Ana sayfa Mobil Facebook Messenger Arama Özelliği

Facebook Messenger Arama Özelliği

19
Facebook messenger arama özelliği
Facebook messenger arama özelliği

Facebook Messenger Arama Özelliği

Merhaba dostlar. Bu yazıda Facebook’un bir süre önce başlattığı Facebook Messenger hizmetinden bahsetmek istiyorum. Google Play’de sunulduktan kısa bir süre sonra hemen uygulamayı indiren Facebook kullanıcıları messenger hizmetini sevmiş gibi görünüyorlar. Yalnız olayın bir de şu tarafı var. Bazı özellikleri kullanıcılar tarafından bilinmiyor. Bunlardan biri de geçen gün bir arkadaşımla yazışırken, arkadaşımın bilmediğine şahit olarak bunu yazma gereksinimim. Eğer yazıştığınız kişi bir Facebook Messenger kullanıcısı ise ve ikiniz de wifiden bağlanmışsanız o zaman aşağıdaki gibi bir durum çıkacak ortaya.

Facebook Messenger Arama Özelliği
Facebook Messenger Arama Özelliği

“Ücretsiz Ara”  kısmına girdiğiniz zaman karşı taraf wifi üzerinden aranıyor. Herhangi bir ücret de alınmamakla beraber. Üstelik bunun için karşı tarafın numarasının sizde olmasına gerek yok. Yurt dışında bir arkadaşınız var.Ya da telefonla ulaşmakta sıkıntı yaşayacağınız birisi. Wifi var yalnız bilgisayarınız başka yerde, başka bir işlem için kullanıyorsunuz. Karşı tarafı aramak için telefon şirketlerinin ne kadar ücret ödediğimizi hepimizi biliyoruz. Hele hele yurt dışı aramalarında. Bunun için yaşasın Facebook Messenger Arama Özelliği! Diğer özelliklerin çoğunu hepiniz biliyorsunuzdur. Onun için pek bir açıklama gereği duymadım. Sizin de bildiğiniz Facebook Messenger Özelliği varsa pek bilinmeyen, burada paylaşabilirsiniz. Kendinize iyi davranın.

Bir önceki yazımız olan Twitter Hakkında Az Bilinenler başlıklı makalemizde en fazla twit, twitter bilinmeyenler ve twitter en çok takipçi kim hakkında bilgiler verilmektedir.

19 YORUMLAR

    • Facebook messenger uygulaması kullanışlı mıdır bilinmez ama Facebook bununla gerçekten çok güzel bir şeye imza attı. Senkronizasyon özelliği de cabası gerçekten.

  1. Başka uygulamalara ihtiyaç olmaması açısından güzel. Ayrıca devir facebook devriyken, belkide ileride telefon numaralarına ihtiyacımız olmayacak.

  2. yani yurt dışını ücretsiz aradığımızda (wifi üzerinden) bize hiç bir ücret kesilmiyor değil mi?

    • Wifi veya mobil hat üzerinden facebook messenger üzerinden yapılan aramalarda herhangi bir ücret kesintisi yaşanmamaktadır. Tabii eğer kullandığınız mobil hattın internet paketi olması durumunda geçerli bi durum.

  3. facebook mesenjer uzerinden yurtdisinda bulunan biriyle mesajlastigimizda ucretli mi peki.. hattimda yurtici sinirsiz internet paketi var facebook a baglanmak ucretsiz ama bu yurtdisinda bulunan birine mesaj attigimda da gecerli mi

  4. facebook messenger çok nadir kullandığım bir uygulama. sadece faceten biri yazdı mı diye kontrol ediyorum

  5. Bu uygulama olayı bence facebook tarafından çok abartıldı. Sürekli her özelliğini ek uygulamaya sokma peşindeler. Bu da alt seviye telefonlarda kasma yapıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here