Ana sayfa Yazılar Çiftlik Bank Nasıl Oldu da Dolandırabildi?

Çiftlik Bank Nasıl Oldu da Dolandırabildi?

0
ciftlik bank nasıl oldu da dolandırabildi
ciftlik bank nasıl oldu da dolandırabildi

Çiftlik bank nasıl oldu da dolandırabildi birazcık farklı bir başlık olabilir ama en net haliyle bu şekilde sormak daha mantıklı. Günümüz Türkiye’sinde insanların aklında nasıl daha fazla para kazanabilirim değil, nasıl kısa yoldan daha fazla kazanabilirim algısı var. Bu sebepten kaynaklı da insanlar “nerde para, oraya akın” mantığında hareket ediyorlar. Vaat edilen, 10 birim yatır, 6 ay sonrasında 10 birim al ve sonrasında ise kâr elde et. Fakat bu işin riskli olabileceği veya paranın tamamını kaybetme olasılığını düşünmüyorlar. Çünkü kolay para var. Evet, şimdi gelelim çiftlik bank nasıl oldu da dolandırabildi bu kadar kolay bir şekilde ele almaya çalışalım.

Dilerseniz öncelikle çiftlik bank nedir ona bakalım.

Çiftlik bank tıpkı çiftlik mantığıyla çalışmakta. Satılan ürünleri alıp, sonrasında o ürünlerden elde edilen hasılatları satıp, gelir elde etme olanağı sağlanıyor sizlere. Bu ürünleri sattıktan sonrasında, yatırdığınız tutar, 6 ay sonrasında en az ana para kadar kazandırıyor. 7inci aydan itibaren kazanç elde edebiliyorsunuz. Sistemin en basit haliyle anlatımı bu şekilde. Peki çiftlik bank nasıl oldu da dolandırabildi?

Kolay para kazanma umudu

Amaç kolaydan para kazanma olduğundan dolayı ve kazanan birkaç adayın olmasından kaynaklı insanlar akın akın hesap açıp, para yatırmaya yöneldiler. Hatta bazıları bayilik bile açmış. Çevrenizde mutlaka bu tarz örnekler vardır. Bazı arkadaşlarımız buna teşvik bile etmeye çalışır. Aklıma nedendir bilmem mega holding olayı geldi. İnsanlara web site satarken, sanki hayatınız değişecekmiş gibi davranıyorlardı. Fakat görüşmeye gittiğim arkadaşların birçoğu ne yazık ki kolay para kazanma, kolay tatil gibi bir sürü hayalden kaynaklı vazgeçmiyorlardı.

Neden vazgeçsinler ki, sonuçta kariyer, oturduğun yerden para gibi durumlar var.

ciftlik bank nasıl oldu da dolandırabildi
ciftlik bank nasıl oldu da dolandırabildi

Çiftlik bank nasıl oldu da dolandırabildi sorusuna en net cevap: Tembellik

Gerek devletin, gerek özel sektörün, gerekse farklı bir sürü kuruluş hibe desteğini alıp, para kazanmanız mümkün. Özellikle tarım alanlarıyla ilgili bir çok teşvik veya iş yeri açacaklara kobi kredisi, kosgeb desteği gibi bir sürü olanak var. Fakat insanlar çalışmak yerine, oturdukları yerden para kazanma derdinde. Böylelikle, tembelliğine tembellik eklersin ve sonrasında salla başı-al maaşı kafasında devam edersin. Ama o işler, öyle olmuyor işte 🙂

En basit anlatım bu aslında. En son söylediğim cümle gerçekten çok büyük önem arz etmekte.

Yatırım yapanların sonu ne olur derseniz…

Bence yatırım yapanların birçoğu para filan kurtaramaz. İlk başta para kazananlar en az zararla kurtaranlardı. Sonrasında parasını 6 ay kadar içerde tutabilenler ise kılpayı kurtaranlar. Son olarak sisteme yeni giriş yapmış olanların ise bir bardak su içmesi benim önerim. Çünkü kurucu olan Mehmet Aydın adlı şahsın yurt dışına kaçtığı gibi söylentiler yer almakta. Fakat şahsen inanmıyorum.

 

Netice olarak?

Çiftlik bank nasıl oldu da dolandırabildi sorusunun asıl cevabı nedir bilinmez, ama insanların bu kadar fazla akın etmesi, Türkiye’de büyük bir kitlenin kolay yoldan para kazanma hedefi olduğunu gösteriyor. Bu da tembelleşen toplumun, daha da fazla tembelleşmeye yol açtığını göstermekte. Umarım her şeyin hayırlısı olur. Sizce çiftlik bank nasıl oldu da dolandırabildi?

Bir önceki yazımız olan En iyi ücretsiz WordPress Eklentileri 2018 başlıklı makalemizde android için en iyi selfie uygulaması, en iyi eklentiler ve en iyi wordpress eklentileri hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here