Digiturk üyeliği nasıl iptal edilir ?

digiturk-uyeligi-nasil-iptal-edilir

Digiturk üyeliği nasıl iptal edilir ?

Birçok abone daha doğrusu onların deyimiyle üye; iptal işlemleri sağlarken güçlük yaşamaktadır. Elimizden geldiğince digiturk üyeliği nasıl iptal edilir sorusuna yanıt vermeye çalışacağız. Her zaman olduğu gibi yine soru cevap şeklinde ilerleyeceğiz. Umarım faydalı olurum. Bu arada, iptal işleminin yapılıp yapılmaması tamamen digiturk a.ş. sorumluluğunda olup, paylaşılan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı paylaşılmaktadır. Bilgiler orijinal web sitesinden alıntı şeklindedir. Haydi başlayalım.

 

1- Müşteri hizmetlerini arayıp, bilgileri teyit edin

Bunu söyleme sebebim, olur da Digiturk firmasına ait bir taahhütünüz vardır, ya da bir cihaz almışsınızdır, onun taksitlendirmesi devam ettiğinden sürpriz bir fatura yansımamacı amacıyladır. Zaten müşteri hizmetleri de bir ön kayıt gibi bir şey oluşturuyorlar. Siz faks gönderdiğinizde ya da bayiye gittiğinizde eşleşiyor.

digiturk-uyeligi-nasil-iptal-edilir
digiturk-uyeligi-nasil-iptal-edilir
2- Hangi kanallar aracılığıyla iptal edebilirim ?

İptal konusunda düşülen yanılgılardan biri sadece faks yoluyla olduğudur.

Digiturk uyeliğinizin iptali için üç tane yöntem var. Faks, mektup ve bayi kanalı. Faks numarası;  (0212) 473 99 99 şeklindedir. İptal formunu aşağıdaki bağlantıdan edinebilirsiniz. Bana kalırsa en sağlamı bayi kanalı.

http://destek.digiturk.com.tr/soru/uyelik_islemleri/uyelik_islemleri/digiturk-uyeligi-nasil-iptal-edilir

3- İptal işlemi için gerekli belgeler neler ?

İptal işlemi sağlanılabilmesi için Nüfus cüzdanınızın arkalı önlü fotokopisiİptal başvuru formu  İmzanız  Size ulaşılabilecek bir cep telefonu numarası Neden iptal etmek istediğiniz,  İptalini istediğiniz üyeliğinizin numarası ya da dijital kart numarası lazım. Abonelik numaranız, faturayı ödediğiniz numaradır. Zaten formun üzerinde bu bilgileri doldurma kısmı mevcut. Nüfus cüzdanı ve form kısacası.

Bazı müşteriler, birden fazla abonelik kullanıyor. Eğer öyle bir durum varsa, kart numarası belirtmeniz lazım. Aksi takdirde üyelikteki tüm kartlar iptal olur ve yayın alamazsınız. 

4- İptal evrakları ulaştıktan sonra kaç gün içerisinde iptal sağlanılır ?

7 günlük fesih süreci var. Bu fesih süreci başladığında eğer fatura kesim tarihine kadar demişseniz yayın alırsınız. Fakat diğer durumda yayın alamazsınız.

5- İptal sağlandıktan sonra iade etmem gerekenler neler ?

Eğer kutu sahipliği size aitse, bu durumda uydu alıcısını iade etmenize gerek yok. Uydu alıcısı zaten size ait. Uydu alıcısı size ait değilse, bu durumda hdmi kablosu, dijital kart, varsa elektrik kablosu, cihaz adaptörü, kumanda iade etmeniz lazım. Yani kısacası digitürk size ne verdiyse, hepsini iade istiyor.

5- Cihazları kayıp ettim, akibetim ne olur ?

Cihazları veya kartı filan iade etmezseniz size fatura ederler. Her bir cihaz size kiralık veriliyor. Cihazın sahipliğiyle ilgili açıklamalar, her sözleşmede mevcut. İsteyen açar okur.

Digiturk üyeliği nasıl iptal edilir konusunda elimden geldiği kadar bilgi vermeye çalıştım. Siz ne olur, ne olmaz müşteri hizmetlerini arayıp teyit edin. Bazen web sitelerinde paylaştıkları ile, gerçekten olan farklılık gösterebiliyor:

 

Bir önceki yazımız olan Kitap Okumaya Nasıl Başlayabiliriz ? başlıklı makalemizde kitap okuma alışkanlığı kazama, kitap okumak için ne yapmam gerekiyor ve kitap okumaya nasıl başlayabiliriz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir