Kişisel Blog ile internetten Para Kazanma Yolları

Kişisel Blog ile internetten para kazanma yolları adlı yazımıza hoş geldiniz.

Kişisel blog ile internetten para kazanma yolları denince aklınıza ilk şu gelebilir, bi web site açın, sonrasında da gelsin paracıklar. Öyle olmuyor işte. Eğer internetten para kazanma yollarını öğrenmek istiyorsanız, mini rehber niteliğinde olan yazımıza göz atmanızda yarar var. Daha sonra bi ihtimal bunun üzerine bir şeyler yazmaya devam edeceğim. Her zaman olduğu gibi adım adım ilerleyeceğiz.

Kişisel blog ile internetten para kazanma birinci adım: Hosting ve domain

Maddeye henüz giriş yapmamışken, aşağıdaki yazıyı okumanızı şiddetle öneririm.

Kişisel Blog Sahibi Olmanız İçin 8 Neden

Öncelikle elinizde hosting ve domain olması gerekiyor. Hosting ve domain edinebilmek için, https://www.sezaiacima.com/hizmet-talep-et sayfamızı kullanabilirsiniz. Uygun fiyata hosting ve domain edindikten sonrasında, web sitemiz kullanıma hazır olacaktır.

Konuyu siz belirleyin, illa şu konu bu konu olacak diye bir kaide yok. Bu tamamen sizin hangi konuda iyi yazdığınızla ilgili olan bir durum.

İkinci adım: Bol bol içerik yazın

Konu fark etmiyor demiştim ya hani, konu devamlılığı önemli. Her gün bir yazı yazsanız, yılda 365 yazı yapar. Şu an için benim hedefim bu yönde. Yazdıktan sonra ve belli bir hite ulaştıktan sonra, üçüncü adıma geçebiliriz.

Kişisel blog ile internetten para kazanma yolları

Üçüncü adım: Reklam kısmı

Kişisel blog ile internetten para kazanma yolları arasında belki de en önemli adımlardan birisidir bu. Sebebiyse şu, eğer web siteniz hit yönünden çok yüksekse bu durumda tanıtım yazısı almanız sizler için daha iyi olacaktır. Ama hit odaklı değil de, içerik odaklı ise = örneğin ilgi çekmeyen ama özgün konular= ise bu durumda adsense gibi reklam ortaklarıyla çalışmanız daha sağlıklı olacaktır.

Reklam demişken viral içerik hakkında bir fikriniz var mı? Viral içerik yazarak, reklam gibi görünmeyen içeriklerle kullanıcılarını sıkmadan reklam yapma fırsatını elde edebilirsin…

Viral içerik : Yeni reklam trendi

Dördüncü adım: SEO kısmı

SEO kelime anlamı itibariyle, arama motoru optimizasyonu anlamına geliyor. SEO uyumlu içerikler, arama motorlarıyla uyumludur. SEO uyumlu içerik yazmak için aşağıdaki mini rehbere göz atabilirsiniz. Bi müjde yazı iki gün içinde güncelleniyor…

Seo Uyumlu Makale

Son adım: Sende işe yarıyor mu sorusu?

3 yıldan fazladır kişisel blog sahibiyim. Fakat işin para kısmına yaklaşık olarak 7-8 aydır girişmişi durumdayım. Keyif alırken, keyif vermek gibisi yok. Kazanç elde ediliyor. En azından internet aleminde isminiz oluyor. Kısa bir süre sonrasında bu yazının devamını getireceğimden emin olabilirsiniz.

Kişisel blog ile internetten para kazanma yolları adlı yazımızda mini bir rehber hazırladık. Bu yazı ile internetten para kazanma yolları kategorisine de giriş yaptık, yorumlarınızı esirgemezseniz konu devamlılığı sağlanacak. Hoşça kalın.

Bir önceki yazımız olan Birini ikna etmek için izlemeniz gereken 5 yol (Satış-Pazarlama) başlıklı makalemizde birini ikna etmek, birini ikna etmek için yapılması gerekenler ve birini nasıl ikna ederim hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumları Göster (2)

İlgili Yazılar
Leave a Comment

Bu web sitesi çerezleri kullanıyor.