X
Google

WordPress Yorum Formu Link Kısmını Kaldırma

Wordpress yorum formu link kısmını kaldırma

Google

WordPress Yorum Formu Link Kısmını Kaldırma

Merhaba arkadaşlar. Bu yazıda genelde bir çok arkadaşın, eskiden benim de sırf backlink kasmak için yorum yapmasının önüne geçmesini engelleme amaçlı WordPress Yorum Formundaki Link kısmını kaldırmayı anlatacağım. Bunun faydaları nelerdir diyecekseniz, sitenizde daha az link çıkışı olur. Sitenizde sırf backlink kasmak için yorum yapan (istisnai durumlar hariç) şahıslar yerine gerçekten bir konu hakkındaki fikrini dile getiren çevre edinebilirsiniz. Bunu biraz araştırmam sonunda çok fazla zor bir olay olmadığını, küçük basit bir function.php eklemesi ile yapılabileceğini öğrendim. Bu durumdan şikayetçi bir sürü arkadaş olacaktır eminim. Eğer pagerankınız yüksekse sayfalarınıza yorum haddinden biraz daha fazla yapılacaktır. Bunda amaç site backlink sayısını arttırmaktır. Aşağıdaki kodu function.php kısmına ekliyoruz. Yalnız şöyle bir durum var. Öncelikle kesinlikle yedeğinizi almanızda fayda var. Kodu yanlış yapmanız durumunda temanızın görselliği bozulabilir, istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Ben bunun önüne geçebilmek için php kodunun bitim göstergesi olan ?> ‘dan önceki } işaretinden sonra ekledim. Herhangi bir problemle de karşılaşmadım.Evet; hazırsanız hemen buyrun.

function remove_comment_fields($fields) {
unset($fields[‘url’]);
return $fields;
}
add_filter(‘comment_form_default_fields’,’remove_comment_fields’);

Bir önceki yazımız olan Galatasaray Fenerbahçe Derbisi başlıklı makalemizde derbi, fenerbahçe ve futbol terörü hakkında bilgiler verilmektedir.

Google
Kategoriler: Wordpress Yazılar

Yorumları Göster (24)

  • Bu siteyi herkese önereceğim, önereceğim ki en kısa ve öz anlatım nasıl oluyor görsünler.

  • Arkadaşların söylediğine katılıyorum, adam akıllı anlatan bi sen varsın kardeşim...

  • Sonunda adam akıllı bir anlatım yapan yere denk geldim, herkes bir yerlerden almış...

  • Tam bir eziyetti eskiden... Biliyorsun spam linklerden kurtulmak için link silmem lazımdı, işime yaradı ama teşekkürler.

  • Bu güzel bilgi için teşekkürler en azından sacma sapan bilgi veren diğer siteler gibi sadece post kasmak için yazılmış değil.

  • Çok yararlı bir konuya değinmişiniz ne zamandır böyle bir çözüm arıyordum teşekkürler.

  • Merhaba sevgili hocam sizin yazılarınızı okudum ve çok yararlı bilgi sizi çok yakından herzaman takip ediyorum Teşekkürler...

Bu web sitesi çerezleri kullanıyor.