Ana sayfa Webmaster Seo Özgün Yazmanın Faydaları

Özgün Yazmanın Faydaları

2
Özgün yazmanın faydaları, seo üzerine etkisi
Özgün yazmanın faydaları, seo üzerine etkisi

Bugünkü konumuz Özgün Yazmanın Faydaları olacak. Bir çok yerde duymuşsunuzdur, özgün yazı yazarsanız kaliteli bir site olarak görünecek, akabinde sitenizin hiti artacak, arama motorları sizin daha güvenilir bir site olduğunuza kanaat getirecektir. Bu üzerinden geçilmiş basit bir açıklama. Ben elimden geldiği kadar özgün site yazmanını faydalarına değineceğim. Dilerseniz, okumaya başlayalım.

Özgün yaz hitin artsın.

Bir sitede özgün yazarsanız, yani diğer yazanlardan bir farkınız olursa bu şekilde diğer sitelerden farkınız olursa sitenizin çekiciliği artar. Böylelikle bir farkınız olduğundan ziyaretçi sayınızda artış gözlenir. Bunun sebebi her yerde kopya içerik olan siteler yerine, olaya farklı bir açıdan ve özgün bir şekilde bir durumun açıklanmasının doğruluğudur. Şöyle düşünün, bir bilgi arıyorsunuz. 10 siteye giriyorsunuz, hepsi birbirinden kopyalayıp yapıştırmış, bundan dolayı da siz aradığınız bulamayıp siteden hemen çıkıyorsunuz.  Özgün olun, hit kazanın.

Özgün yazmanın en büyük faydası: Güvenilirlik.

Sitenizde özgün yazılar varsa bu durumda web siteniz kullanıcılar tarafından özgün yazıldığı için daha sık ziyaret edilecek böylelikle sitenizin arama motorları tarafından indeks alması daha kısa sürecektir. TrustRank gibi rank sistemlerine olumlu katkı sağlayacaktır. Unutmayın, bir web sitesi ne kadar özgün içerik barındırıyorsa bu web sitesi o kadar güvenilirdir.

Özgün yazamıyorsanız, özet çıkarın.

Bir konu hakkında fikriniz yok, bu konu hakkında fikir edinmek istiyorsunuz ama bir türlü yapamıyorsunuz. Bunun sebebi sizin o konuda fikir sahibi olmayışınızdan kaynaklı bir durum. Eğer bir konu hakkında bilginiz yoksa, haliyle o konu hakkında bir şeyler de yazamazsınız. Unutmayın, web sitenizde özgün yazılar olması, her açıdan iyidir. Bir farkınız varsa diğer sitelerden bu sitenize olumlu derecede ziyaretçi katkısı sağlar. Android hakkında yazacaksınız örneğin, o konuda yazılan makaleleri okuyun ve onları okuduktan sonra özet çıkarın. Böylelikle ne anladıysanız onu yazmış olur ve özgün olmuş olursunuz.

Özgün Yazmanın Faydaları’na farklı bir bakış

Her ne kadar bu konu hakkında söylenilecek çok şey olsa da ben uzatmayacağım. Bir web sitesinin farkı paylaştıklarıdır. Eğer bir web sitesinde farklı bir şey yoksa ben aradığımı bulamıyorsam bu durumda o sitede kalmamın bir anlamı yok. Alexa, Google gibi sitelerde de indeks almamın bir anlamı olmaz. Sadece kendinizi bir bilgi ararken neyi ölçüt aldığınızı düşünün. O zaman Özgün Yazmanın Faydaları zaten ortaya çıkacaktır. Bir sonraki yazıda tekrardan görüşmek dileğiyle. // Sezai.

Bir önceki yazımız olan Backlink Sağlama Yöntemleri başlıklı makalemizde backlink, backlink ne ve backlink sağlama hakkında bilgiler verilmektedir.

2 YORUMLAR

  1. Özgün yazmak aslında olması gereken bir şart ama internet dünyasının geldiği noktada özgün yazan öne geçirilir oldu

  2. özgünlük bir websitesi için her şey demektir. sizi diğer sitelerden ayıran ve seo için de fayda sağlayan bir şeydir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here