Ana sayfa Yazılar Siteye Yazacak Konu Bulma

Siteye Yazacak Konu Bulma

2
Siteye yazacak konu bulma, siteye konu bulamıyorum
Siteye yazacak konu bulma, siteye konu bulamıyorum

Merhaba değerli arkadaşlar, bu yazıda sitenize yazacak konu bulma ile ilgili bir şeylerden konuşacağız. Bir çok web site sahibi, tabii bu özgün yazı yazanlar için sıkıntı diğerleri için zaten kopyalayıp yapıştırmak pek de zahmetli bir iş değil, web sitesine yazacak konu bulamama sıkıntısı yaşamakta. Bunun önüne geçebilmeniz için yapmanız gereken adımları kendimden yola çıkarak maddeler halinde sıraladım. Umarım faydasını görürsünüz.

Sitenize yazılacak konu bulma konusunda sıkıntılarınız mı var? Siteniz ne üzerine önce bunu öğrenin.

Eğer benim sitem gibi çok fazla konulu bir site sahibi iseniz, yani kişisel bir siteye sahipseniz yapmanız gereken tek şey okumak.  Çünkü okudukça insanın beyninde kafasında şekilleniyor ne yapıp yapmaması gerektiği. Sizin kategorinizde olan bir site sahibi iseniz, onların ne yazdıklarına bir bakın. Örneğin moda üzerine yazan bir site sahibi iseniz, Google’dan moda üzerine olan siteleri takip edin, hem öğrenin hem öğrendiklerinizi paylaşın. Böylelikle öğrenirken öğrenmiş olacaksınız.

Sitede yazacak konu bulma konusunun anahtarı: Araştırmak.

Bir web sitesinde bir şeyler yazamıyorsanız bu web sitenizin kategorisi ile ilgili fazla bilgi sahibi olmamanız anlamına gelir. Örneğin kişisel bir site sahibi iseniz, kendiniz hakkında bir şeyler yazacaksanız önce kendinizi tanıyın. Ardından okuyucularınızı bilgilendirmeye çalışın. Ya da kadın üzerine bir site sahibi iseniz öncelikle kadınların ne tür şeyler okumayı sevdiğini öğrenin. Ardından gerisi gelecektir. Araştırmak bu konuda birincil etken. Eğer araştırmazsanız bilgi sahibi olamazsınız, bunu unutmayın.

Yukarıdakileri yaptım ama yine de bulamadım.

Bu durumda yapmanız gereken şey, yazmayı seviyor musunuz yoksa sadece standart bir web kullanıcısı mı olmak istiyorsunuz bunu irdelemeniz. Eğer standart bir web kullanıcısı olmak istiyorsanız, yani yazmayı sevmeyen biri iseniz bu durumda yapmanız gereken şey kendinize portfolio adı verilen temalardan edinmek. Bu tarz siteler sizin hakkınızda deneyimleriniz hakkında kısa kısa paylaşımlar barındıran temalardır. İçerisine sık sık yazı eklemekten ziyade ziyaretçilerinizin sizin ne iş yaptığınızı öğrenme amaçlı girdiği sitelerdir. İçerisinde deneyimleriniz, uzmanlık alanlarınız, uğraşlarınız, nerde yaşadığınız gibi bölümler bulunur. İlerde porfolio kavramına ayrıca değineceğiz.

Eğer ilk kısımda bulunan yazmayı seviyor ama konu bulamıyorsanız bu durumda yapmanız gereken şey bir süre beklemek. Bazı şeylerin kafanızda şekillenmesine izin vermek. Siz ne konuda uzmansınız. Ne konuda yazmayı seviyorsunuz. Uzmanlık alanlarınız neler. Bir web site kullanıcı olsaydım kendi sitemden ne beklerdim. Uzmanlık alanlarımla ilgili ne kadar paylaşımda bulundum. Web sitemde neler eksik. Web sitemde şiir-yazı-öykü gibi şeyler yazdım mı? tarzında sorular sormanız yararınıza olacaktır. Bunu unutmayın. Hiç kimse yüzde yüz beğenilir olmak zorunda değil. Zaten herkes tarafından beğeniliyorsanız bir problem var demektir. Çünkü herkesi tatmin etmek zorunda değilsiniz. Bir yazı yazarken beğenilir mi kaygısı gütmeyin. Beğenilir veya beğenilmez, bu sizin fikriniz ve bu fikri siz ele aldınız. Eleştiriler çok fazla ise ben nerde yanlış yaptım diyebilirsiniz ama ilk yazınızda sizi yerden yere vuranları dikkate almak yerine kendiniz için yazın. Sıkılmadan, daralmadan ve bıkmadan.

Benden bugünlük bu kadar. Kendinize bir diğer yazıya kadar iyi bakın. / Sezai

Bir önceki yazımız olan Seo Uyumlu Makale başlıklı makalemizde seo, seo uyumlu makale ve yoast uyumlu makale hakkında bilgiler verilmektedir.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here