Takip edilmesi gereken 10 youtube kanalı

Takip edilmesi gereken 10 youtube kanalı

Takip edilmesi gereken 10 youtube kanalı adından da anlaşılacağı üzere, takip etmenizi istediğim, takip ederseniz sizlere bir şeyler katma potansiyeli yüksek olan kanalları kapsıyor. Uzun süredir bir internet kullanıcısıyım. Daha doğrusu uzun süredir aktif bir internet kullanıcısıyım demek daha doğru olur. Kanalların tamamının bir çoğunu bizzat takip ediyorum. Yani youtube uygulama veya web sitesini açtığımda açıp videolarını izliyorum fırsat buldukça. Açıklamaları mümkün olduğunca kısa tutmaya çalışacağım. Çünkü izlemenizi daha fazla istiyorum.

Takip edilmesi gereken 10 youtube kanalı
Takip edilmesi gereken 10 youtube kanalı

#1 Barış Özcan 

Barış Özcan, etkileyici sesi, düzgün paylaşımlarıyla dikkatimi çekti öncelikle. Ama sonrasında sanat, tasarım ve teknoloji üzerine paylaşımlar yaptığından kaynaklı ve bu üçünün de benim en fazla sevdiğim alanlar olmasından kaynaklı takip etmeye başladım. Youtube’da takip edilmesi gereken 10 kanal arasında bence birinci sırada. İçeriklerini kurguyla da birleştirince harika bir şeyler çıkıyor ortaya. Örnek bir videosuna aşağıdan bakabilirsiniz.

#2 Stolk

Genel itibariyle gündemle ilgili paylaşımlar yapan, bunları da biraz daha eleştirel ama kinayeli bir şekilde paylaşan bir kanal. Gündemde bir şeyler dikkat çektikten sonrasında bu tarz videoların paylaşımı da bir hayli arttı. Ama tam anlamıyla bir ekip ve profesyonel işi olan Stolk gerçekten de takibe değer. Abone olmanız, sizin farklı bir bakış açısı kazanmanızı sağlayacak. Örnek video aşağıda.

#3 Yorekok

Youtube’da saçmalamanın bir sınırı yok. Fakat görünen o ki bu saçmalığa bir dur demek isteyenler de var. Bunu en güzel ve komik dille yansıtanlar arasından olan Yorekok‘un aşağıda örnek videosunu izleyebilirsiniz. Araya serpiştirilmiş küfürler de yer almakta. Bilginize.

#5 Kamusal Mizah

Gülmek istiyorsanız ve bu gülme eyleminin kahkahalı şekilde olmasını istiyorsanız Kamusal Mizah takip etmeniz gereken kanallar arasında. Paylaşımları sanki kamu spotu imiş gibi yayınlanan içerikler gerçekten doyurucu. Örnek video aşağıda…

#6 Vibio

Biyografilerden hoşlanmayanınız varsa ve bunu hoşnut hale getirmek istiyorsanız, ViBio tam size göre bir kanal. Kanal içerikleri genelde acılı, tatlılı şekilde olacak şekilde mini biyografiler paylaşılıyor.

#7 Afgan Resulov 

Afgan resulov’un paylaşımlarını özetlemem gerekirse, dolu dolu eğitim diyebilirim. Takip edilmesi gereken 10 youtube kanalı listemde sonlara doğru ekleme sebebim, bu formatta çok fazla kanal olması ve bu kanalın sıyrılan özelliklerinin olması. Örneğin, biraz daha sade, akılda kalıcı şekilde anlatımı ve etkileyici bir ses. Afgan Resulov örnek videosu hemen aşağıda.

#8 Çağlar Avcıl

Çağlar Avcıl benim sonradan keşfettiğim için üzüldüğüm kanallardan. Özellikle teknoloji şirketleri adlı bir listesi var ki, komedi + teknoloji tarzında harika paylaşımları var. Beğenirsiniz umarım aşağıdaki videodan yola çıkarak 🙂

#9 Beyhan Budak

Eski ismi Psikoloji TV olan Beyhan Budak kanalı psikoloji üzerine bilimsel ve düşünsel paylaşımlar yapan bir kanal. Psikolojiye ilgi duyanların kesinlikle takip etmesi gereken bi kanal.

#10 iPhoneDo

Apple ile ilgili incelemeler, arada sırada müzik, arada sırada komik gönderi paylaşımı. iPhoneDo kanalı tam olarak bunların birleşiminden oluşuyor. Profesyonel hale geldikten sonra iki dilde yayın vermeye başladı. Bu da başka bir artısı. Aşağıda Türkiye kanalından bir video var.

Takip edilmesi gereken 10 youtube kanal listeme eklenebilecek bir çok kanal var. batesmodelpro, ruhi çenet gibi. Ama bunları paylaşamadım birkaç nedenden dolayı. Aktiflik, çok fazla bilinirlik gibi. Takip edilmesi gereken 10 youtube kanalı adlı yazının da sonuna geldik, sizden de bi öneri alabiliriz 😉

Bir önceki yazımız olan Youtuberlik gelececeğin mesleği olabilir mi? başlıklı makalemizde youtuberlik geleceğin mesleği, youtuberlik geleceğin mesleği olabilir mi ve youtuberlik meslek mi hakkında bilgiler verilmektedir.
Add Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: