Ana sayfa Yazılar Küçüklükten İtibaren

Küçüklükten İtibaren

1
Küçüklükten İtibaren
Küçüklükten İtibaren

Küçüklükten itibaren.

Merhaba dostlar. Küçüklükten itibaren sürekli bir şeyler yüzünden korkutulduk. Sürekli öğretmenlerimiz, siyasetçilerimiz, abilerimiz, ablalarımız tarafından hep bir şeyler yüzünden korkutulduk. Gün geldi can sıkıcı olan hayat bizi bazı deneyimlerden dolayı korkuttu. Bazen ise sırf bir şeylerden korktuğumuz için bir işe kalkışamadık. Hayat bize adam akıllı dersler vermeye çalışsa da biz bunu yıldırma olarak kabul ettik. Gerçek anlamda da can sıkıcı oldu bu durumlar. Hayatın neden böyle yaptığını veya bizi düzeltmeye çalıştığını bilemedik. Bizi Yaradan’ın bizleri imtihan ettiğini de düşünemedik örneğin. Hep bir şeylerin ardından bir hiç uğruna gittik. Oysa ne güzel olurdu kendim de dahil hatalardan ders çıkarıp bunu tekrar edebilseydik. Her zaman bir şeylerin yapılma gereğini biliyoruz. Ama kalkıp da iş harekete geçmeye girince hiç bir zaman bunu yapmak istemedik. Çünkü tembel yetiştirildik. Korkak yetiştirildik. Öğretmenimizden not isterken korkutulduk mesela, patronumuzdan zam istediğimizde ya da. Hocaya anlamadığımızı sorduğumuzda da korkutulduk. Hep bir şeyler ört pas edildi. Hep insanlar kendileri için doğru olmayan bir şeylerin ardından koştular. Böylelikle elde ettikleri şey mutluluk olmadı. Para oldu, aşk oldu… Kendimize bakmadık mesela, her yerimiz çok şükür sağlam demedik. Dedik ki, keşke biraz daha param olsa, keşke bir arabam olsa, keşke derslerim daha iyi olsa. Keşke, keşke, keşke! İyi ki dediğiniz bir şeyler vardır eminim. Ama bunu bir de “keşke” ile kıyaslayın. Ben karşılaştırdım. Çok hoşnut olmadığım ama ne yazık ki gerçek olan bir kaç kanıya vardım. Canımı sıkan şeyler olabilir. Mesela, keşke dedim; keşke çok yemek yemek yerine daha az yemek yiyip spor yapsaydım. Ama bir baktım ki bunlar çok hafif şeyler. Keşke dedim yine, keşke namaz kılsam. Keşke dedim sonralarında, keşke bu taraf çalıştığım kadar öbür taraf içinde çalışabilsem. Nefsimi terbiye etmek için daha çok çalışabilsem. Ama yapamadım bir türlü. Korktum. Değişmekten, yapamamaktan, canımın sıkılıp üstesinden gelememekten korktum. Çünkü bizlere aşılanan şey korku idi. Cesaret değil. Neyse dostlar. Bu konu hakkında yazılabilecek o kadar fazla şey var ki. Bunlara kısaca değinmek istedim. Belki az biraz değinebilirim. Belki içinizdeki korkuların kaynağının nerden geldiğine az da olsa tercüman olabilirim. Belki biraz bencil davrandım. Belki en çok kendime değindim. Ama umarım okurken bir şeyler kazandırabilmişimdir sizlere. Korkularınızın üstesinden gelmeniz dileğiyle. Korkularımın üstesinden gelmem dileğiyle. Kendinize çok iyi bakın. Hoşçakalın.

Bir önceki yazımız olan Wireless Wps Açığı ile Ağa Bağlanma başlıklı makalemizde dumper, dumper ile modem ve ilk modemlerdeki wps açığı hakkında bilgiler verilmektedir.

1 YORUM

  1. hayatımız sonra hep çekingenliklerle geçer. küçükken yaşatılan korkuya dayalı yaptırımlar ileride sorunlara yol açıyor

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here