X

Avea Online Işlem menüsü ile Yapabilecekleriniz

Avea online işlem menüsü ile yapabilecekleriniz

Avea Online İşlem menüsü ile Yapabilecekleriniz

Avea online işlem menüsünü bir çok arkadaşımız kullanmaktadır. Ama bir de bu işlemlerle neler yapabileceğinizi bilmeniz amacıyla Murat arkadaşımızın yazdığı yazıyı kaldırmak yerine güncelledim. Bu yazıyı güncelleyerek hem yeni paket ve tarifeleri nasıl değiştireceğinizi öğrenecek hemde görsellerle sorularınıza daha çabuk yanıt almanızı sağlamak amacındayım.

Neyse dilerseniz şimdi başlayalım;

Öncelikle avea işlem menüsü şifremizi alabilmek için *952# tuşlayarak geçici olarak bir şifre alıyoruz. Ve  avea online işlem menüsü ile yapabilecekleriniz konusuna böylelikle ilk girişi yapıyoruz. İşlemler aşağıda yer almakta. Dilerseniz açıklamalarıyla beraber işlemleri öğrenme olanağınız mevcut. Ben önemli olan işlemleri açıklayacağım. Diğerlerinin açıklaması için yorum formunu kullanmanız gerekmekte. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki görüntü sizi karşılayacaktır.

avea online işlem menüsü ilk ekran

Tarife işlemleri: Geçerli olan paketinizi görebilir, bu paketleri değiştirebilir-iptal edebilirsiniz.

Kredi Kartı ile TL Yükleme

Kullanım Hareketleri: Bu kısma girdiğimiz zaman Yurtiçinde yapılan çağrılar, Yurtdışına yapılan çağrılar , Yurtdışında yapılan çağrılar, Gönderilen SMS’ler VAS servisleri,  Yurtdışında alınan çağrılar, Arama Yönlendirme Data kullanımları gibi işlem detaylarınızın son 3 aylık detaylı halini öğrenme olanağınız mevcut. Bu işlemler aşağıdaki gibi listelenmektedir.

avea online işlem menüsü harcama detayı
 • Tarife&Paketlerim menüsünden Mevcut Paketlerim, Tarife İşlemleri, Konuşma Paketleri, Yurtdışı Paketler, Avea Harbi Tarife, SMS Paketleri, MMS Paketi gibi işlemlere erişebilirsiniz.
 • Lira işlemlerim menüsünden TL kullanım bilgilerini, Harcama Detayını, Kalan bakiyenizi öğrenme olanağınız mevcut.
 • İnternet Servislerim menüsünden İnternet Paketleri,Telefon Ayarları,Güvenli İnternet Hizmeti hakkında bilgi alabilirsiniz.
 • Hat İşlemlerim menüsnden Yurtdışı Servisleri,Uzaktan Yönlendir,Kayıp Çalıntı Kapama,Çağrı Hizmetleri,ArayanıBil Servisi,Numara Değişikliği,Avea’nın Bilgilendirme Mesajları,Hat İptali gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Arayanı bil servisi telefonunuz kapalı veya şebeke olmadığı zamanlarda telefonunuza ulaşamayanların numarasının size iletilmesini sağlar.

Numara değişikliği: Telefon numaranızın bir kısmının değiştirilmesini sağlar. Yani yeni bir hat almanıza gerek kalmaz.

Avea online işlem menüsü ile yapabilecekleriniz bunlarla da sınırlı değil. Devam ediyoruz.

 • Servis İşlemlerim menüsünden Servislerim, 11855 Rehber Servisi, Hediye İnternet, Aveaiçi mi? Numaramı Duyur, Türk Telekom Grubu Bilgi Paylaşımı, Servis Sepeti gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Numaramı duyur servisi:  Diyelim ki aveaya geçiş yaptınız, numaranızın aveaya geçtiğini rehberinizdeki kişilere duyurarak onlara aveaya geçiş yaptığınızı duyurabilirsiniz. Ki benim en çok sevdiğim avea online işlem olur kendisi.

 • Kişisel Bilgilerim menüsünden Esnek IVR, Kişisel Bilgiler, Hat Bilgileri, Puk Bilgisi, MMS Mesajlarım, Dil Değişikliği, Yedek Rehber, Yapacaklarım, Güvenlik Seçenekleri, Abonelik Sözleşmeleri, Bize Ulaşın gibi seçeneklere ulaşmanız mümkün. Yedek rehber servisini öneririm. Telefonunuzun rehberinin kaybolmasına bire bir çözüm olur.
 • Bir de Tüketici şikayetleri menüsü vardır, onun ne olduğunu açıklamaya gerek duymuyorum bile 🙂

Benim en çok kullandığım menü, lira yükleme ve kullanım hareketleri

Amaaaaaa bir de web sms hizmeti mevcut. Bu hizmet sayesinde eğer mesaj hakkınız yoksa gönderdiğiniz ilk sms ücretli diğer 20 sms gönderebiliyorsunuz. Bu da 1 sms fiyatına 20 smse sahip olacağınız anlamına geliyor. Sms paketi olmayan kullanıcılar için harika bir sistem değil mi?

Uyarılar: Siteye giriş yaparken https sertifikasının olmasına dikkat etmeniz lazım. Yoksa avea online işlem menüsüne giriş yapayım derken cep telefonu bilgileriniz başkasının eline geçebilir.

Avea online işlem menüsü ile yapabilecekleriniz bunlardan ibaret. Daha başka öğrenmek istediğiniz bir şey olursa hemen yazının altında yorum formu veya iletişim formundan bana ulaşabilirsiniz.

Bunun dışında sizlere Avea kendi web sitesi için, Avea online işlem Google Android uygulaması için

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Tab (3) 7.0 ve Asus Memopad 7 karşılaştırma başlıklı makalemizde Asus Memopad 7 inceleme, Asus Memopad 7 karşılaştırma ve Asus Memopad 7 me176c galaxy tab 3 8.0 hakkında bilgiler verilmektedir.

Kategoriler: Mobil

Yorumları Göster (134)

 • *952# şifreyi kapatma imkanı yok mu. Telefonu eline geçiren arama dökümüne ulaşabiliyor. Sadece kendimiz belirleyemez miyiz bunu. Benim telefonumdan yapılan aramaları benim dışımda kimse ulaşamamalıdır. Telefona şifre koymak yanlış anlaşılabiliyor.

 • Merhabalar çok güzel anlatmissiniz oncelikle. Fakat ben harcama detayinda sadece yaptigim aramalari görebiliyorum bana gelen çağrıları yada mesajlari degil gelen çağrıları nasil görücem rica etsem yardimci olur musunuz

  • Merhaba, sadece yapılan arama ve gönderilen sms ile internet kullanım detaylarınızı görebilirsiniz. Gelen arama ve smsleri göremiyorsunuz.

 • Iyi gunler esimin telefonunda özel arama yapan kisilrin isim veya nosunu ogrenebilirmiyim

 • Bireysel numaramdan da önceki çağrılarımi göremiyorum online işlemlerde sadece kalan SMS dk lar kiminle ne zaman görüştüğümü nasıl bulacam yardımcı olurmusnz

  • Konu altında detaylı anlatım linki mevcut. İnceler misiniz lütfen?

 • Merhaba online islemlerde yaptigim cagrilari listeyebiliyordum artik yapamiyorum harcama detayiniz yoktur diyor halbuki var

   • olmuyor malesef turk telekom a sikayette bulumdum donus de yapmadilar..sadece sms ve internet geliyor cagri oldugu halde gelmiyor

 • *952# yazarak şifreyi aldım şimdi nasıl ve nereden giriş yapicam? Yardımcı olur musunuz lütfen. ..

  • avea online işlemler uygulaması veya avea'nın kendi web sitesi üzerinden...

 • merhaba ben faturasız hat kullanıyorum. fakat arama geçmişini göremiyorum sms ve internet görüyorum sadece. girdiğiniz tarihler arasında kullanım yoktur diyor çağrı için 1 günlük tarih seçsem bile. YARDIMCI OLUR MUSUNUZ LÜTFENNN?

 • Sezai bey merhabalar hat faturalı veya kontorlude olsa online işlemlerden sadece yaptığımiz aramlar görülüyor degil mi gelen aramalar ile ilgili bir calışma var mı yoksa bunu bir sekilde ogrene bilir miyiz

Bu web sitesi çerezleri kullanıyor.