Ana sayfa İçerik Pazarlama İçerik Kraldır Anlayışı Eskidi mi?

İçerik Kraldır Anlayışı Eskidi mi?

1
İçerik Kraldır Anlayışı
İçerik Kraldır Anlayışı

İçerik kraldır anlayışı eskidi mi?

İçerik kraldır anlayışı eskidi mi sorusunu kendime sorduktan sonra birkaç çıkarım yaptım. Sonrasında da zaten malumunuz bu çıkarımlarımı sizlerle paylaşmak istedim. Acaba diyorum, insanlar artık eskisi gibi okumak yerine, video içeriklere daha mı bir rağbet ediyor. Youtuberlik geleceğin mesleği olabilir mi adlı yazımda kısaca bir değinmiştim, isterseniz göz atabilirsiniz.

İçerik Kraldır Anlayışı
İçerik Kraldır Anlayışı

Bence içerik kraldır anlayışı halen var.

Tabi birazcık değişime uğramış şekilde. Örneğin eskiden forum yazıları rağbet görürken, şimdi blog yazıları. Kısa bir süre sonrasında da video gönderilerin bolca yer aldığı web siteleri daha bir rağbet görecek. Burada içeriklerin ne olduğu da çok önemli. Ama önemle üzerinde durduğum konu “içerik kraldır anlayışı halen var mı, yok mu?” sorusu. Bu soruyu bana ısrarla düşündüren ya da üzerinde durmamı sağlayan etken; web sitelerin yerini youtube mecrasının alması. Artık insanların okumaktan ziyade izlemeyi sevdiği sadece bir düşünce.

Bana göre, insanlar halen okumayı seviyor. En azından internet üzerinden bahsediyorum. Bazıları, benim gibi yaşlılar örneğin, izlemekten ziyade adımları yavaş yavaş ve okuyarak uygulamayı sever. Tabi bu birazcık eskide kaldı. İnsanlar format atmayı eskiden forumlardan öğrenirken, şimdi youtube mecrası adım adım her şeyi öğretiyor zaten.

İçerik kraldır, ama nerede?

Doğru yerde ve doğru zamanda içerik kraldır anlayışı her zaman yerini bulur. Eğer sürekli ve yerinde-zamanında içerik üretirseniz bu anlayış sizin başarıya giden anahtarını olacaktır. Buna emin olabilirsiniz. Bir yerden sonra artık insanlar her yerde sizi görünce, bu adam daha başka neler yapıyor diye merak edip bakacaklardır diğer içerikleriniz. Kendi şahsım adına konuşacak olursam, içerik kraldır anlayışının ne derece önemli olduğunu çok sonradan fark ettim. Yani bir gönderi çok tutuyorsa, o gönderiye yoğunlaşıyordum sadece, bu sebepten kaynaklı da içerik üretemiyor ve yerimde sayıyordum. Şimdilerde ise elimden geldiğince içerik üretmeye çalışıyorum. Çünkü gerçekten de içerik kraldır!

Sonuç olarak…

Sonuç olarak içerik kraldır anlayışı hayatımızın hemen hemen her döneminde bizi yani internet alemindeki okur-yazarların başarı anahtarı. Bu anlayış sürdükçe ve bizler içerik üretmeye devam ettikçe insanlar bizlerden yararlanacak ve biz onlar bizden yararlandığı için o hazzı elde edeceğiz. En azından bu durum benim için geçerli. Peki sizce içerik kraldır anlayışı modası halen devam ediyor mu?

Bir önceki yazımız olan Kişisel Blog ile internetten Para Kazanma Yolları başlıklı makalemizde internetten para kazanma yolları, kişisel blog ve kişisel blog ile ek gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here