Ana sayfa Genel İzlenmesi Gereken Filmler

İzlenmesi Gereken Filmler

10

Film mi izlemek istiyorsunuz ?

Film izlemek gerçekten bağımlılık yapan bir olay. Geçenlerde bir aktör takıldı gözüme. Daha doğrusu RodiMood reklamı vardı. Hollywood’dan değil Rodi Mood’dan gibisinden. O ses tonu nasıl birşeydi Allah’ım. Reklamdaki adam kimdi ? Diyerek başladım araştırmaya sonradan öğrendim ki Clint Eastwood imiş. Dublörüde varmış Clint abimizin. Onu da öğrenmiş olduk bu sayede. Daha sonra  IMDB gibi bir site yapmış insan oğlu. Gerçekten film, dizi ve tiyatro oyunlarının yanı sıra yerli ve yabancı aktör ve ses sanatçısına da  bir araya toplayan nadide sitelerden birisi. Çokta geniş bir veritabanı var. Ne ararsanız buluyorsunuz. Daha sonra orda araştırma yaparken izlenesi ilk 250 sinema filmlere denk geldim baktım ki Western Filmleri. Çocukluktan gelme bir sempatim olduğundan mıdır bilinmez kovboy filmleri hep ilgimi çekmiştir. Baba serisine bakmış birisi olarak ilk 4  filmin 2 sini eledikten sonra 6. sıradaki İyi,kötü ve çirkin filmi dikkatimi çekti. Oradaki iyi karakteri olan Eastwood’a gözüm takıldı. Hemen izledim tabi sürükleyici bir filmdi. Bu filmde üçlemeymiş ve son filmmiş. Devam filmleri olan Bir Avuç Dolar ve Birkaç Dolar İçin filmlerini izledim ve hayran kaldım. Hem kurgusuna hem işleyişine hemde sürükleyiciliğine. Ne de olsa Sergio Leone filmleri. Leone’ye  Baba serisi çekilmeden önce teklif götürülmüş ve o sıralar farklı bir film ile uğraştığı için kabul edememiş. Daha sonra Francis Ford Coppola’ya verilmiş film. Sizlerde spagetti western filmlerinden hoşlanıyorsanız  sırası ile izleyeceğiniz ;

Bir Avuç Dolar (1964) –  Birkaç Dolar İçin (1965) – İyi, Kötü ve Çirkin (1966)

Gerçekten başyapıt bu üçlü. Tavsiye ederim. Artık bir film izlemeden ilk olarak IMDB puanlamasına bakıyorum. Gerçekten Top 250’deki filmler şahane. Artık ne izlesem diye düşünmeden önce IMDB sitesine girip oradaki oylamalara göre film tercih etmeniz sizin açınızdan iyi olacaktır.

Geldik bir yazınında sonuna. Daha sonra başka film önerilerim de olacak. Herkese mutlu Pazartesi’ler dilerim.Hoşçakalın.

Bir önceki yazımız olan Alexa tasarımını değiştirdi. başlıklı makalemizde alexa, değiştirdi ve sezaiacima.com hakkında bilgiler verilmektedir.

10 YORUMLAR

  1. Hocam tesadüfün böylesi de olmaz Bu üç filmi çok sevdiğim filmlerdendir. 3 ü de bende var sıkkıldıkça izliyorum ama bıkmadım. iyi kötü çirkin çocukluğumdan beri izliyorum 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here