Samsung Galaxy Tab (3) 7.0 ve Asus Memopad 7 karşılaştırma

Selam değerli okuyucular bugünkü yazımızın konusunu karşılaştırma olarak seçtim.Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce Asus Memopad 7’nin inceleme yazısını paylaşmıştım.Bugün ise Asus Memopad 7 ile Samsung Galaxy Tab 3, 7.0’ı karşılaştıracağız.Her iki modelde bilinen markaların cihazları olduğu için karşılaştırmada ayrıntılı bir yazı yazdım Sizler için umarım beğenirsiniz, hazırsanız başlayalım.
İşlemci ve Performans
Kullanıcılar için karşılaştırmanın en önemli ölümü olan performans bölümü bir tableti seçmede son derece önemli rol oyunuyo.Memopad 7 Intel Atom 1,86 Ghz hızında dört çekirdekli işlemciyle çalışıyor. Galaxy Tab 3 ise 1,2 Ghz çift çekirdekli Cortex A9 işlemciyle çalışıyor.Gördüğünz gibi Memopad 7 hem işlemci sayısında hem de bir işlemcinin sahip olduğu saat hozında rakibine göre oldukça önde.Samsung’un kullandığı işlemci ile Asus’un kullandığı işlemci arasında dağlar kadar fark var.Asus’un  Intel tabanlı işlemci kullanıyor olması Memıpad 7’nin mükemmel bir performans vermesini sağlıyor.Oyunlarda gözle  görülür farklar mevcut. Memopad 7 Asphalt 7, Modern Compat ve Dead Trigger’da takılmadan çalışmayı başarırken Galaxy Tab’da zaman zaman takılmalara denk geldik.Diğer yandan  her iki cihazda da 1 gb ram bulunuyor.Son olarak şunları söyleyebiriz:Asus Menopad 7’de Intel tabanlı işlemci rakibine büyük farklar atmayı başarabiliyor.Bir performans tableti arıyorsanız Memopad 7’yi  günül rahatlığıyla tavsiye edbiliriz.İsterseniz birde karşılaştırmanın diğer bölümlerine bakalım.
Ekran
Her iki tablette 7 inçlik ekrana sahip.Bunlardan Memopad 7’nin ekranı 1280×800 çözünürlüğüne sahipken Galaxy Tab 3 7.0  1024×600  çözünürlüğüne sahip.Galaxy Tab 3’te bu kadar küçük çözünürlüğün bulunması canınızı sıkabilir zira simgelere baktığınız zaman pikselleri görebilirsiniz.Memopad 7 ‘nin ekranı 216 ppi piksel yoğunluğuna sahipken Galaxy Tab’ın ekranı 170 ppi piksel yoğunluğuna sahip.Ekran konusunda son derece büyük farkların olduğunu görüyoruz.Galaxy Tab’ın fiyatını düşürmek amaçlı donanımın bu kadar basit olarak ele alınması çok kötü olmuş.Çünkü kendi sıfındakilerlerden bile daha düşük sistem özelliklerine sahip.açıkçası Tableti ilgi çekici kılan tek şey Samsung Logusu:)
Kamera-Pil
Memopad 7’nin arka kamerası 5 megapiksel çözünürlüğünden.Galaxy Tab’ın ise 3,15 megapiksel kamerası bulunuyor.Ön kameralara gelincede Memopad’de 2 megapiksel Galaxy Tab’da ise 1,3 megapiksel çözünürlüğünde kamerası bulunuyor.Memopad 7 ile şüphesiz daha iyi fotoğraflar yakalayabilirsiniz.Bataryaların kullanım sürelerine gelincede bir saatlik farkla Memopad 7 önde olsada aynı diyebiliriz.Sonuçta kullanım tarzına göre bu süre kısalacaktır nasıl olsa.
Sonuç
Karşılaştırmada görüldüğü gibi Memopad 7 her yönden rakibine fark atıyor.Markaya takılıp kalan kullanıcılara tavsiyem birazda gerçek anlamda kaliteli ürünler üreten üreticilere yönelmeleri.Bu yüzden Asus uygun fiyatıyla yüksek performansıyla kullanıcıların gönlüne kısa bir sürede girecektir.Bu aradan hatırlatmakta fayda var her iki tablette 399 TL fiyat etiketine sahip.Kısacası Memopad 7’yi kullanma fırsatını bulduğumuzdan dolayı kendi kategorisinde en iyilerden biri olduğunu gönül rahatlığı söyleyeyebiliriz.Sizde yüksek performans düşük fiyatta kendinize göre bir tablet arıyorsanız Memopad 7’yi denemenizi öneriyoruz.Başka bir yazıda görüşmek üzere Kendinize iyi bakın.
karşılaştırma 3

Bir önceki yazımız olan Asus Memopad 7 ve Apple ipad Mini Wifi Karşılaştırması başlıklı makalemizde Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Asus Memopad 7 ve Google Neus 7 adlı iki tableti karşılaştıracağız. hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar Hakkında
Toplam 4 yazı
Abdulkadir Turan
Abdulkadir Turan
Yorumlar (6 yorum)
full film izle
full film izle #
- 23:34

asusta kendini iyice bu işin içine attı seçim yapmak çok zor

armagan
armagan #
- 02:34

telefon işinde Samsung ve Sony 🙂 diğerleri boş geliyor sanki…
güzel çalışma elinize sağlık..

  Sezai Acıma
  Sezai Acıma #
  - 13:03

  Apple’ın iPhone atağı ile dönüşünü de unutmamamız lazım bu da benim şahsi düşüncem.

Bilal Can
Bilal Can #
- 22:43

asusun bu tableti bence samsungun kıyasladığınız ürününden daha iyi. tabi bu işlerde ilk samsung ve apple var orası ayrı marka değeri daha yüksektir

  Sezai Acıma
  Sezai Acıma #
  - 15:17

  Aslına bakarsan Asus da çok iyi bir marka. Ama gel gör ki yarıştığı şirketler Samsung ve Apple. Sonuçta bu piyasada akla gelen ilk isimlerden.

Abdullah
Abdullah #
- 21:58

Bence galaxy daha avantajlı ve daha iyi. Ama uzun ömürlü olabilir mi? Bilemem..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

×

Bir Şeyler Ara