Ana sayfa Genel Türksat 4a Kanal Ayarları

Türksat 4a Kanal Ayarları

29
Turksat 4a kanal ayarları, turksat güncellenen kanal listesi
Türksat 4a kanal ayarları

Türksat 4a Kanal Ayarları

Merhaba değerli dostlar, bu konuyu okuyorsanız büyük ihtimalle Turksat 4a Kanal Ayarları konusunda problem yaşadığınız anlamına geliyor. Türksat 4A uydusunu gönderdi, haliyle kanal frekansları da beraberinde değişti. Eğer Türksat’ın kanal güncelleme sistemine (TKGS) sahip olan bir uydu alıcı sahibiyseniz bu durumda yapmanız gereken herhangi bir şey yok. Kendi kendisine güncellemeyi gerçekleşecektir.

Turksat 4a kanal ayarları, turksat güncellenen kanal listesi
Türksat 4a kanal ayarları

Türksat güncelleme sistemine sahip olan cihazlar için buraya tıklayabilirsiniz.

Diyelim ki bu TKGS uyumlu bir cihazınız yok kalkıp da uyumlu olan bir cihazla değiştirmek yerine, yapmanız gereken şebeke arama özelliği kısmından 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerleri girerek ayarlamaları yapmanız gerekmektedir.

Bunlara ek olarak güncel frekans listesine buradan ulaşabilirsiniz. Güncel frekans listesi aracılığıyla eklediğiniz şebeke araması neticesinde yapamadıysanız kanalları manuel olarak ekleme olanağına sahip olmuş oluyorsunuz.

Ekleyeceğimiz bir diğer husus ise Turksat’ın verdiği HD kanalları izleyebilmek için, hd bir uydu alıcısına sahip olmanız gerekmekte.

Çanak anteninizin ayarlarıyla oynamanıza gerek yok çünkü bu ayarlar yazılımsaldır. Yani çanak anteninizle oynamanız birazcık başınızı ağrıtabilir.

Turksat 3a ve 2a ile beraber çalışacağından anten değiştirmenize gerek kalmadan önceki gibi kanalları izlemeye aynı çanak anten üzerinden izleme olanağınız mevcut.

Türksat’ın yaptığı bir diğer açıklamada ise değindiği konu ise telefon uygulamaları. Türksat’ın telefon uygulamalarına erişmek için yapmanız gereken tek şey konunun üstüne tıklamak ve akabinde telefonunuza uygulamayı yüklemek.

Türksat Android Uygulaması için tıklamanız yeterli.

Uyarılarımız: Her yazımızın sonunda yaptığımız uyarıyı tekrar yapalım. Burada anlatılanlar bir kaç farklı cihazda denenip (her cihazda denenmediği için) burada anlatılanlar neticesinde yaptığınızdan sizler sorumlusunuz. Sezaiacima.com herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Eğer şebeke ayarlamaları, tp ayarlamaları hakkında bilginiz yoksa en yakın uydu alıcısı ile uğraşan birini çağırmanız sizin yararınıza olacaktır.

Burada anlatılanlar tamamen Türksat’ın kendi açıklamaları olduğundan, biz sadece aracı görevi görmekteyiz.

Bunların dışında yapamadığınız herhangi bir konu olursa aşağıdaki yorum formundan veya üst kısımdaki iletişim kısmından bizlere ulaşabilir, sizlere daha etkili bir şekilde yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz.

Bu yazıyı esinlendiğim arkadaşım olan CemTurk.net’e ayrıca teşekkürler.

Bir önceki yazımız olan Kpss Lise ve Önlisans Sınav Giriş Yerleri Açıklandı! başlıklı makalemizde 2014 lise kpss giriş belgesi, 2014 önlisans sınav giriş belgesi ve kpss giriş belgesi hakkında bilgiler verilmektedir.

29 YORUMLAR

 1. “şebeke arama özelliği kısmından 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6”
  bu kısmı çok insanı fazla işten kurtarmış olmalı :))

 2. Hiremco bu konuda sinifta kaldi. Ne bir aciklama yaptilar sitelerinde ne de cagri merkezleri yanit verdi. 6 marka reciver kurdum bir bunu yapamadim servise gitti.

 3. Ben dahil birçok kişi için büyük problem oldu bu güncelleme diyeyim. şimdi boş yere antencilere para vermek zorunda kaldık. onun yerine herşeyi otomatik yapan bir sistem lazım.

 4. Her cihanızın ayrı ayrı kullanıcı ayarları var sitede verilen güncelleme yolları bazılarında uymuyor. Turksat4a için evdeki bir cihazı yaptım diğerini yapamadım servise vermek gerekiyor sanırım uydu cihazını

  • Eğer cihazınızın şebeke arama kısmını bulabilirseniz, bu durumda yapmanız gereken verilen 2 frekanslardan birini denemeniz. Ben birden fazla cihazda denedim. Dilerseniz cihazınızın modelini buraya yazın, biz elimizden geldiği ölçüde yardımcı olalım.

 5. sonunda sayenşzde 4a ayarlarını derli toplu olarak bulabildim. paylaşım için teşekkürler

 6. Her yerde bunu arıyordum. girdiğim bütün siteler reklamlarla doluydu. sizde direk ayarları yapabildim. Teşekkürler

 7. Çok önce olan olay ama hala evde düzeltilmeyen çanaklarımız vardı sayenizde düzelttik teşekkürler.

 8. ya ben bi türlü yapadım kafama girmedi ne oldu herkez yapıyo benhyapmıyoum . çağırdım amca oglunu sizin yazınızı okuyup yaptı teşekkürler

 9. bu yazıyı uydu değişimi gerçekliştiği zaman görmüş olsaydım,bakkalın aymaz çırağına 10 lira vermek zorunda olmayacaktım,düşünebiliyomusun bakkalın çırağı,adamlar ticarete döktü o gün bu işi

 10. Anlamıyorum, neden sürekli değiştiriyorlar ki. Sabit dursa sanki yayın yapamayacaklar iş olsun işte.

 11. Sözde bazı kanallar HD’ye geçti ama hala tam gerçek HD görüntüsünü vermiyorlar sanırım kameralarını vs de yenilemeleri gerek ya da yayın kalitesini yükseltmeleri gerek.

 12. Yeni ihtiyaç olduğunda TKGS özellikli uydu cihazı tercih edersek artık bu tür işlemlerle uğraşmak zorunda kalmayız. Özellikle teknolojiyi kullanmayı pek beceremeyen yakınlarınıza mutlaka bu cihazlardan alın, siz de onlar da rahat edin.

 13. üstünden zaman geçti yeni tv almıstım ayarlamasını unuttugum için sitenizde gördüm şimdi kanal ayarlamasını,paylasım için tşkler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here