Ana sayfa Mobil Android Android Kilit Kodu Kırma

Android Kilit Kodu Kırma

33
Android Kilit Kodu Kırma
Android Kilit Kodu Kırma

Android Kilit Kodu Kırma

Merhaba arkadaşlar, bugünkü konumuz son zamanlarda çokça sorulan android kilit kodu kırma. Bir kaç tane arkadaşımın bana sorması üzerine bu konuya değinme ihtiyacı duydum. Çok kısa süre önce, android rom yükleme kavramına değineceğimizi de dile getirmiştik. Aslında bu ona bir nevi giriş şeklindedir. Dilerseniz hemen hep yaptığımız gibi adımlarla ilerleyelim.

Not: Burda yapılan her şeyden siz sorumlusunuz. Yazılarımda anlatılan her şey denenmiştir, akabinde siz değerli kullanıcılara aktarılmıştır.

1.Adım RECOVERY MODE’a Girme.

Arkadaşlar, recovery mode telefonunuza rom yükleme, telefonu fabrika ayarlarınıza döndürme, sistem dosyalarını silme-yükleme gibi geniş kapsamlı işlemleri yapmanıza yarar. Bu moda girebilmek için telefonlar farklılık göstermektedir. Ama genel olarak, telefonunuzun ses yükseltme + orta tuş + açma kapama tuşlarına beraber basın. Telefonunuz açıldığı sırada hemen üst köşede zaten, recovery mode diye mavi bir yazı çıkacaktır aşağıdaki gibi.

Android Kilit Kodu Kırma
Android Kilit Kodu Kırma

2.Adım Wipe Data/Factory Reset

Factory reset, bu tanıdık geldi değil mi? Bu adımda resetleme yani yeniden yükleme-geri yükleme işlemleri yapılmaktadır. Burada telefonunuzun fabrika ayarlarına dönmesini sağlıyorsunuz. Böylelikle telefonunuz fabrika ayarlarına döndürülmüş oluyor. Bu işlemde o kısma gelebilmek için ses tuşlarıyla wipe data/ factory reset kısmına geliyorsunuz.

3.Adım Android Kilit Kodu Kırma son safha: Artık şifrelerden korkunuz olmasın.

Her safhada belirttiğimiz wipe data kısmına gelelim.

Android Kilit Kodu Kırma
Android Kilit Kodu Kırma

Geldik mi? Bu kısma ses tuşları ile geliyoruz. Seçebilmek için, ya orta tuş ya da yan taraftaki açma kapama tuşu ile seçiyoruz.

Resimde görüldüğü gibi, delete all user data seçiyoruz.Biraz bekledikten sonra işlemimiz gerçekleşti. Kısa süre sonra telefonunuz açılacaktır.

Bu işlemler neticesinde:

Telefon hafızasına dair her şey silinecektir. Ona göre önleminizi alın.

Telefon rehberinizdeki kişiler de haliyle silinecektir.

Telefon fabrika çıkış ayarlarına dönecektir.

Gmail hesaplarınız ve uygulamalarınıza ait veriler silinecektir. Güncellemeler kaldırılacaktır.

Bu tür problemlerin önüne geçmek için;

Gmail kullanıcı adınızın ve şifrenizi unutmamaya çalışın.

Kullanılabilir, erişebileceğiniz bir gmail adresi oluşturun. Akılda kalıcı şifreler oluşturun.

Telefonunuzun verilerini dilerseniz Google aracılığıyla yedekleyip uygulamalarınıza erişebilirsiniz.

Benden bu kadar. Bu yazımızda Android Kilit Kodu Kırma konusuna değindik. Takıldığınız konuda sorunuz varsa sorabilirsiniz. Bu örnekler, samsung cihazlar için test edilmiştir. Eklemek ve ya çıkarmamızı istediğiniz bir detay varsa bizimle aşağıdaki yorum formunda paylaşabilirsiniz. Hoşçakalın. Sezai.

Bir önceki yazımız olan Asus Memopad 7 ME176C İnceleme başlıklı makalemizde asus me176c özellikler, asus memopad 7 me176c ve asus memopad 7 me176c özellikler hakkında bilgiler verilmektedir.

33 YORUMLAR

  1. Dün telefonumun şifresini unutmuştum keşke bu faydalı bloga daha önce girseydim de kilit kırdırmak için verdiğim 15tl cebimde kalsaydı 🙂

  2. biraz zor gibi ama bazen çok gerekli oluyor. paylaşımınız gerçekten de çoğu kişi için bir kurtuluş kaynağı

  3. Aslında çok zor değil, sadece adımları uygulayın. Gerisi geliyor zaten. Eğer bu tarz bir problemle karşılaşırsanız ve yapamadığınız bir işlem olursa bu durumda lütfen bizlere sormaya çekinmeyin.

  4. İşin açığı Android telefonda kilit kodu koymayı gereksiz buluyorum. Elbette gizliliğe önem veren kişiler vardır onlara saygı duyarım, ayrıca anlatım da bir başka güzel olmuş bu tür durumla karşılaşan yakınlarıma sizin adresinizi vereceğim.

  5. Detaylı bir anlatım olmuş. Teşekkürler. Siteyi favorilerime ekledim. Bir cok kisinin isine yarayacaktır.

  6. Etkili bir yöntem ama keşke ekran geldiğinde yani kilit ekranı orada iken bir şey yapabilsek :). Ama bu yöntemin işe yaraması da ayrı bir güzel tabii :).

  7. Kimisi kaldırmak ister ama ben bu olmadan kullanamıyorum.Cebimde açılmasını engellemesi benim için yeterlidir 🙂

  8. valla benim bir ara başıma geldi,gmail kaydım olmasına rağmen sifre unuttum seçeneği bir türlü çıkmamıştı ve mecburen sıfırlamak zorundakalmıştım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here