Samsung Galaxy S5 inceleme

Galaxy s5 inceleme

 

Merhaba dostlar bu yazıda sizlere Samsung’un yeni amiral gemisi olan Samsung Galaxy S5i kısaca ama gerekli olduğu kadar inceleyeceğiz. Samsung’un sıkı rakiplerinden olan HTC ve Apple, her ne kadar telefonunun alınmaması gerektiğini savundu. Çünkü telefon geliştirme olayı sadece telefonun boyutsal olarak büyümesi veya ekstra kamera özellikleri değildir. Samsung’un yaptığı belki de en büyük hatalardan biri de telefonda telefonun kandi kalitesini göz ardı etmesi. Örneğin Apple ürünlerini ele alalım. Değerlerinin bu kadar fazla olmasının sebebi kullanılan malzemenin kaliteli olması. Bu da telefonu bir nevi biraz daha sağlam yapıyor. Bunları söyledikten sonra Samsung’un yeni amiral gemisini tanıtmaya başlayalım isterseniz. Yalnız bunu yaparken de önceki efsanesi olan S4’le kıyaslayalım isterseniz

Samsung son çıkan işlemcilerden biri olan Snapgragon 805 4 çekirdekli işlemciyi kullanmış. İşletim sistemi olaraksa 4.4 versiyonu uygun görmüş. 2 Gb rame sahip olan 16 ve 32 gb’lik versiyonu

Bir tane de not geçelim, 64 GB’lik çıkacağına dair söylentiler var, o modelde ise 3 gb ram olacağı söyleniyor.

mevcut. 128 Gb’a kadar genişletilebilir hafıza mevcut. 16 megapixel arka, 2. 1 ön kamerası mevcut. Usb 3.0 desteklemesi gerçekten çok güzel. Çünkü artık aşırı derecede ilerleyen teknolojiye ayak uydurabilmek ve telefonu uzun süre kullanmak için gerçekten kulanılması gerekiyordu. 145 gram olan telefonun s4’ten ağır olması ise bir anlamda kötü. İnsanlar ceplerinde ağır bir şey taşımak istemezler. Su geçirmez ekranı Sony Ericssonun Z1’ini andırmadı mı sizce de?  Lte cat desteği, HSPDA+, Nfc , Bluetooth 4.0 ise telefonun bir diğer şahane özellikleri. 13 mpixellik S4’ü tahtından edecek derecede bir kameraya sahip olduğunu söyleyebilirim. Samsung s4’ten 0.2 mm daha kalın. Akıl sır erdiremediğim bir konu daha çıktı ortaya. Yani tüm diğer firmalar kalkıp da ileriye yönelik bir inceltme yaparken sen neden biraz daha kalınlaştırırsın ki?.. 2.600 Mah’lik S4 bataryasını değiştirip 2800 yapmış. Bu şekilde telefonun şarj süresini daha fazla uzatmayı hedeflemiş sanırım. NFC desteğnin paypal desteklediğini de söyleyelim. Alışveriş biraz daha kolay olacak sanırım bu cihazla. Parmak izi teknolojisi de mevcut. Bu da sanki Apple’ı andırdı ne dersiniz?

Aşağıda Samsung S5’in Lg G2 ve Z1 ile karşılaştırıldığı bir resim göreceksiniz.

samsung s5 karsilastirma
samsung s5 karsilastirma

Dilerseniz kiyas.la adlı siteden istediğiniz telefonla kıyaslayabilirsiniz. Aşağıda ise samsung s5’in teknik özellikleri yer almakta.

 

Fotoğraf Kamerası Piksel: 16 MP (Ön kamera 2.1 MP)
Kamera Flaş: Var
Video Kayıt Çözünürlüğü : 4K 3840 x 2160
Görüntülü Sohbet : Var (4G ve Wi-Fi)
İşletim Sistemi : Google Android 4.4 (KitKat)
Uygulama Sayısı : Google Play
İşlemci : Qualcomm Snapdragon 805 Quad-core 2500MHz
İşlemcideki çekirdek sayısı İşlemcideki çekirdek sayısı : Dört Çekirdekli
Multitask Multitask : Var
Grafik İşlemci : Bilinmiyor
NFC Ödeme : Var
Assisted GPS : Assisted GPS

8 Responses

  1. S5 i çok merak ediyordum çok güzel anlatmışsınız S4 ile fazla bir farkı yok bence

  2. Bu telefona Kitkat gerçekten çok güzel gider.Samsung çalışanlarının özenle hazırladığı bir telefon sanırım.Çünkü özellikleri muhteşem!

  3. Samsung amiral telefonu olarak bence gayet iyi ama biraz yavaşladılar gibi s4le az fark var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.