X

Dizi seviyorsanız izlenmesi gereken 6 dizi

Dizi seviyorsanız, izlenmesi gereken 6 dizi

Dizi severseniz, izlenmesi gereken 6 dizi başlığı altında sizler için derledim. 1 yıl 12 ay, her 2 ay için bir dizi olacak şekilde ayarlamasını gerçekleştirdim. Dizileri kısaca derledim. Beğeneceğinizi ümit ediyorum. Dizilerden bitmiş olanı da var, devam edeni de. Ben genel olarak bilim kurgu ve aksiyon sevdiğim için, bilim kurgu ve aksiyon üzerine durdum. Umarım beğenirsiniz. Haydi başlayalım..

izlenmesi gereken 6 dizi

#1 Breaking Bad

Çok iyi bir kimya öğretmeni olan Bay Walter, kanser hastalığına yakalanır. Yakalandıktan sonrasında, ailesine bırakacağı herhangi bir şey olmadığını fark eder. Şimdye dek ne için yaşamıştır diye sorar kendisine. Sonrasında da arkadaşlarının hep yüksek mevkilerde olduğunu, fakat kendisinin bir öğretmende cuzi bir miktar karşılığında öğretmenlik yaptığını fark eder. Eski öğrencilerinden olan Jessy kendisine pek de doğru olmayan, ama parası güzel olan bir yola başlamasına ön ayak olur. Sonrasında da tahmin edeceğiniz üzere olaylar silsilesi başlar. Sonrası da malum. Dizi 10 sezon filandı sanırım en son. Sonrası oldu mu bilemiyorum.

#2 Mr. Robot

Bir bilişim güvenliği firmasında çalışan şizofreni hastası Elliot, çalıştığı firmanın ailesine zarar vermiş olan bir firmaya ait olduğunu fark eder. Onlar için çalışmak yerine, ana firmaya zarar vermeyi amaç edinir. Bunu yapmaya çalışırken, olay kendisinin lehine gelişir ve bilişim firmasında oluşan problemi kullanır ve firmanın ağına bir virüs yerleştirir. Kendisi, kardeşi ve birkaç arkadaşıyla beraber firmaya büyük çapta zarar verme çabaları sonuç verir ve firma zarara uğrar. Ama sonrasında ise olaylar olaylar…

#3 Narcos

Mafya dizisi sevenler için olan dizilerin zirvesini narcos olarak nitelendirebiliriz. Gerçek bir hayattan uyarlanan, narcos; uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın hayat hikayesini konu alır ilk iki sezonda. Bütün polis teşkilatı kendisinin peşindedir. Fakat Pablo, suç dünyasının lideri olan kişi, Kolombiya’nın başına bela olur. Bir sürü olay bu şekilde devam eder. Narcos, izlenmesi gereken 6 dizi arasından, bence en aksiyon dolu olanı. Breaking Bad’de de aksiyon var ama buradaki gerçekten farklı. İzlemenizi öneririm.

#4 The Walking Dead

The walking dead bi zombi dizisi. Kısacası bu şekilde. İzlerken, bu başrol, şuna kesin bişey olmaz diyebilirsiniz. Ama sonrasında yanılıyorsunuz. En az 5 kez bu durumu yaşadım. Sürprizler silsilesinin yer aldığı izlenmesi gereken 6 dizilerden biri de The Walking Dead. Konusu ise, bütün zombi dizilerinde olduğu gibi bütün Dünya’nın zombi virüsüne yakalanması neticesinde, gelişen olayları konu alır. Dizi sürprizlerle dolu gerçekten. Zombi dizisi sevmem ama The Walking dead izlenmesi gereken 6 dizi arasında.

#5 Shameless

Bir mahalle düşünün, içinde her telden adam var. Ama öte yandan bir aile düşünün, ailede her türlüsünden adam var. Alkolik bir baba mı dersin, nerde gece, orda gündüz diyen bir abla mı dersin, çok zeki üniversiteli havası olan bir abi mi dersin… Bu örnekleri arttırmak mümkün. Ama shameless hepsini içinde barındırıyor. Bunları türlü türlü olaylarla anlatıyor. Dizinin akışının  ne şekilde olacağını kestirmek de güç. O yüzden izlenmesi gereken 6 dizi arasına koydum.

#6 Dexter

Konusu itibariyle, birazcık Breaking Bad’i andırabilen türden bir dizi. Polislerle beraber çalışan bir hastanede, otopsi uzmanı olarak görev yapan Dexter, aslında bir seri katildir. Suçluları bulup, kendilerini kendi yöntemleriyle cezalandırmaktadır. Cinayetler bu şekilde süre gelirken, sonrasında Dexter’in başı bazen belaya girmekte, fakat şansı yâver gidip, bu olaylardan kurtulmaktadır. Eğer otopsi, tıp, anatomi gibi alanlara meraklı ve hevesliyseniz bu durumda izlemeniz gereken 6 dizi arasında kesinlikle Dexter de olmalı.

Bu yazıda izlenmesi gereken 6 dizi hakkında bir şeyler karalamaya çalıştım. Bu yazdıklarım benim bizzat izlediğim ve takip ettiğim diziler arasında. Sizce izlenmesi gereken 6 dizi adlı makaleme game of thrones dışında daha başka neler eklenebilir?

Bir önceki yazımız olan Everything (Her şey) Film yorumu başlıklı makalemizde everything (her şey) film yorumu, everything film yorumu ve everything filmi nasıl hakkında bilgiler verilmektedir.

Kategoriler: Diziler Filmler

Bu web sitesi çerezleri kullanıyor.