Ana sayfa Yazılar Adobe CS2 Serisi Ücretsiz Oldu!

Adobe CS2 Serisi Ücretsiz Oldu!

15

Uzun bi aradan sonra sizlere güzel bir haber vermek istedim. En azından benim için öyle 🙂 Neden derseniz artık lisanssız program kullanmıyorum. Haliyle o kadar yapımcının hakkına da girmiyorum. Bu lisanssız program kullanma merakı ilk olarak Windows 8.1 Pro Industy ile başladı. Neyse lafı fazla uzatmadan direk konuya giriyorum. Adobe firmasını biliyorsunuzdur çoğunuz. Eski versiyon olmasına rağmen sistem özellikleri karşılamayan arkadaşlarımız olabilir. Onlar için fazla sistem yormayan (CS6 serisine göre) birden fazla program ücretsiz oldu. Bu programlar içerisinde herkesin bildiği Adobe Photoshop‘ta var. CS2 serisinde ki ücretsiz olan uygulamalar şu şekilde;

 • Creative Suite 2
 • Acrobat 3D 1.0 for Windows
 • Acrobat Standard 7.0
 • Acrobat Pro 7.0
 • After Effects
 • Audition 3.0
 • GoLive CS2
 • Illustrator CS2
 • InCopy CS2
 • InDesign CS2
 • Photoshop CS2
 • Adobe Premiere Pro 2.0

Bu uygulamaları edinmeniz için Adobe firması kendi sitesine üyelik isteyecek. Tıpkı önceki yazımda ki ücretsiz windows gibi. Neden yahu zaten ücretsiz vermiyorlar mı ? diye içinizden geçiyorsa ben cevaplayım “prosedür böyle”  🙂 Sonuçta ücretsiz birşeyler veriyorlar ve ne kadar çok kişiye ulaştıklarını görmek ve öğrenmek istiyorlar diye düşünüyorum. Yukardaki uygulamaların mac versiyonları da mevcut. Lafı fazla dolandırmadan üyelik için bu adrese girmeniz gerekmekte. Orada her üyelikte olduğu gibi ad, soyad, eposta ve adres isteyecektir sizden. O bilgileri doldurduktan sonra mailinize girerek hesabınızı aktif ediyorsunuz ve sizleri bu uygulamaları kullanabilmeniz için her bir ürüne özgü Lisans anahtarı yani serial veren bir site karşılıyor. Aynı zamanda Adobe sunucusundan bu programların kurulum dosyalarının adresleri veriliyor. Oradan istediğiniz uygulamayı indirerek lisans bölümünden size verilen Lisans anahtarı ile aktif edip sınırsız ve sorunsuz kullanabilmektesiniz. Bu tarz uygulamaları kullanıyorsanız daha ne duruyorsunuz hemen indirin. Bu bilgileri arkadaşlarınızla herhangi sosyal mecrada paylaşabilirsiniz. Unutmayın bilgi paylaştıkça çoğalır. Mutlu günler.

Bir önceki yazımız olan Üniversite tercih ederken başlıklı makalemizde hangi üniversite, tercih rehberi ve üniversite öğrencilerine tavsiyeler hakkında bilgiler verilmektedir.

15 YORUMLAR

 1. Biz de kendi alanımız olduğu için memnun kaldık bu karardan. Her ne kadar CS6 kullanıyor olsak da Adobe bilinirliğini artırmak ve daha çok kullanıcıya kültürünü aşılamak için bu kararı vermiş olmalı. Bence artık Adobe Photoshop programına ciddi bir rakip çıkma zamanı geldi…

  • Merhaba, yeni yeni Cs serileri çıktıkça, Düşük Cs sürümleri ücretsiz olacak düşüncesindeyim. Adobe Photoshop’a gerçekten bir rakip çıkması gerek. Çünkü satın almak istediğinizde gerçekten çok yüksek ücret talep etmekteler.

 2. cs2 kullanan kişi var mı hala merak ediyorum. satışa sunulacak bir değeri kalmamış bir sürüm belki evde kendi çabalarıyla öğrenmek isteyenler yükleyebilir

 3. Bence cs2 değilde Cs 6 ücretsiz olmalı yıllar geçsede cs6 hala rakip gelmedi ve kendiside cs6 geçemedi bence.

  • Başlangıç olarak CS2 Serisi güzeldir. Umarım CS6 serisini aratmayacak seviyede yeni sürümler gelir ve webmaster, grafiker arkadaşların işi daha da kolaylaşır.

 4. adobe cs6 ve cs cc den sonra kullanılması pek mümkün görünmüyor zaten herkes indirip kırabiliyor.

 5. Adobe artık warez durumundan sıkıldı sanırım :). Bu yüzden böyle bir uygulama getirdi :). Zekice bir yaklaşım olduğunu düşünüyorum :).

 6. Adobe artık progran satma yerine yıllık kiralama yöntemiyle kendince çokta mantıklı bir satış yöntemi uyguluyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here