X

Vpn Kullanarak Yasak Sitelere Girme

Merhaba arkadaşlar,

Vpn nedir ?

İlk olarak vpnin ne olduğundan kısaca bahsedelim. Vpn(Virtual Private Network) açılımından da anlayacağınız gibi özel bağlantı noktasıdır. Bu bağlantı noktasıyla birlikte ağ üzerinde birçok şey yapabiliyorsunuz. Tabi gerekli ayarlamalar yapıldığı zaman. Örneğin; A şirketi ağında ki yazıcıyı kullanabilmek gibi. Kısaca bu işe yarıyor VPN bağlantısı.

Gelelim bizi yakından ilgilendiren kısmına. Vpn kullanarak yasak sitelere girme işlemi nasıl oluyor birazdan o konuya değineceğim. Piyasada birçok ücretli vpn firması var. Bazılarında port bile açabiliyorsunuz. Kendi ip adresiniz değilde, bağlandığınız vpn sunucusunun ip adresi üzerinden internete girebilmek kulağa çok hoş geliyor değil mi ? 🙂

Ücretli vpn firmaları (TunnelBear, Hotspotshield, vs.) bilgisayara kurulan bir program vasıtasıyla sunucu ile kendi bilgisayarımız arasında ki bağlantıyı sağlıyor. Bu benim pek hoşuma gitmiyor. Program ve dns kullanarak engelleri aşmak gerçekten sıkıntılı bir iş. Örneğin; Google’ın 8.8.4.4 8.8.8.8 dnsi ile her siteye bağlanamıyoruz. Bağlansak dahi sitelerde ki videoları açamıyoruz. O yüzden hiç bu işlere girmeden size kısayoldan  ücretsiz vpn nasıl kullanılır onu göstereceğim. Buyrun başlayalım;

Not: Windows 8.1 üzerinde anlatım yapacağım. Diğer işletim sistemlerinde de hemen hemen aynı şekilde yapılabiliyor.

Kullanacağımız vpn firması; Vpnbook

Yukarı da verdiğim sayfayı açıyoruz.

Burada PPTP kısmına tıklıyoruz.

PPTP kısmına tıkladıktan sonra ise ekrana işimize yarakacak olan bilgiler çıkıyor.  Bunlar;

Vpn Sunucusu, Kullanıcı Adı ve Şifresi.

Daha sonra Masaüstünde ya da başlat üzerinde ki “Ağ” üzerine sağ tıklıyoruz ve “Özellikler” diyoruz;

Açılan ekranda “Yeni bağlantı veya ağ kurun” yazısına tıklıyoruz.

Buradan ise “Çalışma alanına bağlan” yazısına tıklıyoruz.

Devamında ise “Internet bağlantımı (VPN) kullan” yazısına tıklıyoruz.

Akabinde başta aldığımız sunucu adresini buraya yapıştırıyoruz. Ve “Oluştur” diyoruz.

Oluşturulduktan sonra sağ tarafta “Vpn bağlantısı” ağı görünecektir. Kullanıcı adı ve şifreyi de oradan yazarak ağa katılabilirsiniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Not: Belirli aralıklarla şifre değişiyor. Vpnbook sayfasına giderek yeni şifreyi alarak ağa giriş yapabilirsiniz.

Not 2: Bu vpn ağları üzerinden kredi kartı ya da özel şifrelerinizi girdiğiniz işlemlerden kaçınınız.

Not 3: Vpnbook adresinden aldığınız sunucu, kullanıcı adı ve şifreler ile akıllı telefonlarınızdan da giriş yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En İyi Blog Servisleri başlıklı makalemizde blog nedir nasıl, blog oluşturma siteleri ve blog servisleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Kategoriler: Yazılar

Yorumları Göster (42)

 • Vpn uygulamaları internet kullanıcılarının imdadına her zaman yetişiyor. Çok faydalı bir paylaşım.

  • Özellikle telefonlarda çok kullanıyorum vpn programlarını. Hotspot shield i öneririm. Yazı için de teşekkürler.

   • Hotspotshield'i de deneme fırsatım oldu ancak bu bahsettiğim vpn ağı ona göre daha hızlı gibi geldi bana. Biz teşekkür ederiz güzel yorumunuz için.

 • güzel bir paylasım olmus bız turk erkeklerı olarak bazı nedenlerden dolayı bu tarz uygulamaları arar olduk internet ortamında :D

 • bu tarz işlemleri yapan aslında bir cok uygulama mevcut ama yınede paylasım ıcın tesekkurler

 • istediği kadar zaman geçsin bu konu okunur ,hala bu zamanda bile yasaklar konuluyorsa bu konuda o kadar özgün kalmaya devam edecektir.sana mecburuz :))

 • Öncelikle Paylaşım İçin Teşekkür Ederim. Murat Bey Ben Bağlanamıyorum... daha doğrusu ( İnternet adresi : - ve - Hedef adı : ) < Kısımlarına ne yazacağımı bilmiyorum.. Yardımcı olursanızın çok sevinirim ))

  • Tolga bey, anladığım kadarıyla siz hangi vpn ağına katılacağınızı bulamamışsınız. Yazıda verdiğim "siteye" giriş yaparak PPTP sekmesini seçin. Orada server'lardan birisini kopyalayın ve internet adresine yapıştırın. Hedef adının herhangi bir önemi yok. Sonra ileri deyin. Ağ kurulduktan sonra kullanıcı adı ve şifre ile ağa giriş sağlayın. Sorununuz çözülmezse tekrar yazabilirsiniz.

 • Güzel olmuş, telefonumdan nickbet'e giriş yapamıyordum lakin bu yazınız sayesinde engelelri aştım.

 • Onedrive almak için arıyordum iyi oldu bu konuya rast gelmem. Teşekkürler bilgi için.

Bu web sitesi çerezleri kullanıyor.