X

Netflix vs Digitürk Karşılaştırması

Netflix vs Digitürk karşılaştırması

Netflix vs Digitürk karşılaştırması yapma sebebim, her ikisini karşılama isteğimden kaynaklı. Her ikisi de belli yönden artıları bulunan, fakat kendi gözümden artı ve eksilerini ele almak istediğim uygulamalar. Böylelikle hangisi daha iyi kendiniz karşılaştırmasını yapabileceksiniz. Her ikisini de karşılaştırırken, elimden geldiğince objektif olmaya çalıştım. Haydi başlayalım…

Netflix vs Digiturk karşılaştırması yaparken…

Sıkı rakipler gerçekten. Her ikisi de birbirlerine dizi ve film konusunda alt üst etmeye çalışan rakipler. Bilmeyenler için söyliyim, Netflix Dünya’nın en büyük dizi uygulamalarından birisi. Eski adıyla digiturk, yeni adıyla bein connect ise hem tv yayıncılığı yapan, hem de cep telefonu, tablet ve bilgisayar üzerinden yayın yapan bir medya kuruluşu. Aşağıda bein connect uygulaması nasıl kullanılır adlı bir yazım da bulunuyor. İncelemenizde yarar var.

Netflix artı ve eksi yönleri

Netlix’in artı yönleri arasında çevrimdışı indirme olanakları bulunmakta. Ayrıca bir dizi veya film arattırdığınızda o film veya diziye benzeyen dizi ve filmleri sizlere gösteriyor. Bu da daha fazla dizi ve film görmenize olanak sağlıyor. Dizi önerileri özellikle çok stabil çalışıyor. Dizi/Film izlerken, kaldığınız yerden izleyebiliyorsunuz. Akıllı televizyonlarda uygulamasının olması ise bir diğer harika özellik arasında.

Eksi yönleri arasında, cep telefonunuzdan kablosuz olarak ekranı yansıtırken, sadece alt yazıyı görüntüleyebiliyorsunuz. Yani cep telefonunuzdan televizyona görüntü aktaramıyorsunuz anlayacağınız. Bir diğer eksi yön ise, üyelik seçenekleri ve hd için ek ücret talep edilmesi. Üyelik seçenekleri arasında hd için ek ücret talep etmesi dikkatimi çekti. Ayrıca alt yazılı izlerken, ilk bölümlerde bazen alt yazıların kayıyor olması gerçekten benim ön yargılı yaklaşmama sebep oldu.

Digitürk – Bein connect artı ve eksi yönleri

Digitürk yani bir diğer aıdyla bein connect’in ilk artı yönünden bahsedecek olursak, içeriklerin bayağı zengin oluşu. Özellikle Türkiye için konuşacak olursak Türk dizileri anlamında gerçekten çok çok ilerde. Netflix biraz daha yabancı dizi ve içeriklere odaklanmışken, digitürk yani bein connect genelde Türk içeriklerine daha fazla yer vermiş durumda. Uygu alıcınızdan da seyredebiliyor olmanız, bein connect uygulamasını bir adım daha ileriye taşıyor. Bu da tv platformu olmasının bir diğer avantajı.

Bein connect uygulaması nasıl kullanılır

Artı yönlerinden birisi daha ise, cep telefonu, tablet, bilgisayar ve tv’den aynı anda izlenebiliyor olması. Bunun için de ek bir ücret ödemenize gerek bulunmamakta. Netflix bu artı ekran hizmetini ücretli veriyor.

Eksi yönleri arasında, çevrimdışı kaydetme olanağının olmaması bulunmakta. Ayrıca ücretler de birazcık yüksek netflixe göre. Netflixte çok fazla dizi bulunmakta. Bein connectte ise dizi içeriği daha az. Ayrıca akıllı televizyon uygulamasının olmaması da ayrı bir dez avantaj.

Tasarım yönünden netflix açık ara bein connect’in önünde. Ama Türkiye bazlı bakacak olursak, bein connect yani digitürk; netflix vs digitürk karşılaştırmasında netflix’i döver.

Hangisi kimler için uygun?

  • Eğer yabancı dizi tutkunuysanız ve Türk içerikleriyle pek fazla işiniz yoksa bu udurmda netflix kullanmalısınız.
  • Eğer Türkiye içerikleriyle de ilgileniyor ve çok fazla yabancı dizi tutkunu değilseniz daha doğrusu çok fazla güncelleme beklemiyorsanız bein connect izleyebilirsiniz.
  • Eğer akıllı bir telefonunuzu çok aktif olarak kullanıyorsanız, netflixin çevrimdışı özelliğinden yararlanarak içerikleri seyredebilirsiniz. Ama eğer sınırsız internet kullanma olanağınız varsa bein connect iyi bir alternatif.
  • Eğer Türkçe dublaj, alt yazılı gibi opsiyonların çok kaliteli olmasını istiyorsanız bein connect kullanmalısınız. 5 Aydır kullanıyorum herhangi bir problem yaşamadım.
  • Akıllı televizyon kullanıcısıysanız ve bu içerikleri akıllı tv’de uygulama üzerinden kullanmak istiyorsanız, netflix kullanmalısınız.

Netflix vs digitürk karşılaştırmasını elimden geldiğince yapmaya çalıştım. Netflix vs Digitürk kapışmasında sizce kim galip geldi, ne düşünüyorsunuz?

Bir önceki yazımız olan Xiaomi Mi 5 incelemesi başlıklı makalemizde xiaomi iyi mi, xiaomi kamerası nasıl ve xiaomi mi 5 hakkında bilgiler verilmektedir.

Kategoriler: Mobil

Bu web sitesi çerezleri kullanıyor.