Bir dizi olarak Hannibal

Hannibal dizisi, yorumları

İyi günler. Bu yazıda Hannibal adlı bir diziden bahsedeceğim.Hannibal dizisi Bryan Fuller tarafından geliştirilen bir gerilim dizisidir. Bu Hannibal adlı dizimizi özetleyecek olursak dizi bir seri katilin yaşam öyküsünü anlatmakta. Hannibal(Mads Mikkelsen), bir psikatrdır. Yalnız aslında çok da zeki bir seri katildir aynı zamanda. Dizide kimse onun bir katil olduğunu tahmin etmeyi bırakın aklından bile geçiremez. Tabi filmin ikinci ana karakteri olan Will (Hugh Dancy) dışında. Will zamanında FBI ajanlığına başvuran ama dengesiz olduğu neticesiyle geri çevirilen bir üniversite hocasıdır. Kendisini katiller gibi düşünerek onların cinayetleri nasıl işlediğini çözebilen çok iyi bir profilcidir. Hannibal ve Will bir çok cinayeti çözüme kavuşturmaktadırlar. Hannibal, Will’in aklını fark ettirmeden yönlendirmektedir aynı zamanda. Hannibal’e yine değinecek olursak, öldürdüğü adamların organlarını yemek niyetine pişirip, onları misafirlerine, arkadaşlarına ve çevresine yedirmektedir. Dizi en başta değişik ve garip gelse de sonradan seveceğinize ve bağlanacağınıza eminim. Keyifli seyirler.

7 Yorum

  1. Bunun haricinde sherlock holmes dizisini şiddetle tavsiye ederim. Seviyorum bu tür dizileri, görüş ve fikirlerinizi beyan ettiğiniz için teşekkür ederim.

  2. aslında yabancı bir diziye başlamak istiyorum. sonradan seri halde izlemek daha iyi oluyor. 1 hafta bekleyecek kadar sabrım yok sanıyorum

  3. Bu dizinin animeside vardı sanırım,death note biraz ondan alıntı yapılmış gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir