X

Teknolojiye Hiç Bu Açıdan Bakmış Mıydınız ?

Teknolojiye hiç bu açıdan bakmış mıydınız?

Teknolojik gelişmeler hayattan birisi, ailemizden birisi gibi oldu. Bu gelişmeler çok güzel olmakla beraber hayatımızı da kolaylaştırmakta. Mesela artık kullanımı çok az olan bir şeyden bahsedeceğim. Çay bardağı süzgeci 🙂 Kıraathanelerde bile artık kullanımı bitmiş olan süzgeç hiç aklınıza geliyor mu ?

Bunların yerlerini şimdi;


Bunlar aldı. Aslında teknoloji iyidir fakat benim gönlümü hala fethetmedi. Bilmiyorum çok muhafazakar birisi de değilim ancak teknoloji çıktı her şeyin tadı bozuldu gibi geliyor bana. Köroğlu’nun bir sözü geldi aklıma. Tüfek çıktı mertlik bozuldu! … Eskiden yukarıda ki eski süzgeçler ile içtiğimizde çayın sanki daha iyiydi aroması. Daha güzel gelirdi çayın tadı. Bu gibi bir sürü unuttuğumuz şeyler var hayatımızda. Bu kadar vurdum duymaz olmayalım. Tarihimizi eskilerimizi unutmayalım. Yozlaşmayalım. Bizleri biz yapan değerleri unuttukça batıya yöneldikçe sanmayın ki daha iyi olacağız. Çay dedim de aklıma dostluk geldi. Dost olalım. Birbirimizin arkasından iş çevirmeyelim, iyi olalım. Belki siz bir şeyleri başlatırsanız devamı da gelecektir. Unutmayalım. Bırakın nescafeyi,cappuccinoyu,expressoyu,latteyi. Çay için. Çay dostluktur, sıcaklıktır, merhamettir, misafirliktir. Çay koydum gel diyelim dostlarımıza. Birde bu çay bardağının ayrılmaz bir dostu var. Çay tabakları. Bu çay bardaklarına eşlik eden çay tabakları bile eskiden çok ayrıydı.

Bunların da yerlerini;

Bunlar aldı.Lütfen biraz sağduyulu olalım. Kültürümüzü unutmayalım… Sizlere çay tadında bir gün dilerim.

Bir önceki yazımız olan Sosyalleşme ürünü bloglar başlıklı makalemizde açılır, blog nasıl ve blog nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kategoriler: Yazılar

Yorumları Göster (1)

  • :D valla içten ve samimi yazıyor oluşunuz beni bu siteye daha da bağlıyor. paylaşımı beğendim :)

Bu web sitesi çerezleri kullanıyor.