Ana sayfa Genel Askerlik tecrübeleri

Askerlik tecrübeleri

0
yuruyen askerler

Merhaba arkadaşlar hepinize. Bugün yedek subay(er) olarak yerine getirdiğim askerliğimle alakalı tecrübelerimden bahsetmek istiyorum. Öncelikle bunları bir sürü kişiden duyduklarınız dışında şeylerden bahsetmeye çalışacağım.

Bildiğiniz üzere yaklaşık 1 yıldan fazladır içerik girmiyorum. Bu zaman zarfında iş hayatı ve diğer sebeplerden dolayı zaman ayıramadığımın farkındayım. Herkesten özür diliyorum.

Konuyu fazla dallandırıp budaklandırmadan askerlikle alakalı tecrübelerimi paylaşayım. Kısa dönem er ile uzun dönem er arasında komutanların bazılarının umursadıklarını saymazsak hiçbir fark yok. Amma velakin uzun dönemlerin çok olduğunu düşünürsek kısa dönem olarak askerlik yapmak gerçekten zor zanaat. Neden derseniz hemen sebebini açıklayayım.. Daha önce okul okumak yerine zamanını sağda solda şahinle yanlayayım, karı kıza laf atayım, iyi bir alışkanlıkmış gibi alkol yahut bilimum diğer kafa yapıcı maddeleri kullanayım zihniyetinde düşünen bir dünya insan var. Bazen diyorsunuz ki “ya abi benim suçum neydi de bu insanların yanına düştüm” cümlesini kuruyorsunuz.

Ara özür: Burada cahilliği kastetmiyorum kesinlikle. Uzun dönemlerle de bi alıp veremediğimde yok ha! Çok düzgün insanlar ile de karşılaşıyorsunuz. Bazen “ulan bu adam birde üniversite okusaydı çok daha iyi yerlere gelebilirdi…” dediğinizde oluyor. 

Askerde uzun dönemler kısa dönem askerlik yapanları sevmiyor, çekemiyor ve hatta ve hatta nefret bile ediyor. Benim kastettiğim kişiler bu kısa dönemleri sevmeyen arkadaşlar zaten. Konunun başından beri hemen hemen aynı şeyleri söylüyorum kusura bakmayın. Normal düşünce yapısındaki bir birey başkasının daha çok özgürlükten uzak kalmasını, aptalca yapılan şeyleri daha uzun uzadıya yapmasını istememesi gerek. Bu bahsi geçen psikolojileri bozuk şahısların tek bi mantığı var. “Benim ebem s*k*lmesin milletin anası bile s*k*lse olur” böyle düşünüyorlar. Askerde çoğu gece yatağa başımı koyduğumda başkaları için üzüldüğüm doğrudur. Allah yardımcıları olsunlar.. Bir an önce gitsinler.. Herkesin bir hayatı var sonuçta. Ama yaştan mıdır ? yoksa yaşadıklarından mıdır bilinmez adamların yine çoğusunun vizyonu yok bu dünyada. Karnım doydu yarın Allah kerim mantığıyla yaşıyorlar. Hiç yaşım geçiyor; bir an önce bir iş bulayım, hayalimdeki arabayı alayım yok abi(!) 

Kimseye akıl vermek bizim haddimize değil, herkes kendine yakışanı yapar her zaman.. 

Bazı insanlar vardır anılarıyla anılır, bazı insanlarda vardır gerisini kendiniz tanımlayın kafanıza göre. Yazı biraz uzadı gibi oldu. Son bir muhabbeti anlatayım kaçayım.

Birgün kışla içerisindeki bankta istirahat saatinde otururken bir muhabbet döndü 2 uzun dönem birde benim olduğum yerde. x kişisinin önünde bir tane land rover marka revir aracı var idi. Aracın çamurluğunda da 35 PSI 45 PSI gibi birşeyler yazıyor. O arkadaşlardan birisi dedi ki “Kardeş sen kısa dönemsin bilirsin bu 35 45 PSI ne oluyor” Bende gayri ihtiyari açıklama gafletinde bulundum. “Bu bi birim kardeşim. Nasıl kilometre uzaklık birimiyse; santigrat ve fahrenhayt sıcaklık birimiyse kilogram nasıl bir ağırlık birimiyse psi de bir basınç birimi ” dedim şahsın verdiği cevap efsane yalnız “lan olm bi s*kten anladığın yok birde 4 yıllık okul bitirmişsin kilogram ile tekerin ne alakası var ne salaksın” dedi hiçbir şey demedim. Peki kardeşim ben biraz dolaşacağım canım sıkıldı diyerek oradan uzaklaştım.

Eğer bu yazıyı sonuna kadar sıkılmadan okuyanlara çok teşekkür ederim. Yorumları takip edeceğim. Seviliyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Türksat 4a Kanal Ayarları başlıklı makalemizde tkgs uyumlu cihazlar, türksat 4a geldi mi ve turksat 4a kanal ayarları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here