X

Whatsapp Web Özelliği

whatsapp-web-ozelligi

Bir çok kişinin heyecanla beklediği Whatsapp Web Özelliği artık resmi web siteden kullanılabilir hale geldi. http://web.whatsapp.com adresine girip ardından aşağıdaki gibi barkodu tarattıktan sonra whatsappi bilgisayar üzerinden kullanabiliyorsunuz.

Whatsapp Web Özelliği

İşlem tam olarak şöyle işliyor. Android cihazınızın, ayarlarını açıp aşağıdaki gibi, Whatsapp Web sekmesine tıklayın. Sonuç aşağıdaki gibidir. Aşağıda cep telefonumun anlık görüntüsü yer almaktadır. Eğer olmazsa, uygulamayı kaldırıp tekrardan indirmeniz gerekmekte. Ben öyle yaptım düzeldi.

Whatsapp Web Özelliği

Bu güncellemeyi yapabilmeniz için öncelikle whatsapp’ın son sürümüne sahip olmanız gerekmekte ve Android, Windows Phone veya Blackberry kullanıcısı olmanız lazım. WhatsApp kurucusu Jan Koum’un dediğine göre Apple’ın platform kısıtlamalarından dolayı, şimdilik iOs cihazlarda kullanılamıyor. Ama eminim ki çok yakın bir zamanda Apple kullanıcıları için de ayrıca çıkacaktır. Bir de androidin arkasında bulunan Google Chrome Tarayıcıyı kullanmanız lazım. Bütün bu işlemler tamamlandıktan sonra, verdiğimiz web siteden, Qr kodu ile okuttuğunuz zaman, aşağıdaki gibi bi görüntü çıkacaktır piyasaya.

Whatsapp Web Kullanımı

Ayrıca mavi tık özelliği ve diğer tüm işlemleri de yapabilmeniz mümkündür 🙂

Bu özellik sayesinde artık telefona bağlı kalmadan whatsapp kullanabilmenin özgürlüğünü yaşayacaksınız.

Aşağıda konuşma pencerelerinin görünüş şekli var.

Whatsapp Web Özelliği

Bu özelliğin gösterileceği zaten aşikardı. Bir web sitesinde kaynak kodlarının görüntülenip ardından whatsapp web özelliği geliyor diye bir duyum almıştım. Ama yalan haber diye nitelendirdiğimden pek kaale almadım. Ama doğru olmasına çok sevindim. Bunun sebebi sürekli telefona bağlı oluşumla ilgili bir durum.

Bu gündeme resmen bomba gibi düştü. Çünkü bu özellik gerçekten harika. Artık cep telefonunuzun şarjını düşünmeden bilgisayarınızda dilediğiniz gibi takılabilirsiniz 🙂

İlerleyen zamanlarda yazıyı güncelleyeceğim, ama öncelikle bu mutlu haberi sizinle paylaşmak istedim.

İkinci resmi webtekno’dan aldım. Bunu da ayrıca belirtelim.

Siz de bu özelliği kullandıysanız bize aşağıdaki yorum formundan öneri ve görüşlerinizi belirterek konunun ilerlemesine ve diğer kullanıcıların da faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Whatsapp Web Özelliği kullanabilmek için, sahte web siteler türeyecektir. https serfitikası olmayan web sitelere giriş yapıp kendi güvenliğinizi risk altına koymayın.

Bir önceki yazımız olan Şeref Meselesi'ni Gala Gecesinde izledim! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kategoriler: Android Yazılar

Yorumları Göster (86)

Bu web sitesi çerezleri kullanıyor.