En iyi 5 wordpress alternatifi

En iyi 5 WordPress Alternatifi

En iyi wordpress 5 alternatifi yazarken, acaba demişsinizdir, wordpress çok mu kötü, wordpressin nesi var diye sorabilirsiniz. Ama durum öyle değil. Bazı konularda örneğin, wordpress eklentileri, wordpress tema kurulumuyla uğraşmak istemeyen benim gibi üşengeçler olabilir. Bundan kaynaklı olarak sizlere en iyi 5 wordpress alternatifi yazısını sunmak istedim. WordPress alternatifi olan scriptlerin genel özelliği kişisel blog ve bir de biraz daha alt veya üst düzey profesyonelliği hedefliyor. Haydi Let’s go!

En iyi 5 wordpress alternatifi
En iyi 5 wordpress alternatifi

WordPress Alternatifi olan en sıkı rakip: Blogspot

Bilenleriniz bilir, Google’ın alt yapısını kullanan, indeks dendiği zaman, jet gibi indeks alan, wordpress alternatiflerinden.

Kimler için uygun: Üst düzey yazılım bilgisi gerektirmeyen, sadece bi xml ile tema kurulumunu yapmak isteyen, temel düzey HTML bilgisi gerektiren, çok uğraşmak istemeyenler için bir alternatif.

Kaydolma işlemi: Blogspot.com’a giriş yaparak, kayıt olabiliyorsunuz. Hosting sıkıntısı çekenlere, Google baba sağ olsun, hosting de veriyor. Tabi sınırlı düzeyde. Başlangıç düzeyi için güzel bir alternatif.

En İyi Blog Servisleri

Sadelikten yana olanlara alternatif: Medium

wordpress alternatifi medium
wordpress alternatifi medium

Medium, Twitter’ın 140 karakter sınırından sıyrılmak için kurulmuş olan, sonrasında ise sıkı bir hızla ilerleyerek kişisel blog yazıları yayınlamayı sevenlerin odak noktası olmuş durumda olan bir alternatif.

Kimler için uygun: Cep telefonunda mesaj yazar gibi blog yazıları yazanlar için uygun. Kullanımı basit, indeks hızı çok ama çok hızlı. Twitter’ın uzun karakterli hali diyebiliriz.

Bununla ilgili zaten kısa bir süre sonra yazı yayınalayacağım. Beklemede kalın.

Kaydolma işlemi: Medium.com emrinize amade. Zaten giriş yaptığınızda karşılıyor kayıt olma ekranı. Bu arada, medium.com/sezaiacima da benim de gönderilerim yer alıyor. Belki bakmak istersiniz, hı?

Twitter’ın bağrından kopmuş wordpress alternatifi: Tumblr

wordpress alternatifi tumblr
wordpress alternatifi tumblr

Görsel, video veya gif paylaşmayı sevenler ve bunu twitter hesabıyla entegre olarak kullanmayı sevenler için bir alternatif. Hazır tema kurulumları, basit kullanım ve bir de gif odaklı twitterin medium’la kapışmak için çıkarttığı kişisel blog yazılımı. Kimler için uygun kısmını yazmaya gerek dahi görmedim.

Kaydolmak için: Tumblr.com’a giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Üst düzey yazılım arayanlara: Joomla

Wordpress alternatifi joomla
WordPress alternatifi joomla

Diyelim ki portal özellikli bir şeyler arıyorsunuz, çok fazla kullanıcı barındırıyor web siteniz. Bu durumda wordpress sizlere yetmeyebilir. Tamam açık olalım, wordpress için de bir temayla ayarlamaları yapabilirsiniz, ama bazen yetmeyebiliyor. Bunun için Joomla sizlere uygun.

Kimler için uygun: Kullanıcısı çok olan, genel itibariyle portal özelliklerini barındıran, organizasyon amacı güden siteler için uygundur.

Kaydolma işlemi: Hani üst düzey filan demiştik ya, bu yazılımı kullanmak için, elinizde hosting ve domain olması gerekiyor. Eğer isterseniz bunu ben de sağlayabilirim. Kurulumu yapamamanız durumunda, anahtar teslim bir web sitesi satın almanız da mümkün. İletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

WordPress alternatifi sade bir cms daha: Drupal

En güzelini en sona sakladım. Drupal, azıcık html bilgisi gerektiren fakat genel itibariyle metin odaklı bir cms. Kaydolmak için, elinizde yine hosting ve domain olması gerekli. Ama bunun şöyle bir durumu var, indeks hızı çok ama çok hızlı. Bir an için ben de geçmeyi düşündüm, fakat sonrasında alıştığımdan vazgeçmek zor geldi benim için. Ondan kaynaklı geçemedim. Ama eğer kişisel blog değil de, kazanç elde etmek istiyorsanız, drupal gerçekten çok çok avantajlı.

wordpress alternatifi tumblr
wordpress alternatifi tumblr

Kaydolmak için elinizde hosting ve domain olması gerekiyor. Drupal.org’da gerekli yazılımları indirme olanağınız mevcut.

Kişisel blog yazarlarına en iyi 5 wordpress alternatifi cms paylaşmak istedim. Umarım beğenmişsinizdir. WordPress alternatifi olanlarından hangisini kullanırsanız kullanın, ilgilenmediğiniz sürece fayda etmez. Hoşça kalın!

Bir önceki yazımız olan Birini ikna etmek için izlemeniz gereken 5 yol (Satış-Pazarlama) başlıklı makalemizde birini ikna etmek, birini ikna etmek için yapılması gerekenler ve birini nasıl ikna ederim hakkında bilgiler verilmektedir.
Add Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: