanlar vs. tamamen ahlak bozucu. Askıntılık ve eşlerin sahte olduğu apaçık ortada. Kurmaca tamamen. Ben video yapmadım yanlız youtube’de hoşuma giden ve de hak verdiğim bir video var. İncelemek isterseniz buraya tıklayıp göz atabilirsiniz.

4. Evlendirme programları; Gelelim bu tarz programlara. Reyting amacı dışında hiç bir işlevselliği olmayan programlardan.

Bunlar başlıca programlar. Araştırmalarım sonunda da Türkiye’de en fazla izlenen programlar arasında olanlardı. Ben bilmem eşim bilir adlı program sonradan kapatılmıştı. İnsanlara olan etkilerini kimse göz ardı edemez. Bunların dışında olan programları hemen hemen hepimiz biliyoruz. Ama gelin görün ki bir çok kişi izliyor. Vaktim oldukça bu programları inceleyeceğim

Bir önceki yazımız olan Her şey güzel giderken çıkan aksilikler başlıklı makalemizde Her şey güzel giderken çıkan aksilikler, sezai ve sezaiacima.com hakkında bilgiler verilmektedir.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here